Ümit Özdağ: Mansur Yavaş aday olmazsa kendi adayımızı çıkarırız

''Oy bölmek'' çok kritik bir kavram.

Oylar senin veya CHP'nin tapulu malı mı? Şu "oy bölmek" lafından bahsedenlere güldüğüm kadar kimseye gülmedim hayatımda. Lafa gelince "En demokrat biziz." derler ama kendileri gibi düşünmeyen partiler ortaya çıkınca "Oylar bölünüyor." diye sızlanıp dururlar :D "Demokrasi" farklı düşünceler ile oluşur. Farklı düşüncelerin olduğu yerde de farklı partilerin olması kadar normal bir şey yok, demokraside "oy bölmek" diye bir şey de yok. Kullandığın kavramın anlamını bilmiyorsun daha.

Bu çıkarımları kim yapıyor? Kılıçdaroğlu'ndan 2 kat fazla oy alır Mansur.

Demek ki kılıçdaroğlu %5 oy alacak :D kılıçdaroğlu aday olmasın, 74 yaşında bir Cumhurbaşkanı hayal edemiyorum. Çünkü aday olursa Cumhurbaşkanı olamaz.

Oylar senin veya CHP'nin tapulu malı mı? Şu "oy bölmek" lafından bahsedenlere güldüğüm kadar kimseye gülmedim hayatımda. Lafa gelince "En demokrat biziz." derler ama kendileri gibi düşünmeyen partiler ortaya çıkınca "Oylar bölünüyor." diye sızlanıp dururlar :D "Demokrasi" farklı düşünceler ile oluşur. Farklı düşüncelerin olduğu yerde de farklı partilerin olması kadar normal bir şey yok, demokraside "oy bölmek" diye bir şey de yok. Kullandığın kavramın anlamını bilmiyorsun daha.
Muharrem İnce'nin ve Ümit Özdağ'ın partisine oy geçişi yapan kişiler bariz bir şekilde CHP'den ve İYİ Parti'den olduğu için ''oy bölme'' tanımını kullandım.

İlgili partilerin demokrasinin bir gereği olarak ortaya çıkmalarında hatta muhalefete bile muhaliflik yapmalarında bir sorun yok fakat bariz bir şekilde ortada bu kritik seçimde ana muhalefetin oyunu düşürerek mevcut hükümetin ekmeğine yağ sürmeyi amaçlayan bir oluşum var.

Anlatmaya çalıştığım bu idi ki bunu bile kimi kabul eder, kimi etmez.

AKP ile mücadele derneği genel başkanı olarak ve Cumhur ittifakı aleyhine faaliyetler yürüten birisi olarak söylüyorum. Halkın büyük kısmı KK'den razı değil. En büyük risk KK'nın aday olması. Akıllı olmaları lazım.

Oy potansiyelini arttırmak adına seçime yakın açıklayacaklarını umuyorum. Bü ülkede çok önemli olayları bile 1 hafta hatta 1 gün sonra unuttuğumuzu varsayarsak, Yavaşın adaylığının açıklanması da kısa sürede etkisini yitirir.

Muhalefete bile muhaliflik yapmalarında bir sorun yok fakat bariz bir şekilde ortada bu kritik seçimde ana muhalefetin oyunu düşürerek

İsteyen muhalefete de ana muhalefete de muhalefet eder, "Ana muhalefete kimse muhalefet edemez." diye bir kural mı var? Daha demokrasi ne demek onu bile bilmiyorsun anladığım kadarıyla, gerçi yazdıklarını okuyunca buna şaşırmadım. Ana muhalefetin oyu düşüyormuş, vah vah :D O zaman ana muhalefetin oyu düşmesin diye kimse CHP'yi eleştirmesin, kimse CHP'nin yanlışlarına bir şey demesin bunu mu istiyorsun? :D Zihniyete bak.

İsteyen muhalefete de ana muhalefete de muhalefet eder, "Ana muhalefete kimse muhalefet edemez." diye bir kural mı var? Daha demokrasi ne demek onu bile bilmiyorsun anladığım kadarıyla, gerçi yazdıklarını okuyunca buna şaşırmadım. Ana muhalefetin oyu düşüyormuş, vah vah :D O zaman ana muhalefetin oyu düşmesin diye kimse CHP'yi eleştirmesin, kimse CHP'nin yanlışlarına bir şey demesin bunu mu istiyorsun? :D Zihniyete bak.
Zaten yazdıklarımı okuyarak anlamadığın için halen tartışmayı ''Ana muhalefete muhaliflik yapamazlar mı?'' üzerinden yürütmeye çalışıyorsun.

Demokrasinin bir gereği olarak bu partilerin oluşabileceğini zaten belirttim fakat ''oy bölme'' konusundaki ana etken bahsetmiş olduğum gibi tamamen farklı.

Benim kendi düşüncem ''Muhalefete muhaliflik'' yapıyor gibi gözüken ilgili partilerin aslında ipini sağlam bir yere bağladıkları yönünde idi ki halen bu şekilde.

Bunu da yapamazlar mı,? Yapabilirler fakat arkalarından manipüle ederek kandırdıkları bir avuç insanı da birlikte götürüyorlar.

Yine de sonuç olarak her şey insanın kendisinde bitiyor.

Son düzenleme:
Bir şeyi paylaşmadan önce içeriği doğrulamak lazım. "ccanannnn" :) diye siyasi biri hesap mı açar yahu?
Canan Kaftancıoğlu'nun hesabı bu değil.
Şu:
Tamam. Ona dikkat etmemiştim. Ancak gerçek hesap da masum değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Atatürk sorumludur diyor yani burada. Canan gibi birini korumaya gerek yok. Eğer gerçekten Atatürkçü iseniz.

Eski tweet derseniz ordumuza iftira atan dostlarının yanındalar hâlâ.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten yazdıklarımı okuyarak anlamadığın için halen tartışmayı ''Ana muhalefete muhaliflik yapamazlar mı?'' üzerinden yürütmeye çalışıyorsun.

Evet, sorduğum soruya cevap veremeden konuyu değiştirme aşamasına geldik anlaşılan :D Sana "O zaman ana muhalefetin oyu düşmesin diye kimse CHP'yi eleştirmesin, kimse CHP'nin yanlışlarına bir şey demesin bunu mu istiyorsun?" diye sordum ama cevap yok. Lafa gelince "Biz demokratız." ama işinize gelmeyince "Ana muhalefet eleştirilince ana muhalefetin oyları düşüyor.", garip bir demokrasi anlayışın varmış :D

Ana muhalefetin oyunu düşürerek

:D

kimse CHP'yi eleştirmesin, kimse CHP'nin yanlışlarına bir şey demesin bunu mu istiyorsun?" diye sordum
Aslında senin bu tartışmayı bu noktaya çekmeye çalışıyor olman bariz bir şekilde bir konu değiştirme çabası.

''CHP'yi kimse eleştiremez'' gibi bir söylem veya anlayışta bulunmadım. Sadece görüşlerimde ''oy bölme'' konusundaki ana etkenin farklı bir amaç ile işlendiğini belirttim.

İlgili partiler hakkında kendi kişisel düşüncelerimi dile getiriyor olmamın neden bu kadar rahatsız ettiğini cidden merak ediyorum.

Geri
Yukarı