Vatan Bilgisayar Sistemime İkinci El Samsung EVO 840 Taktı

tardigrat

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Memur
Arkadaşlar önceki gün vatan bilgisayardan kasa topladım ve montajının bana kolaylık sağlaması açısından orada yapılmasını istedim. Neyse bana 1 saat sonra alabileceğimi söylediler ve kasayı almaya gittiğimde takılan parçaların kutularını bir poşete koymuşlar. Bende takılan SSD'nin kutusunu göremedim ve nerede olduğunu sordum. Bana kutunun içinde olduğunu söylediler.

Oradaki görevlinin dediğine güvenip eve gittim ve SSD kutumun üstünün etiketlerle yapıştırıldığı ve kutu üstüne yazılı bir etiketin kapatıldığını ve kutuda deformasyon olduğunu fark ettim. Etiketin altında kapatılan yazının "Destech Samsung Servisi" etiketi olduğunu fark ettim. Ama şöyle bir sorun da var ki ben bunu fark etmeden önce SSD PC'ye takılı iken bilgisayarı çalıştırmış bulundum. Şimdi vatana bu konu hakkında değişim talebinde bulunabilir miyim acaba?

20141217_031941.jpg

20141217_031921.jpg

20141217_031905.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Etiketin altinda ki yazan " destech bilişim" in sitesinden garanti sorgulatmaya girdim ve ürünün iki ay önce garantisinin baslatıldıgını gördüm. Benim fatura tarihim ise 15/12/2014
Screenshot_2014-12-17-06-42-55-1.png

Git olay çıkar. Senin sistemi çalıştırmış olman bir şeyi değiştirmez. Faturanı ve bu garanti tarifini götürsen yeterli olur.

Bence Samsung’un Magician yazılımını kur ve Disk Drive sekmesinde Total Bytes Written değerine bak. Sistemi yeni aldığına göre bu değer çok az olması gerekiyor. Eğer daha önce kullanılmış ise bu şekilde fark edilir.

Bence Samsung’un Magician yazılımını kur ve Disk Drive sekmesinde Total Bytes Written değerine bak. Sistemi yeni aldığına göre bu değer çok az olması gerekiyor. Eğer daha önce kullanılmış ise bu şekilde fark edilir.
hocam başka bir programla baktık. Toplam 55 saat kullanıldığını gösteriyor ki ben daha calistirmadim bile adam akıllı.

Her ne olursa olsun. Sizden sıfır parası aldılar mı aldılar. 2. el ve servise gitmiş bir cihazı size sıfırmış gibi satmışlar. Ben olsam Vatanın ana merkezini arar o bayi' yi şikayet ederim. Vatan da bayisini korur ise mahkemeye bile verirdim. İnsanlarımız sesini çıkarmıyorlar diye böyle şeyler yapılıyor hala.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı