Uyku problemi nasıl çözülür?

louter1221

Hectopat
Merhaba, 1 yıldan fazladır mevcut uyku problemim bulunuyor. Kendi odamda uykuya dalmaya çalışınca vücuduma bir şeylerin dokunduğunu hissediyorum. Bu dokunulan yerler rastgele tüm vücut gibi. Sonrasında düzenli uyku saatlerine bir türlü ayak uyduramıyorum. Saat 00:00 gibi yatağa geçiyorum fakat o vakitte uykuya dalmış olursam 2-3 saat sonra kendiliğimden uyanıyorum ve tekrar uykuya dalmakta çok problem çekiyorum. Ayrıca nedense yatağımın rahat olduğunu düşünmüyorum ama ebeveynlerim yatağımda bir problem olmadığını iddia ediyorlar. Oysa ki kendi yatağım harici başka bir yatakta yattığımda da sorunsuz bir şekilde 20 dakikayı geçmeden uykuya dalabiliyorum ama bunu kendi yatağımda yapmakta çok zorluk çekiyorum. Genel olarak bu uyku problemini bir türlü anlamlandıramadım. Bilgisi olan var mıdır acaba?

Merhaba, 1 yıldan fazladır mevcut uyku problemim bulunuyor. Kendi odamda uykuya dalmaya çalışınca vücuduma bir şeylerin dokunduğunu hissediyorum. Bu dokunulan yerler rastgele tüm vücut gibi. Sonrasında düzenli uyku saatlerine bir türlü ayak uyduramıyorum. Saat 00:00 gibi yatağa geçiyorum fakat o vakitte uykuya dalmış olursam 2-3 saat sonra kendiliğimden uyanıyorum ve tekrar uykuya dalmakta çok problem çekiyorum. Ayrıca nedense yatağımın rahat olduğunu düşünmüyorum ama ebeveynlerim yatağımda bir problem olmadığını iddia ediyorlar. Oysaki kendi yatağım harici başka bir yatakta yattığımda da sorunsuz bir şekilde 20 dakikayı geçmeden uykuya dalabiliyorum ama bunu kendi yatağımda yapmakta çok zorluk çekiyorum. Genel olarak bu uyku problemini bir türlü anlamlandıramadım. Bilgisi olan var mıdır acaba?

Senin problem psikolojik olmuş. Ya yatağı değişeceksin ya da terapiste gideceksin.

Uyku döngüsü denilen bir şey var. Mesela 6.20 de kalkmak yerine 5.40 veya 6.50 gibi değişik saatlerde daha kolay şekilde uyanabilirsiniz. Bu döngüyü hesaplamak için ise site önerim var.

Senin problem psikolojik olmuş. Ya yatağı değişeceksin ya da terapiste gideceksin.
Terapistler bu tip durumları çözebiliyor mu ciddi anlamda pek bilgim olmadığı için soruyorumda.

Uyku döngüsü denilen bir şey var. Mesela 6.20 de kalkmak yerine 5.40 veya 6.50 gibi değişik saatlerde daha kolay şekilde uyanabilirsiniz. Bu döngüyü hesaplamak için ise site önerim var.
Hocam vallahi uykuya dalabilsek erken saatte üstüne 2-3 saat uyuduktan sonra kendiliğinden uyanmasam 6 saat uyku veya fazlası için şükür ederim yani. Ama uyku döngüsünü dediğiniz gibi tutturmam bu durumda imkansız.

Terapistler bu tip durumları çözebiliyor mu ciddi anlamda pek bilgim olmadığı için soruyorumda.

Hocam vallahi uykuya dalabilsek erken saatte üstüne 2-3 saat uyuduktan sonra kendiliğinden uyanmasam 6 saat uyku veya fazlası için şükür ederim yani. Ama uyku döngüsünü dediğiniz gibi tutturmam bu durumda imkansız.

Uyku bozukluklarına ya da terapiste git bence doktora git o seni nereye yönlendireceğini bilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı