Vatan'da montaj yapmak

Bence en temizi bilgisayarı mahalle bilgisayarım aracılığıyla toplamak. Hem yakın hem de ucuz, bir şey olursa da zaten itibarları için çözerler sorunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Vatandan PC toplamak istiyorum. PC parçalarını ben seçtim oradan alıp orada montaj haline getirsem bi sorun çıkar mı?

Anakart / işlemci / ekran kartı olarak minimum 3 temel parçayı vatandan aldığın zaman sana kurulumunu yaparlar. (Windows ancak lisanslı alırsan kurarlar aksi taktirde sadece montaj işlemi yapılır, ha gözü kara yardımsever bir vatan personeli kendi USB'sinden windows da kurabilir.) Bu işlemin süresi de sadece mağazanın yoğunluğa bağlı birkaç saat de sürebilir birkaç gün de. Evet yanlarına giremiyorsun sen ben gibi ilgili adamlar için büyük sıkıntı bu durum ama yapıcak bir şey yok biliyorum bu işi diyorsan kendin montaj yapar gider bir Windows kurdurursun mahalledeki abiye veya USB'den kendin de kurabilirsin ufak bir araştırmayla malum bu işler denemeden öğrenilmiyor. Kendi başına kuracaksan veya kurmayacaksan da genel olarak herkese tavsiyem (bilen de vardır muhakkak) parçaları önce kasaya montajlamadan bağlayın eğer görüntü gelirse sıkıntı yok demektir, aksi halde kasaya montajlayıp açılmadığını görürseniz bu sefer sorun hangi parçada diye her şeyi baştan söker denersiniz. Kasa kablo veya anakart şasesi enderde olsa rastlanan bir durum dikkatli olmakta fayda var.

Kardeş vatan'da toplat kontrol et sorunsuz şekilde teslim al evde kurulum falan sakın ha. İşlemcinin bir pinini yamultursun bir sürü paran gider.

Bazı youtuberlar heriflerin yanlarında duruyorlardı ben de duramaz mıyım? İzin vermezler mi?

Herkes yardımcı olmak adına gereğindan fazla bilgi verip cevaplamış sorularını hala daha gidersem olur mu ben durur muyum duramaz mıyım? Git dene o zaman bu kadar basit kardeşim.

Şubesine göre ve eleman'a göre izin veriledebilir verilmeyedebilir. Ama %90 izin verilmez izlemene.

Git dene hocam izin veriyolarmı diye, bilgin varsa kendin kur, zevkli ama uğraştırıcı ve zor iş, ilk defa kuruyorsan. Sayısız kablo ve gereksiz parçalarda var, kafanı karıştırması %100 yani. Ver kursunlar hocam sen, izlemesende olur. ;) güven için kimse bişe diyemez, vatan yinede çoğu yerden iyi

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı