VA panel Acer mi IPS panel MSI mı?

Bence ucuz IPS monitor alinmamali. Ustunde altinda saginda solunda ampul gibi yanan isik sizmalariyla geliyorlar. Ghosting olayi ucuz IPS panellerde de var Amazona gir bak yorumlarda gorursun ghosting oldugunu yazanlar var.

Ne oldu o monitore?
1)Ben de öyle düşünüyorum, hatta konuyu 4000tl IPS Panelli monitör için ucuz mu olarak açsam bile olurmuş. anlayamadım yani acaba dandik ips mi yoksa orta kalite mi.
2)27 inç olduğu için sattım csde büyük geliyordu 2500e sattım bide cahilliğime geldi

aldığım model de curved bu arada belirtmedim de.

yani dediğim gibi james donkeyde anlayabileceğim bir ghosting yoktu fazlasiyla memnundum james donkeyden kötu olabilir mi paneli acaba? jd samsung paneli kullanıyordu bildiğim kadarıyla.
Ben 3 yıl boyunca Acer’in 144 hz TN panel modelini severek kullandım. Kullandığım süre içerisinden bir kere bile beni üzmedi bence hoşunuza gidecektir.

Bence ucuz IPS monitor alinmamali. Ustunde altinda saginda solunda ampul gibi yanan isik sizmalariyla geliyorlar. Ghosting olayi ucuz IPS panellerde de var amazona gir bak yorumlarda gorursun ghosting oldugunu yazanlar var.

Ne oldu o monitore?

Bence ucuz VA monitor alinmamali. Sonra boyle ghosting oluyor en dusuk 144Hz, 120Hz sekilde.

Ghosting IPS monitor icin dert edilebilecek şey degil. Cok az olur cunku.

1)Ben de öyle düşünüyorum, hatta konuyu 4000tl IPS Panelli monitör için ucuz mu olarak açsam bile olurmuş. anlayamadım yani acaba dandik ips mi yoksa orta kalite mi.
2)27 inç olduğu için sattım csde büyük geliyordu 2500e sattım bide cahilliğime geldi
Neyse olan olmus sıkma canını. 4000 TL bence ucuz suan ama markalara gore degisiklik gosterir. Sana bir oneri vereyim amazondan al saticisi amazon olsun herhangi bir olumsuz durumda direk iade aliyor hic seni ugrastirmiyor.

Ben 3 yıl boyunca Acer’in 144 hz TN panel modelini severek kullandım. Kullandığım süre içerisinden bir kere bile beni üzmedi bence hoşunuza gidecektir.
Hocam değerli yorumunuz için çok teşekkürler ben de 3 tane acer laptop eskittim sadece sonuncusunda (Acer swift 3 sf-514G) ips ekran vardı ve ghost screen(ekranda eski görüntünün aşırı silik şekilde kalması) sorunu vardı ondan çok hafif kıllanma var. ama rahatlattınız beni

Bence ucuz VA monitor alinmamali. Sonra boyle ghosting oluyor en dusuk 144Hz, 120Hz sekilde.

Ghosting IPS monitor icin dert edilebilecek şey degil. Cok az olur cunku.
Azi cogu yok incelemelerine bakacak. Panel uretim teknikleriyle alakali. IPS yaziyor ama nasil uretilmis hangi malzeme kullanilmis bunlara bakilmali cok teknik isler. Kimisi ucuz urun piyasaya suruyor ghosting olmuyor kimisi biraz daha pahaliya satiyor her sorun var ne ararsan.

Hocam değerli yorumunuz için çok teşekkürler ben de 3 tane acer laptop eskittim sadece sonuncusunda (Acer swift 3 sf-514G) ips ekran vardı ve ghost screen(ekranda eski görüntünün aşırı silik şekilde kalması) sorunu vardı ondan çok hafif kıllanma var. ama rahatlattınız beni
Rica ederim ne demek. Her ürün birbirini tutmayabilir teknolojik aletler biraz şans işi ama bence sizi pişman etmeyecektir. Güle güle kullanmanız dileği ile..

Neyse artık sonunu düşünen kahraman olamaz. 1 hafta içinde monitöre detaylı testler yapıp sonuçları buraya atarım 3700tlye 180hz iyi fiyat.

Rica ederim ne demek. Her ürün birbirini tutmayabilir teknolojik aletler biraz şans işi ama bence sizi pişman etmeyecektir. Güle güle kullanmanız dileği ile..
çok teşekkür ettim

Laptop panelleri farkli onlar en dandigini kullaniyorlar ucuz ve giris seviyesi modellerde. Ondan dolayidir o. Mesela lenovo gaming laptop almistim gecen konusu var ghosting ips glow ne ararsan vardi goz kanatan cinstendi. Masaustune bile bakamiyordum hatta video bile izleyemiyordum cok rahatsiz ediyordu. Ondan once 165hz 3ms panelli nitro 5 kullanmistim ondan dolayi oldu bu. Gozlerin daha iyisini gorduyse kotusune denk gelirsen alisamazsin. Zor. Denedim alisirim diye 1 hafta kullandim ustune gozlerimi bozuyordu etrafi bulanik goruyordum. Kisacasi monitor alirken paraya kiy en iyisini al bence. Zorla butceyi.

Geri
Yukarı