Valorant mı CS:GO mu?

CS:GO'daki o zınk sesi oynatmaya yeterli.

Evet o çok iyi hissettiriyor. Valorant'ta sinir bozucu şeylerden biriyse küçük çocuklar.
Sürekli yanlış info veriyorlar. Geçen R6 denedim sanırım CS:GO'yu sevdiğim için oyun.
Çok kötü geldi. Sanırım Bu da strateji gerektirdiği için normalce koşarken öldüm neden? Çünk adam ses kastığı için ve dronlarla gördüğü için duvardan sıkıp öldüm sinir oldum oyundan çıktım. Valorant'ta ise 2-3 kill almışım akıyom. Raze bombasını attı öldüm. Ama CS:GO basit olduğu için güzel oluyor. Vuruş hissini de söylemiyom zaten. Kuşkusuz CS:GO.
peki apex legends nasıl bir oyun?

Sırf şu efekt için bazen CS:GO'i bırakıp 1.6 oynuyorum.
Eki Görüntüle 589598
Sanırsam Valorant insanların bunu beğendiğini görmüş ve ''CS:GO'da bu
yok biz niye yapmayalım?'' demişler. Oldukça güzel olmuş bence. Sırf bunun için bile oynanabilecek bir oyun diye düşünüyorum.
Eki Görüntüle 589601
Valorant headshot efekti olsun, tamamen Türkçe bir oyun olması ile olsun, anti hile sistemi ile olsun
CS:GO'dan iyi bir oyun.
CS:GO neredeyse 10 yılına yaklaştığı halde Türkçe seslendirmeye sahip değil.
Ve anti hile sistemi berbat. Sırf denemek için yan hesap alıp hile açtım 10 gün hile ile oynadım
halen banlanmadım. Üstelik ayarları fulledim 🤦‍♂️
Signuture detecting ile çalışan bir AC seni sonradan banlıcak zaten.

Bu soruyu cevaplamak için öncelikle özelliklerini kıyaslamak gerekir.
İlk olarak özelliklerini kısaca özetleyerek ardında deneyimimi ve çıkarımımı sizlere sunacağım.
CS:GO:
2012 yılında çıkmış olan "counter Strike: Global offensive" çıktığı günden beri gittikçe gelişmekte ve sıklıkla güncellenmektedir.
Ana özellikleri:
Şu an CS:GO'da 5 farklı oyun modu bulunmaktadır. Bunlar:
1 - rekabetçi: her iki takım bombayı kurmak/engellemek ile uğraşır. Rekabetçi modunda derecelendirilme vardır.
Oynayışınıza göre rütbe verilir. Rütbeniz artar ya da azabilir. Bu modu oynarken oyundan çıkarsanız ban yersiniz. 30 maçlık 5 kişilik iki takım halinde oynanır.
Tek başınıza oynayabilir ya da takım oluşturup arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. 16 galibiyete ilk ulaşan takım oyunun galibi olur.
2 - basit eğlence: rekabetçi modunun neredeyse aynısıdır. Rütbelendirme yoktur. Oyundan istediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Her maç zırh ve imha kiti bedava bir şekilde verilir. Aynı zamanda öldürdüğünüz oyunculardan rekabetçiye göre daha fazla para kazanırsınız.
3 - silah yarışı: rakiplerinizi öldürdükçe silahlarınızın değiştiği bir oyun modudur. Her öldüğünüzde yeniden doğar ve her iki öldürmede yeni bir silah kazanırsınız. Takım halinde olduğu halde kazanan bir kişidir. En son silaha ilk ulaşan oyunu kazanır.
4 - yıkım: yıkım modu "silah yarışı" ve "basit eğlence" modunun birleşimi denebilir. Bombayı kurmak/imha etmek için uğraşırken aynı zamanda öldürme başına yeni silahlar kazanırsınız.
5 - ölüm maçı:
en çok kişiyi öldürmeye çalıştığınız moddur. Öldürme başına puan kazanırsınız. Takım halinde oynanır, bireysel kazanılır. Her silah ücretsizdir.
En çok puana sahip kişi maçın kazananı olmaktadır.
6 - danger zone: bir Battle Royale modudur. Bireysel, ikili ya da üçlü takımlar halinde oynanabilir. Haritada dolaşarak para toplar ve silah satın alabilirsin.
Paran yoksa etraftan silah bulabilirsin. Oyun sonunda hayat kalan takım/kişi kazanan olmaktadır.
----------------------------
Aynı zamanda "topluluk sunucuları" bulunmaktadır. Bu sunucularda özel modlar bulunabilir. Örneğin: Saklambaç, aim, hunger Games vb.
----------------------------
Artıları:
+Arkadaşlarınızla oynarsanız oldukça zevkli bir oyundur.
+Bir çok silah kaplaması bulunur. Bunlar oyun sonunda size ücretsiz hediye edilebilir ya da sandıklardan kazanabilirsiniz.
+Eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
Eksileri:
- Ücretsiz olması ve bunun sonucunda herkesin bu oyunu oynayıp hile açma imkanı olması. =fakat Prime hesap satın alınırsa karşılaşacağınız insan sayısı kısıtlanır ve hileli.
Oyuncu denk gelme şansı azalır.
- Ping sorunu. (türkiye'de yaşıyorsanız genelde pinginiz 80-90 civarı olacaktır)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Valorant:
Valorant yeni çıktığı için fazla inceleyemedim fakat yorumlarınız ile bu yazıyı genişleteceğim. Gördüğüm kadarını kısaca yazacağım.
Ana yapısı counter-strike'a benzemektedir. Modları neredeyse tıpatıptır. Ana menüsü bana biraz karışık geldi.
Her karakterin farklı bir *ulti* si vardır. Bu 'ulti'ler kombine edilerek özel taktikler geliştirilebilir.
Karakter tasarımı bana biraz Fortnite ve Paladins'i anımsattı. Sizce de öyle değil mi?
Silah çeşitleri CS:GO'e göre daha az. Yürürken silah, teçhizat vb. satın alınması çok işe yaramakta.
Aynı zamanda satın alma süresi daha uzun. Ve başladığımız alanda her noktada satın alma yapılabiliyor.
Fortnite, CS:GO, Overwatch, Paladins ve League of Legends karışımı bir oyun.

Bu noktada bir oyun seçmek doğru olmaz. Her iki oyun kendine has bir yapıda. Ve ikisi de oynanabilir.
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Kısaca size birkaç fotoğrafla oyunları tanıtıp yazımı sonlandıracağım.
Örnek Fortnite ve Valorant karakteri: (yapısı bana benzer geldi)
Eki Görüntüle 589560Eki Görüntüle 589561
Örnek Paladins ve Valorant silahı: (yapısı bana benzer geldi)
Eki Görüntüle 589564Eki Görüntüle 589565
Örnek critical ops ve Valorant silahı: (yapısı bana benzer geldi)
Eki Görüntüle 589569Eki Görüntüle 589568
Emeğe saygı olarak beğenirseniz sevinirim. Bu yazıyı yazmak için bol bol araştırma yaptım ve.
Oyunlarda saatlerimi harcadım. Zaten sırf yazıyı yazmam 30 dk sürdü.
Burada kendi düşüncemi belirttim. Lütfen buna göre yorumlar yapın.
Herkesin düşüncesine saygım sonsuzdur fakat düşünceniz farklı olduğu için.
Lütfen beğenmekten çekinmeyin.

Çoğu zaten CS:GO'yu kopyalayıp çıkıyor ana kaynak "asla" batmaz ama ek olan çıkan kopya oyunlar kesinlikle bir/uzun/kısa süre sonra batar Valorant çıkacağında aşırı tutacak gibi söylemler çıktı Twitch'de her Allah'ın kulu falan oynuyordu şimdi pek göremiyorum. Ve oyunu oynadım yaklaşık 1 ay kadar ve genellikle maçın yarısında sıkılıyorum zaten FPS oyunlarında ulti ile yok tavana uçayım "Zula" gibi tek bomba atayım ama 10 kere patlasın falan olmaz bence ya hiçç.

Zaten dolduramayacağı belli. Çünkü CS serisi 22 yıllık kalıplaşmış bir seri.
Valorant yeni çıktı.
Yine diyorum özellikleri farklı olduğu için hangisi yer kapar diye bir şey demedim sadece kıyaslama yaptım.

Fazla CS:GO'i yüceltmeye gerek yok.
Valorant bazı kısımlarda daha iyi.
Özellikleri farklı olduğu için 'kıyaslama' yapamayız.
Her ikisi de oynanabilecek bir oyun.
Gerçekten Valorant'ı 1 saat oynadım, CS:GO'i 2 yıl. Fakat
Valorant kadar eğlenmemiştim.
CS:GO değil de ben oyunu overwatcha benzetiyorum :/
ZULA varken bunları oynayan adam gerçek bir GAMER değildir.
ironic

Valorant'ı genelde CS:GO Prime'ye parası yetmeyenler veya aimsiz çocuklar oynuyor. Oyun Overwatch ve Zula çakması bir oyun. Kusura bakmayın ama bir FPS oyununda ejderhalı skin olmaz. CS:GO üstelik yılların oyunu. Valorant daha 6 haneli oyuncu sayısına bile ulaşamadı.

Galiba oyunu demir eloda deneyimledin. CS'de Silver ne ise Valorant'da da demir o. Elmas/ ölümsüz ranklarına gelince oyun zekası olan ve aimi üst düzeyde olan oyuncularla oynuyorsun. Ayrıca FPS oyunlarında ne tür skinlerin olması gerektiği ile ilgili bir anayasa da görmedim.

Galiba oyunu demir eloda deneyimledin. CS'de Silver ne ise Valorant'da da demir o. Elmas/ ölümsüz ranklarına gelince oyun zekası olan ve aimi üst düzeyde olan oyuncularla oynuyorsun. Ayrıca FPS oyunlarında ne tür skinlerin olması gerektiği ile ilgili bir anayasa da görmedim.

Sırf skiller için başlamıyorum Valorant'a bana alışması çok zor geliyor farklı karakterler farklı skiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı