Victus by HP 16-E0015NT ekran sarı tonda

Sorun mutlaka çözülecektir, çünkü siz dedikten sonra fark ettim, benim ekranda hafif sarıydı. Gösterdiğim şekilde ayarlama yaptıktan sonra sararmadan eser kalmadı :D İyi forumlar.
Umarım benimki de düzelir. Vatan Bilgisayarda ve Hp de sorunu çözecek insanlar yok gerçekten. Teknolojik ürün firmaları fakat teknik bilgileri zayıf.
Endişelenmeyin. Dediğim adımları yaptıktan sonra ekran renginiz normal rengine kavuşacaktır. Bende uyguladım kamera ile farkı göstermek isterdim ancak kameradan anlaşılmıyor. En kısa sürede vatan bilgisayara gidip uygulayın derim. Boşuna beklemeyin..
Ürünü benden alıp 2 kez arenaya gönderdiler ondan sonra Hp ye gönderdiler üründe sorun yok diyip geri göndermek üzere kargoya vermişler. Pazartesi ve ya Salı bana ulaşır. Sinirime giden şey Arena bilgisayardaki teknisyenin ürünün ekran tasarımı böyle demesi. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz. Böyle bir tasarım dünyanın hiçbir yerinde olamaz. Ben tasarımcıyım, renkleri doğru algılamam gerekiyor. Yetkili çocuk kandırır gibi muamele yaptı maalesef.
O zaman problem var. @victr arkadaşın dediklerini uygulayın. Problem devam ederse ve mağaza iadeyi kabul etmezse tüketici hakem heyetine başvuru yapın. Geçmiş olsun bu arada :/
Evet, uygulayacağım. Umarım mahkeme olmadan çözebilirim. 1 - 6 ay arası sürüyormuş davanın sonuçlanması. Çok acilen aldım bu ürünü lazımdı. Dolar da artıyor asla aynı özelliklere aynı fiyat ürün bulamam.

Son düzenleme:
Evet, uygulayacağım. Umarım mahkeme olmadan çözebilirim. 1 - 6 ay arası sürüyormuş davanın sonuçlanması. Çok acilen aldım bu ürünü lazımdı. Dolar da artıyor asla aynı özelliklere aynı fiyat ürün bulamam.
Arkadaşın dediklerini yaptıktan sonra sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum ben. Anlamadığım şey bu ekran size neden bu şekilde gelmiş. Ekstra iş çıkartıyorlar insanın başına. Başka ülkede olsak böyle bir sıkıntıda anında değişim yaparlar.

Arkadaşın dediklerini yaptıktan sonra sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum ben. Anlamadığım şey bu ekran size neden bu şekilde gelmiş. Ekstra iş çıkartıyorlar insanın başına. Başka ülkede olsak böyle bir sıkıntıda anında değişim yaparlar.
Evet kesinlikle, hiçbir yaptırım yok ki Türkiyede. Hp ve Vatan Bilgisayar o kadar profesyonel değiller ki. Çocuk kandırır gibi bu ürünün ekranı böyle tasarlanmış diyebiliyorlar. Bilgisayar bilgileri yok. Sorun o kadar bariz ki. Gerçekten ne Hp alın ne de Vatandan alışveriş yapın. Ne sattıkları ürün hakkında teknik bilgileri var, ne de belirli bir prosedürleri.

Konudan bağımsız olarak soruyorum. Laptop'un batarya ömrü nasıl? Şarjda ne kadar kullanıyorsunuz? Birde Victusların hepsinde menteşeye bağlı wobbling sorunu var. O sizi rahatsız ediyor mu?

Konudan bağımsız olarak soruyorum. Laptop'un batarya ömrü nasıl? Şarjda ne kadar kullanıyorsunuz? Birde Victusların hepsinde menteşeye bağlı wobbling sorunu var. O sizi rahatsız ediyor mu?
Masanın üzerinde oyun oynarken veya yine masa üstünde klavye ile yazı yazarken sallanma problemi yok. Ancak dizinizin üstüne koyarsanız ve bir arabada giderken işlem yapmak isterseniz (denemedim ama tahmin ediyorum) sallanmaları bariz fark edersiniz. Benim için büyük bir problem değil, çünkü sabit bir masa üzerinde kullanıyorum. Dolayısıyla wobbling sorunu yok. Normal kullanımda word, excel, powerpoint ve bir kaç chrome sekmesi ile 10-12 saat sıkıntısız kullanıyorum. %100 şarj ile prize takılı değilken valorant üzerinde 4-5 adet derecesiz maç atabiliyorum. Sonra şarj %20 'ye geliyor. Aklınıza takılan başka bir probleminiz varsa yardımcı olabilirim. İyi forumlar.

Masanın üzerinde oyun oynarken veya yine masa üstünde klavye ile yazı yazarken sallanma problemi yok. Ancak dizinizin üstüne koyarsanız ve bir arabada giderken işlem yapmak isterseniz (denemedim ama tahmin ediyorum) sallanmaları bariz fark edersiniz. Benim için büyük bir problem değil, çünkü sabit bir masa üzerinde kullanıyorum. Dolayısıyla wobbling sorunu yok. Normal kullanımda word, excel, powerpoint ve bir kaç chrome sekmesi ile 10-12 saat sıkıntısız kullanıyorum. %100 şarj ile prize takılı değilken valorant üzerinde 4-5 adet derecesiz maç atabiliyorum. Sonra şarj %20 'ye geliyor. Aklınıza takılan başka bir probleminiz varsa yardımcı olabilirim. İyi forumlar.
Çok teşekkür ederim. Ben almak istiyordum ama youtubeda bazı yabancı kanallardaki videolardan sonra vazgeçtim. Forumda da her konunun altında paylaştığım bir video var size de atayım. Ekranın 60Hz olması sizin için bir sıkıntı yaratıyor mu peki?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkür ederim. Ben almak istiyordum ama youtubeda bazı yabancı kanallardaki videolardan sonra vazgeçtim. Forumda da her konunun altında paylaştığım bir video var size de atayım. Ekranın 60Hz olması sizin için bir sıkıntı yaratıyor mu peki?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben 144HZ versiyonuna sahip olduğum için o konuda bir fikrim yok maalesef. İyi forumlar.

Umarım benimki de düzelir. Vatan Bilgisayarda ve Hp de sorunu çözecek insanlar yok gerçekten. Teknolojik ürün firmaları fakat teknik bilgileri zayıf.

Ürünü benden alıp 2 kez arenaya gönderdiler ondan sonra Hp ye gönderdiler üründe sorun yok diyip geri göndermek üzere kargoya vermişler. Pazartesi ve ya Salı bana ulaşır. Sinirime giden şey Arena bilgisayardaki teknisyenin ürünün ekran tasarımı böyle demesi. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz. Böyle bir tasarım dünyanın hiçbir yerinde olamaz. Ben tasarımcıyım, renkleri doğru algılamam gerekiyor. Yetkili çocuk kandırır gibi muamele yaptı maalesef.

Merhaba, konuyu hortlatmış olacağım ama şu an ben de aynı sorunu yaşıyorum. Hp victus 16-D1023NT seri numaralı laptop aldım ve ekranım sarı, gece modu kapalı, tüm driverları güncelledim ama fayda etmedi. Siz nasıl çözdünüz, sonuç ne oldu?

Dosya Ekleri

• 20221103_204801.jpg
    20221103_204801.jpg
    152,7 KB · Görüntüleme: 184
Merhaba, konuyu hortlatmış olacağım ama şu an ben de aynı sorunu yaşıyorum. Hp victus 16-D1023NT seri numaralı laptop aldım ve ekranım sarı, gece modu kapalı, tüm driverları güncelledim ama fayda etmedi. Siz nasıl çözdünüz, sonuç ne oldu?
Vatan bilgisayar ve HP ile rezalet bir sürece girdim. Kesinlikle ürünü değiştirmediler.Hatta yurtdışı HP ile görüştüm neden değişim yapmadıklarını anlamadılar. HP ve Vatan Bilgisayarın üst düzey yetkililerine LinkedIn'den ulaştım. İkisinin de Ceoları ile görüştüm. Hepsi rezalet deneyimlerdi ve benimle resmen dalga geçtiler.. ben bilgisayarı 10 bin tl ye almıştım, 2 ay içinde sorunu çözemedikleri için fiyatı 22 bin tl olmuştu. İade yapsam asla aynı özelliklerde bilgisayar alamayacaktım, değişim yapmalarını istedim. Asla değişim yapmadılar. Ekran panelini değiştirelim dediler ama yine sarı olursa bir şey yapamayız dediler. Hiç kullanmadığım bilgisayarın ekranını değiştirmek istemedim. Berbat bir süreçti...Avukatlarla görüştüm, 1 yıldan önce dava sonuçlanmayacağı için para iadesini kabul etmek zorunda kaldım. Aşırı mağdur oldum. Size tavsiyem aldıktan sonra henüz 14 gün geçmediyse direkt iade etmeniz. Bu rezil markadan hiçbir ürün satın almamanız..

Yukarıda @victr çözüm önerisi sunmuştu. Dediği adımları uyguladım. Maalesef ekranın rengi yeşilimsi bir hal aldı. Sonradan çok araştırdım ve o ayarlamaları yapmanın doğru olmadığı sonucuna vardım çünkü ekranın panelinde bir sıkıntı var, ne yaparsanız yapın o iğrenç renk skalasından kurtulmanız imkansız. Eğer tasarımcıysanız asla bu bilgisayarla çalışamazsınız çünkü hiçbir renk doğru gözükmüyor. Yukarıdaki ayarlamaları yaptıktan sonra tüm siyah ve gri tonlarını yeşilimsi bir renkte görmeye başlıyorsunuz ve ekran asla beyaz olmuyor. Eğer sıcaklık ayarını düşürürseniz bu sefer mavimsi bir renk oluyor. Bu da sabrınızın tükendiği son nokta oluyor. Hemen iade etmenizi tavsiye ediyorum. Ben daha sonra Asus Vivobook pro14x aldım. Maalesef beni çok mağdur ettiler, iğrenç bir süreçti. Çok fazla uğraşmasaydım iade de almayacaklardı.. umarım aynı süreci yaşamazsınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı