Verilen kilo geri alındıysa ne yapılmalı?

KayraWs

Decipat
Daha fazla  
Merhaba 1.5 aydır spor yapıyorum ve harcadığımın 500 kalori aşağısında besleniyorum, ilk 2 haftasında çok iyi ilerledi ve 2 kilo verdim, sonraki 2 haftasında 2 kiloyu geri aldım ve şu anda da artmaya devam ediyor 100 gram 100 gram. Ne yapmalıyım bu durum hakkında?

Kilonda 1-2 kilo oynamalar olması normal bunun kilo alıp almamanla pek alakası yok. Günün hangi saatinde tartıldığına, tartılırken aç olup olmamana ve vücududun su tutup tutmadığına göre 1-2 kilo oynamalar olabilir. Önemli olan kısa vadede tartıda yazan sayı değil, uzun vadede yağ oranının düşmesi ve görünüşündeki değişiklik.

Kilonda 1-2 kilo oynamalar olması normal bunun kilo alıp almamanla pek alakası yok. Günün hangi saatinde tartıldığına, tartılırken aç olup olmamana ve vücududun su tutup tutmadığına göre 1-2 kilo oynamalar olabilir. Önemli olan kısa vadede tartıda yazan sayı değil, uzun vadede yağ oranının düşmesi ve görünüşündeki değşiklik.
Sabah aç karnına tuvaletten sonra tartılıyorum.
yani devam mı edeyim birşey değiştirmeden?

Sabah aç karnına tuvaletten sonra tartılıyorum.
yani devam mı edeyim birşey değiştirmeden?
İlk başlarda karbonhidrat tüketimini azalttığın zaman vücut tuttuğu fazladan suyu attığı için bir anda fazla kilo gitmiş gibi oluyor. Kalori hesabın doğruysa bu şekilde devam edebilirsin yağ yakmak için.

İlk başlarda karbonhidrat tüketimini azalttığın zaman vücut tuttuğu fazladan suyu attığı için bir anda fazla kilo gitmiş gibi oluyor. Kalori hesabın doğruysa bu şekilde devam edebilirsin yağ yakmak için.

Ben aksine arttırdım karbonhidrat tüketimimi ama yanlışmı yaptım acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı