Vegan Düşmanlığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunu benim de bildiğimi tahmin ediyorsundur herhalde. Sonucta canlı mi canlı, olay biter.

Kisacasi insan vücudunun her iki taraftan da ihtiyacı vardir. Bu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Isteyen istediğini yesin, kimse karışamaz. Bilgiclik taşlamaya gerek yok.

Bildiğimiz birşey var. Bitkilerin de canı var diyenler aslında hayatları boyunca bitkiyi bir canlı olarak görmemişlerdir. Bunu söylemelerindeki sebep herşey canlı ve ne bulursak yiyebiliriz diye olayı meşrulaştırmaktır ve vicdanlarını susturmaktır.

Misal bir kuzu al ve evinde veya misal bahçende birkaç gün ona bak. Bir akşam yemeği için bahçende yetiştirdiğin bitkiler ile o kuzuyu "canlı mı canlı" diyerek aynı kefeye koyabilir misin ? Koyamacağına adım gibi eminim.

İşte tabağına gelince farkında olunmayan nokta bu kısım. Tıpkı bu videoda olduğu gibi adamın düştüğü duruma düşüyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bildiğimiz birşey var. Bitkilerin de canı var diyenler aslında hayatları boyunca bitkiyi bir canlı olarak görmemişlerdir. Bunu söylemelerindeki sebep herşey canlı ve ne bulursak yiyebiliriz diye olayı meşrulaştırmaktır ve vicdanlarını susturmaktır.

Misal bir kuzu al ve evinde veya misal bahçende birkaç gün ona bak. Bir akşam yemeği için bahçende yetiştirdiğin bitkiler ile o kuzuyu "canlı mı canlı" diyerek aynı kefeye koyabilir misin ? Koyamacağına adım gibi eminim.

İşte tabağına gelince farkında olunmayan nokta bu kısım. Tıpkı bu videoda olduğu gibi adamın düştüğü duruma düşüyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Koyarsın niye konmasın ki.

Bu konusmayi izleyin, Saklanan gercekler videosunu izleyin, içiniz kaldırabilecekse Earthlings belgeselini izleyin. Küçük kardeşlerime kesinlikle tavsiye etmiyorum izlemeyin. Bunları izleyip anlamak, hak vermek, hayvansal ürün tüketiyor olduğunuz halde bundan rahatsızlık duyuyor olmaya başlamak sizi başka bir insan haline getirmez daha iyi bir insan yapar bu yüzden bakış açınız değişirse dünyanın sonu gelecekmiş gibi yanlısı savunmanizin bir anlamı yok.

@teknoman Dostum anlatamiyorum sanırım. Ben özel derili kıyafetler için hayvan öldürten biri değilim. Ben sadece vücudumun ihtiyaci olanı alması için temel olarak her şeyden beslenen bir insanım. Sadece et veya sadece bitki ile sağlıklı bir vücuda sahip olamazsın. Çok maceraya gerek yok. Bilimsel olarak araştırırsan veya bir doktora sorarsan ayni cevabı verecektir.

Biz tabii ki hayvanları acı cektiretek öldüren kurumlara, keyfi kıyafeti için öldüren kurum ve kişileri savunmuyoruz.

Bilimsel araştırdık hatta bilimsel araştıran doktorlara danıştık çıkan sonuç :)

Şaka falan mı yapıyorsun yoksa ciddi misin? Birine ilkel çağlardaki ile aynı durumdasın demek saygısızlık değil mi? Ben güçlü güçsüzü yer mantığını savunmuyorum ama sistem öyle.

Bir doktor olarak hamilelerde kesinlikle ve kesinlikle vegan beslenmeyi tavsiye etmiyorum. Bebeğin gelişiminin düzgün olması için hayvan temelli elzem yağ asitlerinden yeteri miktarda almak gerekiyor. B12 vitamini kısmına ise girmeyi hiç istemiyorum ama vegansanız takviyesini almak zorundasınız. Yetişkin insan istediğini yapabilir ancak çocuğunu da aynı şekilde vegan yetiştirmesi yanlış. Çocuğunda büyük ihtimalle gelişim bozuklukları oluşacaktır. Umarım o küçücük çocuk, bebekleri B vitamini takviyesi ile büyütmüyorlardır.

Anlamamakta ısrar ediyorlar. Sabahtan beri bize vahşi, acımasız, hayvan düşmanıymışız gibi davranıyorlar.

Ciddiyim. Güçlü güçsüzü yer mantığı en ilkel çağlardaki insanların yaşam mantığıdır. Savunmuyorsanız güzel olumlu birşey. Ama öyle bir söylediniz ki doğanın kanunu bu diyerek her şekilde öyle olması gerekiyormuş gibi dile getirdiniz. Ben de o yüzden böyle bir yanıt verdim.

Bir doktor olarak biliyorsunuz ki sadece veganlar değil birçok kişi b12 takviyesi alıyor. Bundan öte d vitamini magnezyum çinko vs bilimum takviyeler alındığını biliyorsunuz. Bu durum sadece veganlara has bir durum değildir. Ancak evet veganlar b12 almalı buna katılıyorum. Ancak b12 dışında hiçbir takviyeye ihtiyaçları yok. B12 de takviye değil zira bitkilerden elde edilen bir maddedir. Lütfen artık b12 olayını geçelim çünkü yıllar geçti halen aynı yerde döndürüp duruluyor.

Lütfen kendinizi biraz daha iyi ifade edin. Kısa değil daha detaylı yazarsanız anlamak için emin olun yoğun çaba sarf ediyorum :)

Bir önceki paylaşımımda 2 ayrı vegan doktorun videosunu yolladım. Onlar da doktor. Biliyoruz ki hayvansalı tavsiye eden doktorlar bile kendi aralarında zıtlaşabiliyorlar. Hatta popüler sık ekranlara çıkan doktorların insanların kafasını ne kadar karıştırdığını biliyorsunuzdur.

Hatta onların videolarını tekrar yollayayım.

Bana vegan olmayı teklif etseler, ben de söverim. Et insanı güçlendirir. Uygurların yıkılıma sebebi et yemeyi yasaklayan dinleridir, güçten düşmüşler. Kimsenin yediğine karışılmamalı ama bayram yaklaştığında çıkan bu vegan hareketleri hiç de iyi niyetli değil. Ayrıca siz vegan olunca hayvan kesimleri durmuyor, biz hala hayvansal gıda yiyoruz, yemeye devam edeceğiz. Benim inancıma göre zaten bu hayvanlar yenmek için yaratıldı ama sırf bu yüzden hayvanlara da işkence edilmemeli.

Doğa kendi düzenini kurmuş, ihtiyacın olanı yap diyor. İnsan niye buna müdahale etmeye çalışıyor? Besin zinciri denen bir şey var, niye bunu değiştirmeye çalışıyorsunuz? Bir de hayvanların bitki tüketimine karışanlar var, orası ayrı bir ironi. Canlıların birbirini tüketmesi niye size soykırım gibi bir şeyi çağrıştırıyor anlayabilmiş değilim.

Şunları da şuraya bırakayım baksınlar bakalım Dünya'nın en güçlü bebeği mi olmuş? Kurbanlık hayvanlar kurban edilirken acı çekiyor muymuş?
Avustralya'da bebeklerini vegan besleyen çift yargılanıyor.
Kurbanlık hayvan acı çekiyor mu?

Son bir şey daha vegan arkadaşlardan rica ediyorum bebeklerinizi vegan besleyin, eşinizi hamileyken vegan beslenmesini sağlayın. Sonuçlardan memnun olacaklardır eminim.

Evet herkes zaten o besin zincirine göre yiyor :D Markette satılan her ürün o besin zincirine ait :)) O kadar iyi besleniyoruz ki hastalıktan kırılıyoruz. Obezite artmış. Kalp damar hastalıkları tavan yapmış. Bilimum beslenmeden kaynaklı hastalıklar türemiş. Oysa bizler besin zincirine göre yiyoruz. Besin zinciri = Damak alışkanlığı Madem öyle hayvanı çiğ çiğ yiyelim. Ateşten önce insanlar öyle besleniyormuş :) Ki o zamanlar bile bu seviyede hayvansal beslenilmediği söyleniyor. Genelde bitkisel ve hayvansal beslenme yüzde 5 10 seviyelerinde. Oysa şimdi bir market kadar uzak.

Yıllarca bize sütün kalsiyum vs diye kemikleri iyi geliyor diye içirdiler. Şimdi anlıyoruz ki süt aslında o kadar da değerli değilmiş. Yani kandırılıyoruz arkadaşlar. Üstelik bunu hayvansal beslenmek lazım diyen doktorlar bile artık söylüyor :)
Bebeğe B12 vitaminini hapla mı vermeyi düşünüyorsun acaba? Okudun mu haberlerin içeriklerini? Bir insan ihtiyacı olan bütün vitamin ve mineralleri alsa bile hastalanma ihtimali vardır bu normaldir. Konuyu nereye çekmeye çalıştığınızı anlayamıyorum.

Bu konuda yolladığım videolardaki doktorları izleyebilirsiniz. Bilimsel kanıtlarıyla birlikte.

@Gordon Freeman Hayvan düşmanı yapmaz belki ama kendinize hayvansever demeyin lütfen. Köpeksever veya kedisever daha doğru bir tanım olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı