VA panel Acer mi IPS panel MSI mı?

Neyse artık sonunu düşünen kahraman olamaz. 1 hafta içinde monitöre detaylı testler yapıp sonuçları buraya atarım 3700tlye 180hz iyi fiyat.
Ben de yaklaşık 1 ay önce monitör değiştirdim. Almadan önce çok araştırma yaptım forumda da çoğu kişi Gigabyte ve Msi modellerini önerdi gerçekten güzel ürünler ama ben birazcık bildiğimi okumak istedim ve kendi seçtiğim TN panel bir monitör aldım :). Şuan gerçekten çok memnunum, tavsiyelerden ziyade biraz da senin içine sinmesi ve senin beğenmen gerek. Kullanım amacına uygunsa VA IPS çok takılma bence önemli olan senin zevklerine amacına hitap etmesi.

Ben de yaklaşık 1 ay önce monitör değiştirdim. Almadan önce çok araştırma yaptım forumda da çoğu kişi Gigabyte ve Msi modellerini önerdi gerçekten güzel ürünler ama ben birazcık bildiğimi okumak istedim ve kendi seçtiğim TN panel bir monitör aldım :). Şuan gerçekten çok memnunum, tavsiyelerden ziyade biraz da senin içine sinmesi ve senin beğenmen gerek. Kullanım amacına uygunsa VA IPS çok takılma bence önemli olan senin zevklerine amacına hitap etmesi.
TN panelleri bende cok severim. Link yollar misin bakayim sizin modele.

tek sorunum ghosting olayı işte ama sorabileceğim kimse yok ürün piyasaya yeni sürülmüş yoksa zaten arkama bakmazdım da bir yorum bile yoktu aldığım sayfada. Bütün telaşe o yüzden :D

TN panelleri bende cok severim. Link yollar misin bakayim sizin modele.
Asus VG258QR 24.5" 165Hz 0.5ms (HDMI + Display + DVI-D) FreeSync/GSync Full HD TN Oyuncu Monitör

Fiyatı uçmuş… Ben 4600 TL ye aldım taksit ve ödeme erteleme ile 5000 civarına geldi şanslıymışım :). Şuan gerçekten çok memnunum genelde FPS oyunları oynuyorum bu yüzden TN tercih etmek istedim. Bir güzel artısı da parlaklığının yüksek olması, Renkler TN panele göre daha güzel duruyor bu sayede bence.

@demirdrgn Bu arada sizin aldigini monitor 250nit parlakliga sahipmis yeterli mi acaba onu cok merak edioyrum incelemede belirtir misin?
tabi merak ettiğiniz her şeyi sorun. inceleme değil de soru cevap gibi seri bir bilgilendirme yazısı paylaşacağım o yüzden her türlü şeyi yazabilirsiniz merak ettiğiniz. bu konuya paylaşırım soru cevap olayını

tek sorunum ghosting olayı işte ama sorabileceğim kimse yok ürün piyasaya yeni sürülmüş yoksa zaten arkama bakmazdım da bir yorum bile yoktu aldığım sayfada. Bütün telaşe o yüzden :D
YouTube de testleri yokmu ki? James Donkey hakkında bir Bilgim yok açıkçası markaya hakim değilim ama Acer’in ona kıyasla kötü bir monitör üreteceğini de sanmam :D

@demirdrgn Bu arada sizin aldigini monitor 250nit parlakliga sahipmis yeterli mi acaba onu cok merak edioyrum incelemede belirtir misin?
Bu öğlen geldi 1 saat kadar deneme şansım oldu, gayet yeterliydi öğlen ışığında bile.
Ghosting vardı overdrive ayarını extreme yapınca nerdeyse tamamen geçti.
(Ufo testinde gayet başarılıydı yani.)
HDMI 2.0 ürün bu arada, laptopumla 180hznin tamamını alabildim.
Ürüne dahili rezalet bir hoparlör var ama ben alırken bilmiyordum bile hoparlörü olduğunu. belirli durumlarda çok işe yarayabilir. hiç yoktan iyi sonuçta.
HDR10 destekliyor. Açınca IPS OLED karışımı bişeye dönüşüyor, kesin daha yapmadığım bir sürü ayarı vardır gerçekten mükemmel cihaz. Panel kalitesi yüksek bence görüntü temiz epey.

Bu öğlen geldi 1 saat kadar deneme şansım oldu, gayet yeterliydi öğlen ışığında bile.
Ghosting vardı overdrive ayarını extreme yapınca nerdeyse tamamen geçti.
(Ufo testinde gayet başarılıydı yani.)
HDMI 2.0 ürün bu arada, laptopumla 180hznin tamamını alabildim.
Ürüne dahili rezalet bir hoparlör var ama ben alırken bilmiyordum bile hoparlörü olduğunu. belirli durumlarda çok işe yarayabilir. hiç yoktan iyi sonuçta.
HDR10 destekliyor. Açınca IPS OLED karışımı bişeye dönüşüyor, kesin daha yapmadığım bir sürü ayarı vardır gerçekten mükemmel cihaz. Panel kalitesi yüksek bence görüntü temiz epey.
Hayırli olsun. Güle güle kullanin. Siyahlar nasil gozukyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı