VDSL'e geçişte ISS tercihi

bukalp611kere

Decapat
Daha fazla  
Türk Telekom 16 Mbps ADSL kullanıyorum ve yavaş kalıyor. Altyapım 76 Mbps'a kadar VDSL destekliyor. Türk Telekom'a sorduğumda VDSL portu olmadığını söylediler. NetSpeed'ten altyapı sorguladım yine port yok. TurkNet 16 üstü veremiyor. Turkcell 7 günde port getiririz dediler ama ailem nedense sıcak bakmıyor (son karar hala bende). Millenicom'u apartmanımda biri kullanıyor ve memnun ama çıkmak istersek sorun çıkartıyorlarmış diye duydum. Ne yapmamı önerirsiniz? (Modemim VDSL2 destekliyor.)

Türk Telekom 16 Mbps ADSL kullanıyorum ve yavaş kalıyor. Altyapım 76 Mbps'a kadar VDSL destekliyor. Türk Telekom'a sorduğumda VDSL portu olmadığını söylediler. NetSpeed'ten altyapı sorguladım yine port yok. TurkNet 16 üstü veremiyor. Turkcell 7 günde port getiririz dediler ama ailem nedense sıcak bakmıyor (son karar hala bende). Millenicom'u apartmanımda biri kullanıyor ve memnun ama çıkmak istersek sorun çıkartıyorlarmış diye duydum. Ne yapmamı önerirsiniz? (Modemim VDSL2 destekliyor.)
Turkcell'in kendi altyapısı mı TT üzerinden verdiği altyapı mı?

Millenicom önermem. Altyapım sağlam ve 100Mbit desteklemesine rağmen geceleri 1Mbps verdiler. Modeme suç attılar gittim Keenetic aldım ama aynı.

Türk Telekom 16 Mbps ADSL kullanıyorum ve yavaş kalıyor. Altyapım 76 Mbps'a kadar VDSL destekliyor. Türk Telekom'a sorduğumda VDSL portu olmadığını söylediler. NetSpeed'ten altyapı sorguladım yine port yok. TurkNet 16 üstü veremiyor. Turkcell 7 günde port getiririz dediler ama ailem nedense sıcak bakmıyor (son karar hala bende). Millenicom'u apartmanımda biri kullanıyor ve memnun ama çıkmak istersek sorun çıkartıyorlarmış diye duydum. Ne yapmamı önerirsiniz? (modemim VDSL2 destekliyor.)

Hocam alt yapımda 16 çıkıyor fakat TurkNet aldım 16 verdiler Online işlemlerden 35'lik paketi aldım 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

TT üzerinden ise pek önermem. Sadece TT altyapısı varsa kendi sağlayıcı olan TT'yi kullanın. Turkcell'in kendi altyapısı olsa direk geçin derdim.

Yeni port gelirken eski portunuzu kaybedip internetsiz kalabilirsiniz.
TT'de VDSL portu yok ve ADSL'in yavaşlığından bunalmış durumdayım o yüzden TT'yi eledim gibi birşey.

Ne yapayım? O dandirik Millenicom'u mu önereyim, daha doğru düzgün kurumsallığı olmayan NetSpeed'i mi önereyim? Turkcell kendi altyapısında değilse iyi olmayabilir.

Herkes direkt Telekom berbat yazıyor. Evet berbat ama bazen başka seçenek olmuyor.

Bu firmalarda sorun yaşıyorsun diye konu sahibi sorun yaşayacak diye bir garanti yok. Altyapın kötü ise her firma iyi hizmet veremez. Gelen ekipler yine Telekom'un ekibi oluyor. Telekom ile aynı hizmeti alıyorsun fakat daha ucuz ve taahhütsüz.
Konuyu okusaydın keşke.

Turkcell 7 gün sonra port getirirse Turkcell'e geç fakat diğer firmaları da sorgula. VDSL port olmadığı için tüm firmalar ADSL olarak gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı