Vatan Bilgisayar ve bir bilgisayarı toplama ve kargolama güçlüğü

XPLSG

Megapat
Makaleler
5
Merhaba.
Uzun süredir yeni bilgisayar almayı zaten düşünüyordum kafamda hep RX 6700 veya RX 7600 vardı.
Uzun süre sonra piyasa yine yükseldiği için RX 6700 alabildim ve fiyatı en uygun gelen Vatan Bilgisayar'daki RX 6700 + R5 5500 oldu.
Bilgisayar bu.
Daha uygun fiyatlı varsa sadece "AMD GPU ve AMD CPU" zorunlu olmak üzeri hala tavsiye alabilirim.
Sistem 15,431 TL olduğunu söyleyeyim 15.500 TL üstünde sistem tekliflerine kapalıyım her neyse.
Sistemi eylül ayının 8. günü sipariş ettim ve bugün ayın 16'sı tam 8 gün geçti ve hala kargolanmadı.
Vatan Bilgisayar'a 3 gün önce yani ayın 13'ünde mesaj attım durumla alakalı.

Screenshot_1.jpg

Bu mesajı attığımda sistem daha toplanmamıştı sadece sipariş alınmıştı.
Siparişi ben 3-5 gün içinde kargolanır diye satın aldığımı söylemeliyim.
Fakat arkadaşlar 2 hafta sürebilmektedir diyor sanki atomu parçalayacaklar kasayı yaparken alttarafı 20 dakikalık bir işlem.
Bu mesajı attıktan hemen ertesi gün saat 8 civarlarında kasanız hazır Ankara'da şu mağazada diye yazılmış kargo için bekleniyor yazıyordu.
Siparişi kolaygelsin ile verdim o nedenle en kötü 2 gün içerisinde yani en kötü bugün elimde olması gerekirdi fakat o iade politikasıyla ve çalışanların neden hala parayla çalıştıklarını sorgulayan sorumsuz çalışanları olan Vatan Bilgisayar yine şaşırtmayarak hala sistemi kargolamadı.
En son dün Starfield oyun koduyla alakalı bir soru sordum fakat cevap alamadım bugün yine başka bir şey sordum hala cevap alamadım.
Maalesef sistemim artık haftaya gelir mi bilmiyorum fakat siz yine de Vatan Bilgisayar'dan hazır sistem alacaksanız ya mağazadan alın ki muhtemelen kazık fiyatta olduğu için almanızı önermem ya da en iyi ihtimalle 2 haftada gelme ihtimalini göz önünde bulundurun.
RX 6700 ile ilgili çok az inceleme var o nedenle RX 6400'de olduğu gibi bu bilgisayarda da bir inceleme videosu yapacağım klişe oyunlar değil. Tabii ki az kişinin denediği şeyler yapacağım. Render testi dahil neredeyse çoğu şeyi deneyip yeni bir inceleme videosu yapmak istiyorum tabii Vatan Bilgisayar artık bilgisayarı anlaşmalı olan kargo firmasına artık verirse.
İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı