Üniversite için laptop tavsiyeleri

Mert2Pat

Decapat
Merhaba.
Bilgisayar mühendisliği okuyorum. Daha çok dersler ve video izlemek için Acer A315 Ryzen 3 2200U laptop olmak istiyorum. Aldıktan sonra SSD ekleyip, RAM'i de 8 GB'a yükseltmeyi düşünüyorum.
Bu modeli kullananlar var mı? Kronik bir sıkıntısı var mı? Sizin görüşleriniz ve önerileriniz neler?

Ürün Link1 Link2.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam oyun oynamayı düşünüyor musunuz?
Öncelikle amacınızı belirleyin. Sadece mühendislik içinse normal bir işlemci işinizi görecektir şayet kodlama veya elektronik ekipmanların pc üzerindeki programları çok güç istemez. Ama oyun, render, photoshop vs işlerinde performans ister. Siz bütçe ve kullanım alanlarınızı belirtin güzel bir sistem bulalım size.
Hocam oyun oynamayı düşünüyor musunuz?
Öncelikle amacınızı belirleyin. Sadece mühendislik içinse normal bir işlemci işinizi görecektir şayet kodlama veya elektronik ekipmanların pc üzerindeki programları çok güç istemez. Ama oyun, render, photoshop vs işlerinde performans ister. Siz bütçe ve kullanım alanlarınızı belirtin güzel bir sistem bulalım size.

Çözüm
Daha çok dersler için bir laptop düşünüyorum. Arada metin2 pvp oynayıp 10-20 dakikalık anime videoları yapmayı düşünüyorum. 3000-3500 tl yi geçmesin istiyorum. 3-4 yıl kullanmayı düşünüyorum. SSD ve Ram takviyesi yapabilirim ileride. Bir de ekran kartı ne kadar önemli onu da belirtir misiniz?
@xelarmen @bados123

Daha çok dersler için bir laptop düşünüyorum. Arada metin2 pvp oynayıp 10-20 dakikalık anime videoları yapmayı düşünüyorum. 3000-3500 tl yi geçmesin istiyorum. 3-4 yıl kullanmayı düşünüyorum. SSD ve Ram takviyesi yapabilirim ileride. Bir de ekran kartı ne kadar önemli onu da belirtir misiniz?
@xelarmen @bados123
Anime videoları yapmayı düşünüyorsan işlemcisi ve ekran kartı yüksek bir laptop bakmanızı şiddetle öneririm.

@xelarmen @bados123
Hocam render da var o yüzden 1050 li 8. nesil işlemciye sahip bir pc almanız daha iyi olacaktır. Ama işlemci kodunda u olmasın. Örnek i5-8350U.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı