Victus by HP 16-E0015NT ekran sarı tonda

Intel grafik masası gibi bir şey var oradan bir kontrol edebilir misin, bir de nvidia denetim masasından masaüstü ve PhysX'i hangi oluşturucu oluşturuyor bir kontrol eder misiniz? Bence sorunun çözümü o Intel ayarlarındadır.

HP forumlarda araştırdım çok yaygın bir sıkıntı değilmiş bu bi kac yöntem var benim bahsettiğim şeyleri bi kontrol edebilirsiniz bide şu linkler işinize yarayacaktır. HP Forumlarda çözüm yöntemi var zaten ama attığım 2. Link kesinlikle çözer gibi geldi bence. Ki bu problem içinizi sıkmasın victuslara ait bir problem de değil.

Bahsettiğim incelemenizi ve denemenizi önerdiğim link: Ekran Kalibresi
Attığınız iki yolu da denemiştim lakin fayda etmedi. Nvdia denetim masasının ekran görüntüsünü yüklüyorum, nasıl olması gerektiği hakkında bir fikrim yok.

intel grafik masasının her yerini karıştırdım, tüm sürücüler güncel ve tüm ayarlar varsayılanda

Dosya Ekleri

• resim_2022-11-04_215443376.png
    resim_2022-11-04_215443376.png
    120,9 KB · Görüntüleme: 138
Attığınız iki yolu da denemiştim lakin fayda etmedi. NVIDIA Denetim Masası'nın ekran görüntüsünü yüklüyorum, nasıl olması gerektiği hakkında bir fikrim yok.

Intel grafik masasının her yerini karıştırdım, tüm sürücüler güncel ve tüm ayarlar varsayılanda

Intel grafik masasında renklerle alakalı bir yer olabilir hocam oraya bakın. Omen Hub yüklediyseniz orayı kurcalayın oradan ekranla ilgili ayarlar var diye biliyorum.

Intel grafik masası gibi bir şey var oradan bir kontrol edebilir misin, bir de nvidia denetim masasından masaüstü ve PhysX'i hangi oluşturucu oluşturuyor bir kontrol eder misiniz? Bence sorunun çözümü o Intel ayarlarındadır.

HP forumlarda araştırdım çok yaygın bir sıkıntı değilmiş bu bi kac yöntem var benim bahsettiğim şeyleri bi kontrol edebilirsiniz bide şu linkler işinize yarayacaktır. HP Forumlarda çözüm yöntemi var zaten ama attığım 2. Link kesinlikle çözer gibi geldi bence. Ki bu problem içinizi sıkmasın victuslara ait bir problem de değil.

Bahsettiğim incelemenizi ve denemenizi önerdiğim link: Ekran Kalibresi
Ben tüm yöntemleri ve her şeyi denedim. Cihazın panelinde bir sorun var. Bence 2 farklı panel kullanılmış olabilir. Mağazaya gittiğimde bazı victus laptopların ekran renginde sorun yoktu. Ayrıca ekran rengini kalibrasyon cihazınız yoksa doğru bir biçimde kalibre edemezsiniz, kalibrasyon için çok pahalı cihazlar kullanılıyor. Ben kalibre etmeyi denedim dediğim gibi siyahlar ve griler yeşilimsi oluyor ve ekran da sarımsı-pembemsi bir renk oluyor. 3 aylık kötü bir süreç yaşadığım ve tüm yolları denediğim için boşuna uğraşmanıza değmez diyorum. Eğer tasarımcı değilseniz ve renkler sizin için önemli değilse belki bu dediğim şeyleri önemsemezsiniz ama bilgisayarınızın yanına başka iyi bir cihazı yanyana getirirseniz her zaman siniriniz bozulacaktır. Karar sizin tabii😊Hiç kimsenin mağdur olmasını istemiyorum benim mağdur olduğum gibi.

Ben tüm yöntemleri ve her şeyi denedim. Cihazın panelinde bir sorun var. Bence 2 farklı panel kullanılmış olabilir. Mağazaya gittiğimde bazı Victus laptopların ekran renginde sorun yoktu. Ayrıca ekran rengini kalibrasyon cihazınız yoksa doğru bir biçimde kalibre edemezsiniz, kalibrasyon için çok pahalı cihazlar kullanılıyor. Ben kalibre etmeyi denedim dediğim gibi siyahlar ve griler yeşilimsi oluyor ve ekran da sarımsı-pembemsi bir renk oluyor. 3 aylık kötü bir süreç yaşadığım ve tüm yolları denediğim için boşuna uğraşmanıza değmez diyorum. Eğer tasarımcı değilseniz ve renkler sizin için önemli değilse belki bu dediğim şeyleri önemsemezsiniz ama bilgisayarınızın yanına başka iyi bir cihazı Yan yana getirirseniz her zaman siniriniz bozulacaktır. Karar sizin tabii😊hiç kimsenin mağdur olmasını istemiyorum benim mağdur olduğum gibi.

D1023NT Modelini aldım ama umarım böyle bir sıkıntı olmaz kendime dert edinirim oturup ağlarım sanırsam :)

Umarım olmaz😊dediğim gibi bazılarında sorun yoktu. 14 gün hakkınız var iade etmek için sakın süreyi aşmayın😊ben 15. günde götürdüğüm için 3 ay uğraştım iade raporu alabilmek için.
İnşallah bu fiyata bir daha böyle bir bilgisayar bulamam ve inanın uzun zamandır bekliyorum artık yeni bir bilgisayarı. İnce eleyip sık dokuyarak seçtim umarım dediğiniz gibi bi sıkıntı çıkmaz çok güçlü makinelere benziyorlar çünkü.

Redditten okuduğum bir yöntemle biraz olsun daha beyaz oldu ekran, tabii ki tamamen düzelmedi ama daha temiz oldu

İntel grafik kontrol merkezi > ekran >renk >karşıtlık geliştirme

Buradan kırmızı ve yeşili 17 den 12 ye indirdim, maviyi 18 e çektim (varsayılanda hepsi 17 idi)

Dosya Ekleri

• IMG_20221105_085540_263.jpg
    IMG_20221105_085540_263.jpg
    50 KB · Görüntüleme: 141
  • IMG_20221105_085543_864.jpg
    IMG_20221105_085543_864.jpg
    36,1 KB · Görüntüleme: 129
Redditten okuduğum bir yöntemle biraz olsun daha beyaz oldu ekran, tabii ki tamamen düzelmedi ama daha temiz oldu

İntel grafik kontrol merkezi > ekran >renk >karşıtlık geliştirme

Buradan kırmızı ve yeşili 17 den 12 ye indirdim, maviyi 18 e çektim (varsayılanda hepsi 17 idi)
Zaten bi tık bu tarz bi çözümle olur gibi geliyordu, en azından rahatsız etmeyecek seviyeye inerse güzel olur. Renk doygunluğu ve renk sıcaklığını gibi bir yer varsa orayı kontrol ederseniz daha temiz bir görüntü alabilirsiniz gibi geliyor. Omen Hubda herhangi bir ayar var mı filtre yada renklerle alakalı. Monster sahibi arkadaşta Monsterin uygulamasında vardı diye biliyorum. Victuslara da Omen Hub kullanılıyor kontrol merkezi olarak. Bir bakın.

Zaten bi tık bu tarz bi çözümle olur gibi geliyordu, en azından rahatsız etmeyecek seviyeye inerse güzel olur. Renk doygunluğu ve renk sıcaklığını gibi bir yer varsa orayı kontrol ederseniz daha temiz bir görüntü alabilirsiniz gibi geliyor. Omen Hubda herhangi bir ayar var mı filtre yada renklerle alakalı. Monster sahibi arkadaşta Monsterin uygulamasında vardı diye biliyorum. Victuslara da Omen Hub kullanılıyor kontrol merkezi olarak. Bir bakın.
Maalesef omen hubta ekranla ilgili bir ayar bulamadım

Geri
Yukarı