Uykuya geç dalma

466609

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Merhaba, uzun süredir uykuya çok geç dalıyorum tam uyuyacakken aklıma bir şey geliyor ve onu düşünüyorum geçen de uykuya dalacakken aklıma bir şey geldi. Gittim PC'yi açtım sorunu giderip yatabildim, bu nasıl çözülebilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, uzun süredir uykuya çok geç dalıyorum tam uyuyacakken aklıma bir şey geliyor ve onu düşünüyorum geçen de uykuya dalacakken aklıma bir şey geldi. Gittim PC'yi açtım sorunu giderip yatabildim, bu nasıl çözülebilir?
Uyumadan önce beyin hafızayı son kez kontrol ediyor diye okumuştum. Nasıl çözeceğinizi ne yazık ki bilmiyorum.

Yatağa 12 de girdiysem 3 de ancak uyumama izin veren durum... Okulu basan teröristlerin her birini etkisiz hale getirmeden rahat edemiyorum maalesef. Ya da standart modeli tamamlayana kadar ya da gravitonların varlığını kanıtlayana kadar... Melisa + papatya çayı öneririm ( %40 papatya, %60 melisa. )

2019 'da Askere gittim bir ara gececi oldum beni yapmayın dedim tabi benim dememle bitmiyor.
1 ay boyunca mecbur kalıp gececi oldum uyku düzenim bozuldu. Geldim işsiz kaldığım süre zarfında geceye kadar oturmalarım gündüz uyumalarım başladı öyle devam etti, yarasa gibi olmuştum iyice.
Şimdilerde stres sorun derken uyku tutmaz oldu. Eskiden istediğim gibi uykuya dalardım. Kafam rahattı.
Çok yorgun olmak ve halsiz olmam lazım ki askerdeki gibi saat 9 da uyumak istiyorum. Sorunlar stresler insanı bitiriyor. Vücut o stresi unutmuyor ilerde acısını soracaktır.

Yarım saat kitap oku.

Kitap okursam da bu sefer kitapın devamını düşünürüm çok saçma şeylere kafam takılıyor.
Yatmadan önce PC kullaniyorsan oyle olur PC'yi kapattıktan sonra başka şeyler yap.

İlgilendiğim her şey PC ile ilgili olduğu için çok fazla zaman geçiriyorum yatmadan önce genelde önemli işlerimi yapıyorum. O yüzden o dediğinizi yapmam biraz zor.

Geri
Yukarı