Uzaylılar gerçek mi?

Arecibo ile insanlar kendi DNA'sını gönderdi kaç sene sonrasında dünya dışı yaşam formları da kendi DNA'larını bize göndererek bir mesaj verdi bu konuya da bir bakmanızı öneririm. Dünyada imkansız hiçbir şey yok Amerika patent ofisi kaç sene önce keşfedeceğimiz hiçbir şey yok derken seneler sonra atomlar bulundu ben inanıyorum ki belki 300 belki 500 belki 1000 sene sonra insan ırkı kalacak mı bilmiyoruz ama yeni uzaylar, boyutlar ve yakınlarımızda olmayan belki 50 ışık yılı sonrasında ki bir gezegene gideceğiz. Bu döngü hep bu şekilde gidiyor böyle gitmeye de devam edecek. Evrenin bir başlangıcı ve sonu yok bunu bizler bilmiyoruz belki ama dünya dışı yaşam formlarının bilmedikleri ne malum? Çok saçma bir örnek olacak ama anlaşılması için bu kadar basit bir örnek vereceğim. Örneğin bir balina kulaklık nedir ne işe yarar biliyor mu? Bilmiyor peki biz onların varlıklarını biliyor muyuz? Evet biliyoruz. Biz onları göremiyoruz ama onların bizi görebildiğini ve bunlarla ilgili keşifler yaptığına inanıyorum bunlarla ilgili birçok video, haber falanda çıktı. Çok uzun yazdım belki kusura bakmayın ama bu tür olaylar da belirttiğim gibi araştırmayı ve takip etmeyi çok sevdiğim için yazmak istedim.

Merhaba hocalarım. Haber dinliyorken uzaylılarla ilgili bir haber yayınlamışlar. Ufo'nun görüntülerini yayınlamışlar ve pentagon onaylamış. Sizce uzaylılar gerçek mi? Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir?

Açıkçası benim fikrim yalan olduğu. Ya ben merak ediyorum neden yabancı cisim diye vurmuyorlar? İzinsiz uçuş nedeniyle patlatın gitsin. Bunların gerçek olduğunu sanmıyorum. Senaristlere para çıkıyor işte. Para veriyorlar vurmayın bizi aksiyon yaratalım diye deseler anca öyle vurmazlar ki bence öyle. Daha insanlar birbirini bizim sınırımıza girdi diye vuruyorken böyle şeylerde videoya çekmelerinin gerçekliğinden şüphe ediyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Uzayda kesin olarak hayat vardır. Sadece samanyolunda 50 milyar gezegen var. Uzayda 63 milyon galaksi olduğunu varsayarsak. Her galakside 50 milyar gezegen var ise. Galaksi başı sadece bir gezegende akıllı yaşam olsa bile en azından 63 miyon farklı uzaylının olma ihtimali var. Matematik şaşmaz :D

Uzayda kesin olarak hayat vardır. Sadece samanyolunda 50 milyar gezegen var. Uzayda 63 milyon galaksi olduğunu varsayarsak. Her galakside 50 milyar gezegen var ise. Galaksi başı sadece bir gezegende akıllı yaşam olsa bile en azından 63 miyon farklı uzaylının olma ihtimali var. Matematik şaşmaz :D
Belki 150 milyon belki 300 milyon gezegen belki de 100 milyon galaksi var bunları henüz net olarak bilmiyoruz ve şuan ki dönemde de bilmemiz mümkün değil. Bizler uzaya gideceğimizi keşfedeceğimizi vb zamanları göremeyeceğiz ama her zaman sorgularım acaba dünyada 50 milyon yıl önce hangi ırk vardı? Acaba bundan 1 milyon önce ki yaşayan canlılar şuan da uzayda ki bizim atalarımız mı? Kafamı bu tür konularla fazlasıyla yaktım sanırım :D
Samanyolu galaksisi'nde bir yıldız var. Bu yıldızın çevresinde de sekiz tane gezegen var. İşte o gezegenlerden yıldıza en yakın olan üçüncüsü, yaşam barındırmak için ideal mesafede imiş: Ne aşırı soğuk, ne de aşırı sıcak. Orada yaşayan akıllı yaşam formları varmış. Onlardan biri az önce klavyesini kullanarak buraya bu yazıyı yazdı.

Aradığım yorumlardan birtanesiydi çok yerinde olmuş abi :D

Olabilir ancak bunun ihtimali göz önünde bulundurulduğunda uzaylılar olsa dahi bizimle iletişim kurma olasılığı oldukça düşüktür.
Bir gezegende yaşam formunun oluşması milyarlarca yıl alabilir. Yaşam formu oluştuğunda ise sırada akıllı yaşam formuna evrimleşme vardır ancak bu canlılar bu aşamaya geçemeden bir felaketle vs. yok olabilir, örneğin dinozorlar.
Bu sadece bir olasılıktı işin içinde başka bir sürü olasılık var, uzaylılar eğer varlarsa da -ki bence varlar- bizimle iletişim kurma ihtimalleri çok düşüktür.
Uzayı dünya gibi düşünürsek ve ülkelere bölersek teknoloji farkı ile iletişim kurma ihtimallerini daha iyi anlarız. Ayrıca evrim denilen şey sadece bir teori kanıtlanmamış bir varsayım. Tüm uzayı evrim teorisi ile kıyaslamak bizi yanlışa sürükleyecektir. Daha ileri yaşam formları olabilir. Yıldızlar arası gezebilen hatta galaksiler arası keşif yapan yüzlerce yaşam formu olabilir. Amerikan yerlileri de bir noktaya kadar dünyanın kendi etraflarında döndüğünü sanıyordu. Fakat daha ileri uygarlıklarla karşılaştılar. Belki bizde bir gün karşılaşacağız. Umarım hazırlıklı oluruz

Uzaylı diye bir şey olmasaydı evren çok büyük bir yer israfı olurdu. Fakat uzaylılarla nasıl tanışacağız, ilk temas nasıl olacak göreceğiz. Ben pek tatlı bir karşılama beklemiyorum.

Gri gibi kesinleşmiş kötü bir ırk'a denk gelirsek neler olacağını düşünmek bile güç. İyi bir ırk'a da denk gelebiliriz kötü bir ırk'a da. Amerika'ların şu zamana kadar yaptığı anlaşmaların hep gri uzaylılar ile yapıldığı söyleniyor.

Uzayı dünya gibi düşünürsek ve ülkelere bölersek teknoloji farkı ile iletişim kurma ihtimallerini daha iyi anlarız. Ayrıca evrim denilen şey sadece bir teori kanıtlanmamış bir varsayım. Tüm uzayı evrim teorisi ile kıyaslamak bizi yanlışa sürükleyecektir. Daha ileri yaşam formları olabilir. Yıldızlar arası gezebilen hatta galaksiler arası keşif yapan yüzlerce yaşam formu olabilir. Amerikan yerlileri de bir noktaya kadar dünyanın kendi etraflarında döndüğünü sanıyordu. Fakat daha ileri uygarlıklarla karşılaştılar. Belki bizde bir gün karşılaşacağız. Umarım hazırlıklı oluruz

Eğer evrim teorisini kullanmayacaksak onların bize ulaşma ihtimalini nasıl anlayacağız?
Şu anda dünya dışı radyo sinyallerini dinlemek için devasa yapılar mevcut, eğer bir mesaj alırsak görüldü atıp daha sonra cevap vermek daha iyi olacaktır. :)

Gri gibi kesinleşmiş kötü bir ırk'a denk gelirsek neler olacağını düşünmek bile güç. İyi bir ırk'a da denk gelebiliriz kötü bir ırk'a da. Amerika'ların şu zamana kadar yaptığı anlaşmaların hep gri uzaylılar ile yapıldığı söyleniyor.

Gri ırk mı? Sizce o kadar gelişmiş dünya dışı varlıklar neden bizimle anlaşma gereği duysun?

Yeni konular

Geri
Yukarı