Valorant mı CS:GO mu?

Beyler kusura bakmayın. Uzun süredir CS:GO oynadığım ve oyunsuzluktan sıkıntı çektiğim için Valorant'ı fazla abartmışım.
Aslında pek te güzel ibr oyun sayılmaz. Çünkü FPS oyunlarında karakter ya da hero olayı hoş olmuyor bence. Ve 1 ay oynayıp sıkıltım. Çünkü hangi karakteri kaparsan başka bir üstünlüğü var vs. vs. Kısacası bilek değilde ulti üstünlüğü var. CS:GO'da ise yetenek önemli. Ben CS'den şaşmam bir daha.
Aylar sonra yorumunu gördüm ve gülümsedim.

Oyuna para yatırdım, ilk önce bayağı bir heyecanlandım. Şimdi hesabı sattım. Betada gün geçtikçe kitle kötüleşti. Şimdi bir gireyim dedim kitle daha da berbatlaşmış.

Evet bende böylece hangi oyunu oynayacağıma karar verdim. Gerçekten CS:GO'yu geçebilecek bir oyun düşünemiyorum. Yani kardeşim bak şimdi sana bir şey anlatacağım Fortnite ile Valorant'ı arkadan gelmiş diyebiliriz. İkisininde bir atası var Fortnite'ın PUBG, Valorant'ın CS:GO yani CS:GO'yu geçebilecek bir oyun şuana kadar hiç çıkmadı. Bir de fark ettiysen CS:GO ile PUBG gerçekçi yapılmışken Fortnite ile Valorant daha çizgi filmimsi bir tarzı var.
Evet bende böylece hangi oyunu oynayacağıma karar verdim. Gerçekten CS:GO'yu geçebilecek bir oyun düşünemiyorum. Yani kardeşim bak şimdi sana bir şey anlatacağım Fortnite ile Valorant'ı arkadan gelmiş diyebiliriz. İkisininde bir atası var Fortnite'ın PUBG, Valorant'ın CS:GO yani CS:GO'yu geçebilecek bir oyun şuana kadar hiç çıkmadı. Bir de fark ettiysen CS:GO ile PUBG gerçekçi yapılmışken Fortnite ile Valorant daha çizgi filmimsi bir tarzı var.

Kardeşim hala CS devam çünkü:

-CS'ye göre daha çizgi filmimsi bir havası var.

-Oyun bize topluluk sunucuları kurma, atölyeye girme ve oyunu modlama gibi bir özgürlük sunmuyor.

-Mekanikler hiç gelişmemiş arkadaşını boostlayamıyorsun bile.

-Kitlesi çok kötü yani Derecesiz'de 7 yaş altı ile oyun oynarken rekabete dayalı'da 17-16 yaş araları ile oynuyorsun anlatabiliyor muyum?

-Haritaları çok az ve hepsi çok basit Spike'ı alan kazanıyor.

CSGO'da yetenek üstünlüğü var diyenlerin oyunlarını izlesem %80 awp oynuyorlardır, tebessümle içimden dalga geçiyorum okurken. Epey komiksiniz.

Oyun çöp, CSGO da çöp. Biri Awp al pus kazan, diğeri Raze/Rayne/Sova ya Operator al pus kazan. Aimi olan otomatik kazanıyor önleyemiyorsun, strateji taktik düşünme plan yapma, hak getire, aynı CSGOda olduğu gibi.

Sektörde dahil olduğu genrenin(Online Competetive First Person Shooter) ismini hak eden tek oyun var şuan, o da R6. Geri kalan bütün oyunlar çer ve çöpden başka hiçbir şey değil, olamazlar da. Belki Overwatch ve Dirty Bomb bir tık üzerinde olabilir diğerlerinin, o kadar. Eğer aksini düşünüyor veya iddia ediyorsanız ne hakkında konuştuğunuz konusunda bir fikrinizin olmadığına dair sizi temin edebilirim.

Mesela CSGO oynayanların R6'ya yemez, beceremezler çünkü bilirler. Oyunda AWP olmadığı için otomatik olarak stres olurlar çünkü anladın mı. Direk kanıtı söylediğim şeyin mesela bu. CSGOyu seven herkes sadece basit olduğu için seviyor, ''Al awpyi neresinden vurursan vur dağılıyor adam zaten'', başka bir şey düşünmene gerek yok oynarken. Artı nostalji, olay tamamen bundan ibaret. Bunlar dışında CSGOya çöp poşeti harcadığına değmez, o kadar kötü.

Geri
Yukarı