Vatan Bilgisayar stokta olmayan ürün değişimi

Nightplx

Hectopat
İşlemcim servis için İngiltere'ye gitti. Intel destekteki Türk yetkili bana tamir vb. şeylerin olmayacağını değişim yapılacağını söyledi. Ürün hiçbir Vatan şubesi stoğunda olmadığı için bekleyeceğim söylendi. Benim anlamadığım yeni ürünü İngiltere mi yollayacak yoksa Vatan şubesi bu işlemcileri aldığı yerden yenisini mi talep edecek? Bu süreç tahmini kaç gün sürüyor? Bu olayı yaşayan birisi beni aydınlatabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hakem heyetine gidip sorun. Emsal özelliklerde veya bir üst özellikte ürün ile değişim yapmak zorundalar diye biliyorum. LG G2 telefonu olup ekran probleminden dolayı garantiye yollayıp g3'ün de satışı olmamasından dolayı G4 verdiklerini bildiğim arkadaşım var.

@crazy_vefa Bu madde kaldırıldı. Tüketiciyi koruma maddeleri satıcı ve tarikçi firmaları zora düşürdüğünden bu durum gibi şeyler olunca bu maddeyi kaldırdılar.
Şimdi ise fatura bedeli tüketiciye iade edilme kararı var ürün tedarik edilemiyorsa.

@crazy_vefa Bu madde kaldırıldı. Tüketiciyi koruma maddeleri satıcı ve tarikçi firmaları zora düşürdüğünden bu durum gibi şeyler olunca bu maddeyi kaldırdılar.
Şimdi ise fatura bedeli tüketiciye iade edilme kararı var ürün tedarik edilemiyorsa.
Benim işlemcim servise gitti serviste bana 0 işlemci yollayacak yani ingiltereden 0 paket işlemci gelecek benim elime

Ürün hiçbir Vatan şubesi stoğunda olmadığı için bekleyeceğim söylendi.

Bunu İntel söylediyse muhtemelen tedariği kendisi sağlayacaktır.
İngiltere'ye giden işlemci incelendi mi? Değişim onayı geldi mi?

Ürün İngiltere'den veya başka bir dağıtım noktasından gelebilir. Birkaç hafta sürebilir ama işin Vatan'a kalmasından iyidir. Geç de olsa eline ulaşır işlemci.

Bunu İntel söylediyse muhtemelen tedariği kendisi sağlayacaktır.
İngiltere'ye giden işlemci incelendi mi? Değişim onayı geldi mi?

Ürün İngiltere'den veya başka bir dağıtım noktasından gelebilir. Birkaç hafta sürebilir ama işin Vatan'a kalmasından iyidir. Geç de olsa eline ulaşır işlemci.
İngiltere'ye ulaştı ve incelendi.degişmesini isteyen vatan bilgisayar,inteldeki türk yetkiliye değişim onaylandı mı kesin diye sordum oda; evet dedi stoklarında yokmuş.yenisini onlar gönderecek stoğa gelince.
@Nightplx İnşallah öyle olur. Tedarik edilme durumu olmasaydı zaten para iadesi işlemi oluşacaktı.
Para iadesini almak istemem zaten ole bi seçenek olsaydı benim sistemim çöp olacaktı.aldığım da işlemci 1.500 tiydi şuan 3.000 tl

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı