Vicdan azabı nasıl geçer?

Hocam vican azabı nasıl geçecek nedir? İlaç falan önermemizi beklemiyordunuz herhalde. Ben de vicdan azabı çektim de onun bir yolu yok maalesef.

Dostum eğer Müslüman isen ibadet yap, Kur'an oku, Allah'a dua et... Bir süre sonra vicdan azabın geçecektir. Bunları yapmaktan başka çaren olduğunu düşünmüyorum. İslamiyet böyle şeyler için vardır. Müslüman değilsende unutmaya çalışmaktan başka çaren yok.

Cahil bir bakış açısı olduğunu düşünmüyorum hocam. Yakınlık duymadığım bir şeyi ben öldürmediğim veya zarar vermediğim sürece başına ne geldiği umurumda olmaz. Bir ton işimin arasında sokağa çıkmışım, kendim zaten 1-2 seneye aç kalacağım, bir de aç kalan "minik dostlarımızı" veya hasta kuşu mu kafama takayım? Bir kedi gibi ponçik olamadığım için kusura bakmayın.

Kendi derdin cok diye herkesin derdinin cok oldugunu dusunemezsin benim baska derdim belki yok varsa da sana ne bunu buraya yazacagina git kendini nasıl doyuracagini dusun o zaman?

Cahil bir bakış açısı olduğunu düşünmüyorum hocam. Yakınlık duymadığım bir şeyi ben öldürmediğim veya zarar vermediğim sürece başına ne geldiği umurumda olmaz. Bir ton işimin arasında sokağa çıkmışım, kendim zaten 1-2 seneye aç kalacağım, Bir de aç kalan "minik dostlarımızı" veya hasta kuşu mu kafama takayım? Bir kedi gibi ponçik olamadığım için kusura bakmayın.
Herkes ponçik kedi olacak değil. Ancak ölen her cana karşı bir üzüntü hissetmek ponçiklik ile alakalı değil.

Geri
Yukarı