Valve neden Debian tabanından Arch tabanına geçmiş olabilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bakın fanboyları konuya doldu. İşte bu arkadaş gibileri kastediyorum. Hello World yazamıyorlar. Milletle laf yarışına giriyorlar. 😀

Arch'in release modeli oyuncak gibi kabul ediyorum ama bende rolling bir dagitim kullanıyorum ve cok stabil, Ubuntu ozenli salinim olmasina ragmen Gentoo'nun yaninda stabilite bakimindan oyuncak gibi kalir yani, yeniliklerden mahrum kalmamak için tercih etmislerdir muhtemelen sorunsuz calismasi da gayet mumkun. Bu arada merhaba Kobra bey nasilsiniz?

Dostum şaka yapıyorsun sanırsam. Ben Arch veya tabanlı bir dağıtımı kullanmıyorum bile. Ayrıca sanırsam *nıx komut bilgisinin programlama ile çok farklı şeyler olduğunu anlamakta da güçlük çekiyorsun sanırım.

Nıx komut bilgisi falan bunları geç. Programlamadan anlamayan adam, bir dağıtımın stabil olup olmadığından da anlamaz. Ne kullandığın da beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren şey, gelip fanboyluğunu yaparak savunman.

Rolling release ve bıçak sırtı dağıtıma ben kullandım patlamıyor falan dedin. Arch Linux, bıçak sırtı dağıtımdır ve patlama riski olan dağıtımdır. Adı üzerinde bıçak sırtı dağıtım. Sen de patlamamıştır çünkü uzun süre kullanmamışsındır fakat bu patlamayacağı anlamına gelmez. Sen, ben kullandım patlamıyor diyemezsin. O zaman sana sorarlar sen kimsin? Sen dünyada tüm kullanıcıları temsil mi ediyorsun da, bıçak sırtı dağıtımı, patlamıyor ilan ediyorsun derler sana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ensar mısın nesin *NIX komut bilgisi falan bunları geç. Programlamadan anlamayan adam, bir dağıtımın stabil olup olmadığından da anlamaz. Ne kullandığın da beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren şey, gelip fanboyluğunu yaparak savunman.

Rolling Release ve Bıçak Sırtı dağıtıma ben kullandım patlamıyor falan dedin. Patlama riski olan dağıtımdır. Adı üzerinde bıçak sırtı dağıtım. Sen de patlamamıştır fakat bu patlamayacağı anlamına gelmez. Sen, ben kullandım patlamıyor diyemezsin. O zaman sana sorarlar sen kimsin? Sen dünya'da tüm kullanıcıları temsil mi ediyorsun da, bıçak sırtı dağıtımı, patlamıyor ilan ediyorsun derler sana.

Dağıtımın stabilizesini çözmek için "Programlama" bilmene gerek yok, bunu deneyimleyip gözlemleyebilirsin.
Ben Programlama bilmiyorum, fakat bir dağıtımın stabilizesini seçebiliyorum. Çünkü içeriğini yorumlayabilecek kadar bilgiye sahibim ve bu bilgiye isteyen herkes internette arama yaparak sahip olabilir.

Dağıtımın stabilizesini çözmek için "Programlama" bilmene gerek yok, bunu deneyimleyip gözlemleyebilirsin.
Ben Programlama bilmiyorum, fakat bir dağıtımın stabilizesini seçebiliyorum. Çünkü içeriğini yorumlayabilecek kadar bilgiye sahibim ve bu bilgiye isteyen herkes internette arama yaparak sahip olabilir.

Yeterince gözlemlemediğin açıkça ortada. Eğer uzun süre 1 - 3 yıl gibi, kullansaydın, eninde sonunda patladığını görürdün. Çünkü hiç bir şekilde test edilmemiş ve bug içerebilen en yeni paketler kullanılıyor. Sistemin boot etmesini engelleyecek hatalara sahip paketleri, bir güncelleştirme ile sistemine yükleyip yüklememen tamamen şans işi. Böyle bir dağıtımı, ben denedim, patlamıyor diye savunan adam hiç bir şey bilmiyordur. Ne konuştuğunun farkında bile değildir.

Yeterince gözlemlemediğin açıkça ortada. Eğer uzun süre 1 - 3 yıl gibi, kullansaydın, eninde sonunda patladığını görürdün. Çünkü hiç bir şekilde test edilmemiş ve bug içerebilen en yeni paketler kullanılıyor. Sistemin boot etmesini engelleyecek hatalara sahip paketleri, bir güncelleştirme ile sistemine yükleyip yüklememen tamamen şans işi. Böyle bir dağıtımı, ben denedim, patlamıyor diye savunan adam hiç bir şey bilmiyordur. Ne konuştuğunun farkında bile değildir.

Benim bir dağıtıma stabil, stabil değil diye yorum yaptığıma ithafen yazıyorsunuz fakat şu an öyle bir söylemde bulunmadım. Resmen konuşmak için konuşuyorsunuz.

Daha önce de dediğim gibi, sende olan bir hata başkasında olacak ya da başkasında olan hata sende olacak diye bir kaide yok. Bir güncelleme de eğer sıkıntı yaşıyorsan düşürürsün olur biter, pacman komutlarını öğretmeme gerek var mı ? Ne konuştuğumuza gelirsek, Arch sandığın gibi rolling değil, paketleri gayet stabil. Bunu da ben söylüyorum.

Daha önce de dediğim gibi, sende olan bir hata başkasında olacak ya da başkasında olan hata sende olacak diye bir kaide yok. Bir güncelleme de eğer sıkıntı yaşıyorsan düşürürsün olur biter, pacman komutlarını öğretmeme gerek var mı? Ne konuştuğumuza gelirsek, Arch sandığın gibi rolling değil, paketleri gayet stabil. Bunu da ben söylüyorum.

Öyle bir kaide var. Çünkü dağıtım bıçak sırtı. Bıçak sırtı demek, paketler, bug içerebilir ve güvenlik açığı içerebilir anlamına gelmektedir.

Patlıyor iddiası değil, patlamıyor iddiası, iddialı bir iddiadır. Böyle bir şeyi savunan kişi bana göre direkt Arch fanboydur. En iyi ihtimalle hiçbir şey bilmiyordur.

Sen git Windows 10 öğren bence. Linux falan seni aşar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı