Vestel TV tüketici hakem heyeti başvurusu

RasKun

Hectopat
Hepsiburada'dan aldığım Vestel 49UD8200 model TV geldiğin de sesi arızalı bir şekilde gelmişti. Servisi arayıp arızalı olduğunu belirttiğime rağmen gelen servis sonucu durum normal denilip geçiştirildi. 2 veya 3 gün sonra TV'de 1 adet ölü piksel olduğunu fark ettim. Servisi aradığımda 5 ya da üstü ölü piksel olursa ilgilendiklerini söylediler. Hepsiburada'yı aradığım zaman iade almadıklarını servisin ilgilenmesi gerektiğini söylediler. Tüketici hakem heyetine hangi firmayı şikayet etmem gerek. Servisin tamir etmesini değil ürünün değişimini ya da para iadesini özellikle istiyorum. Tüketici hakem heyetine hiç başvurusu yapmadım neyin ne olduğunu bilmiyorum, ne yapmalıyım?

Burada sorumlu olan hepsiburada'nın kendisi. Dolayısıyla eğer hakem heyetine başvuru yapacaksınız hepsiburada adına şikayet kaydı açtırmanız gerek. Elinizde fatura ve servis kaydı ile birlikte cihazın sorunlu olan kısımlarının video ve resimlerini de alarak genelde ilçe kaymakamlıklarında bulunan tüketici mahkemesine şahsen dilekçe ile başvurmanız yeterli.

Hepsiburada üzerinden aldın fakat satıcı hepsiburada mı? Garanti olarak vestel servisine mi gönderdin, aldığın firmanın servisine mi?

Benim bildiğim satıcıyı şikayet etmelisiniz. Benim de sonucunu beklediğim karar var. N11 de bana zorluk çıkardı. Ürünü kabul etmedi. Kaymakamlığa gittim. Yüz yüze konuştum. Mağazayı şikayet edeceksiniz denildi.

Samsung tv alın rahat edin vestel,beko gibi ıvır zıvır markaları tercih etmeyin. Bütçe göre hareket ediliyorsa bişey diyemem ama ben bir çok tv markasını denedim. Hepsinde sıkıntı yaşadım görüntü kalitesi olsun satış sonrası destek olsun hep problemli süreçler yaşadım. Samsung 55RU7100 kullanıcısıyım ve çok memnunum. Boşuna dememişler ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye

Hepsi burada aracı firma. Eğer direkt ondan almadıysanız aldığınız magazayı şikayet etmelisiniz. Ayrıca o piksel muhabbeti doğru. En iyi marka bile 3'ten fazla ölü piksel varsa değişim yapıyor.

Tüketici Hakem Heyeti Başvuruları için rehber bir konumuz mevcut.

Ürünü yakın zamanda aldın anladığım kadarıyla; Hepsiburada'yı şikayet edilen firma olarak belirt.
Şikayet metnine gelecek olursak; ürünün sesi ile alakalı problemi olduğu için başvurdum ancak servisin görmesi gerekli gibi bahaneler ile beni beklettiler; bu sebeple koşulsuz şartsız iade süresinin dışına çıkmak durumunda kaldım. Buna ek olarak ekranda ölü piksel adı verilen fabrika çıkışı bir kusuru olduğunu da fark ettim; ürünün iadesini talep ediyorum diye belirtirsin.

Rehber konudan yararlanarak şikayetini yaz, göndermeden önce bizimle paylaş; bir bakalım metne. Şikayet kısmında yazdığın metin de önem arz ediyor.

Ürünü Hepsiburada sitesinden Alp ticaret adlı satıcıdan aldım. Alp ticaret ile herhangi bir iletişime geçmedim. Hepsiburada'yı aradım ve onlar 2. el olucağı için iadeyi kabul etmediklerini sadece servis raporu olursa iade ediceklerini belirtti. Servis de mağlum hiç bir şey yok deyip geçiştiriyor. Şimdi kesin olarak şikayet ediceğim kurum Hepsiburada'mı?
Tüketici Hakem Heyeti Başvuruları için rehber bir konumuz mevcut.

Ürünü yakın zamanda aldın anladığım kadarıyla; Hepsiburada'yı şikayet edilen firma olarak belirt.
Şikayet metnine gelecek olursak; ürünün sesi ile alakalı problemi olduğu için başvurdum ancak servisin görmesi gerekli gibi bahaneler ile beni beklettiler; bu sebeple koşulsuz şartsız iade süresinin dışına çıkmak durumunda kaldım. Buna ek olarak ekranda ölü piksel adı verilen fabrika çıkışı bir kusuru olduğunu da fark ettim; ürünün iadesini talep ediyorum diye belirtirsin.

Rehber konudan yararlanarak şikayetini yaz, göndermeden önce bizimle paylaş; bir bakalım metne. Şikayet kısmında yazdığın metin de önem arz ediyor.
Şöyle bir dilekçe yazdım hocam sizce uygunmudur?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı