Valorant'ın kitlesi ne olacak?

Herkes istediğini oynar. İsteyen CS oynar, isteyen Valorant oynar. Ama şu bir gerçek: Valorant'ın kitlesi kötü abi. Oynanış vs. hakkında söyledikleriniz sizin düşüncelerinizdir. Yok vuruş hissi kötüymüş yok şu detayı berbatmış bunların hepsi insanların kendi yorumudur. Ben oynanışını kötü bulmuyorum mesela. Bu tartışmayı tek bir atasözüyla açıklayabilirim. Nefret nefreti doğurur. Valorant'ı seven bir grup CS'yi kötülüyor, CS'yi seven bir grup da Valorant'ı kötülüyor ondan sonra aralarında iç çatışma oluyor. Ama gerçekten bu kitle ne olacak bilmiyorum. Belki yıllar sonra Valorant benzeri bir oyun çıkacak sonra Valorant'taki toksik kitle boşalıcak. Ama gerçekten ne olacak bilmiyorum bu kitle. Birbirinizi boşu boşuna kötülemeyin.

Aslında durumu anlamak çok basit. Rainbow Six Siege, CS:GO, Dota 2, Apex Legends vb. çoğu çevrimiçi oyunda Türk sunucusu yok ve girince Avrupa'ya bağlanıyoruz. Takıma 1-2 bazen 3 tane Türk geliyor ancak Riot oyunlarında Türk sunucusu olduğu için 4 Türk geliyor dolayısıyla Riot kitlesi yani "LoL ve Valorant kitlesi kanser" oluyor. Oysaki tek fark gelen Türk oyuncu sayısı ve buna bağlı olarak toksik oyuncu gelme ihtimalinin artmış olması.

Kitleyi takmamak gerek dedim de yok arkadaş! Şu saatten sonra asla Riot oyunu oynamam.

İstemci ayrı sorun, anti hile ayrı sorun, kitle ayrı sorun, oyun içi hatalar ayrı sorun.

Oynamayın, oynattırmayın şu oyunu. Hayatınıza yazık.

Bu oyunu bırakan her 10 gençten 9'u "gençleştim resmen, bu kadar mı fark eder?" diyor.

1644543688683.png

O gençlerden biri de benim. Gençleştim resmen, bu kadar mı fark eder? 😀

Son düzenleme:
Aslında durumu anlamak çok basit. Rainbow Six Siege, CS:GO, Dota 2, Apex Legends vb. çoğu çevrimiçi oyunda Türk sunucusu yok ve girince Avrupa'ya bağlanıyoruz. Takıma 1-2 bazen 3 tane Türk geliyor ancak Riot oyunlarında Türk sunucusu olduğu için 4 Türk geliyor dolayısıyla Riot kitlesi yani "LoL ve Valorant kitlesi kanser" oluyor. Oysaki tek fark gelen Türk oyuncu sayısı ve buna bağlı olarak toksik oyuncu gelme ihtimalinin artmış olması.
Toksiklik eşit değildir Türk oyuncu. Böyle önyargı herkeste olduğu için oyun içi en ufak hatada herkes daha da sinir bozucu karşılık vermeye çalışıyor gibi gibi artıyor. Algıyı kendimiz soktuk.

İkisini de bıraktım Apex oynuyorum, Valorant skill işi çok abartı çok bozuk şeyler var (şahsi düşüncem), CSde ise gereken destek yok. Millet kaç yıldır oynuyor omuriliğe kazınmış sanırsam nasıl prefire atıyor ya da hile bilen yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı