Ürün değişimi için stok yok ise ne olur?

Ben de bir alt modelini aldım ama stokta olmadığı için iade diyorlar ama kabu etmedim çünkü fiyatlar arttı yani benim bir üst modelini almaya hakkım var mı eğer var sa bunun ile ilgili bilmem kaçıncı yasanın bilmem kaçıncı kuralına göre gibimsi bir şey atar mısınız?

Kur farkını almanıza imkan yok ama Tüketici Hakem Heyet'ine başvurarak, ödediğiniz parayı faiziyle geri alabilirsiniz. Tabi ki bu faizin kur farkıyla arasında ciddi bir fark olacaktır.
Böyle bir şey yok. Tüketici hakem heyetleri faiz kararı alamaz / veremez. O mahkemenin işi. Sadece masraf ödediyseniz ilave olarak alırsınız. Misal; ürünü geri gönderirken ödediğiniz kargo bedeli.
Çünkü stokta ürün yok. Ben eğer para iadesi alırsam bugünün piyasasında aynı ekran kartını çok ciddi farklar ödeyerek anca alabilirim. Ne yapmalıyım haklarım tam olarak nedir?
Üretilmiyor ve temin edilemiyorsa muadilini talep edebiliyorsunuz ama o karta eşdeğer bir ürün var mı? Emin değilim. Olsa bile sizden fiyat farkı isteyecekler.

İyi niyetli yaklaşın ve mağduriyetinizi anlatın, firmayı çok sevdiğinizi sürekli müşterileri olduğunuzu, her kese tavsiye ettiğinizi bla bla.... İnsiyatif kullanarak indirim yapma yetkileri olur büyük ihtimalle.

Son düzenleme:
Sahip olduğum Gigabyte GTX1070 marka model ekran kartım arıza verdi. İtopya'dan satın aldığım garanti kapsamındaki ürünümü gönderdim. 2 hafta sonrasında arızanın giderilemediği yönünde geri dönüş aldım. Ürünü para iadesi olarak vermek istiyorlar. Çünkü stokta ürün yok. Ben eğer para iadesi alırsam bugünün piyasasında aynı ekran kartını çok ciddi farklar ödeyerek anca alabilirim. Ne yapmalıyım haklarım tam olarak nedir?

Teşekkürler şimdiden. [emoji4] [emoji4]

Sorununuz çözüldü mü? Bir üst modelini alabildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı