Vatan Bilgisayar Sigorta İptali

• Konuyu başlatan 12v
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 192

12v

Hectopat
Pazar günü Vatan Bilgisayar'dan telefon aldım ve satış danışmanı ısrarla sigorta satmak istedi hayır dedim. Daha sonra o kadar ballandırarak anlattı ki bir anlık gaflete düşüp kabul ettim. Sonra evde poliçeyi incelediğimde ve internette araştırdığımda hiç kimsenin memun kalmadığını öğrendim. Şimdi iptal etmek istiyorum telefonla kimseye ulaşamadım, mail ettım cevap veren yok. 14 gün cayma hakkım bulunuyor ve bu süre dolmadan en klısa yoldan nasıl kurtulabilirim bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Vatan şubesine gidip sözleşmeden caymak istediğinizi belirtin.

Gidemiyorsanız Vatan'a durumu belirten ve cayma hakkınızı kullandığınızı belirten bir mail atıp para iadesi talep edin. Aksi durumda yasal haklarımı kullanacağım şeklinde şerh koyun.

Süreniz 7 gün olabilir hocam, sözleşmelerde 14 gün hakkiniz var mı bilemedim.

İptal edilebilir de işte dediğin gibi adamlara ulaşamıyorsun, bilerek ulaşmamanı istiyorlar ki iptal edemeyesin, keşke e-Devlet üzerinden bu tür iptaller yapılabilse. Bence direkt aldığın şubeye git.

@backlife hocam galiba nickinizi değiştirmişsiniz, yanılmıyorsam zamanında "ölü piksel" için çok güzel rehber hazırlamıştınız.

Aynı mantıkla acaba bu konu özelinde de rehber hazırlayabilir misiniz? Teknosa, Vatan, MediaMarkt gibi firmalar sigorta adı altında merdiven altı servisler ile anlaşıp ürünü sigortalıyor. En ufak sorun ile sigorta kullanmak istediğinizde "bu ürün tamir edilemez, size mağazamızdan çek tanımladık" diyerek ürünü alıyorlar. İsteseniz de ürünü geri teslim alamıyorsunuz.

Hepsi aynı mantık çalışıyor, bir sorun olduğunda faturanın yüzde 60'ı kadar indirim kuponu tanımlıyor ürünü de alıp tamir edip "yenilenmiş cihaz" olarak satıyorlar.

Çok fazla mağdur olan var, rehber deyince aklıma siz geldiniz etiketleyip sormak istedim.

Son düzenleme:
Satın aldığım mağazaya şahsen gitmem gerektiğini söylediler, ürünü başka şehirden aldım ve kendi şehrimde Vatan mağazası yok işler iyice karıştı. Acaba bu şekilde vakit geçmeden tüketici hakem heyetine mi başvurmam işe yarar mı?

Son düzenleme:
Satın aldığım mağazaya şahsen gitmem gerektiğini söylediler, ürünü başka şehirden aldım ve kendi şehrimde Vatan mağazası yok işler iyice karıştı. Acaba bu şekilde vakit geçmeden tüketici hakem heyetine mi başvurmam işe yarar mı?
Hocam adamlar iade almayız demiyor ki bu durumda mümkünse mağazaya git gel yapmanız bence daha az uğraştırıcı olurdu diye düşünüyorum🤔

Hocam adamlar iade almayız demiyor ki bu durumda mümkünse mağazaya git gel yapmanız bence daha az uğraştırıcı olurdu diye düşünüyorum🤔

Hocam haklısınız, imkanı varsa gidip kurtulmak mantıklı. Fakat Alınan ürün-hizmet mesafeli satış olarak geçtiği için tüketiciyi "satın aldığınız mağazaya gidin" şeklinde zorlayamaz.

Benim anlamadığım, 3 bin TL sigorta iadesi yapmamak için tüketici hakem heyetine 2 bin TL dosya masrafı + 3 bin TL para iadesi ödemek zorunda kalacaklar. Üstüne müşteri kaybedecekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı