ViewSonic 24" XG2401 alınır mı?

Seni bildiğim için hiçbir şekilde tartışmanın faydalı olmayacağını biliyorum ama yine de son kez açıklayım. 1 yıldır standart ayarda kullanıyorum ghosting ve overshot sorunu yaşamıyorum. Gözle görülebilir, fark edilebilir bir ghosting kesinlikle yok.

Ofiste kullandığım Samsung VA panelde ghosting kendini bu monitörden sonra net bir şekilde belli ediyor.

Şu UFO testte attığın 144 HZ'de sonuçlar kötü sonuçlar değil, gayet iyi sonuçlar. Ultra fast hariç.

Daha ucuza hangi monitörü öneriyorsun? XG2402 ile ben aldığımda arasında 100 TL fark vardı ama gerek duymadım 02 almaya. Şu an XG240R ile arasında 350 TL fark var.
AOC 24G2U çok daha iyi bir tercih.

Ben de kendi monitörümde her oyunda ghosting farketmiyorum ama UFO Test'i açınca bariz belli oluyor.

Benim demeye çalıştığım AOC model hem IPS hem bundan daha hızlı, neden inatla bunu öneriyorsun?

Ben burada kanıt gösteriyorum.
  1. Ofisteki Samsung monitör ghosting yapıyor.
Benim önerdiğim monitör ile senin ofisinde kullandığın Samsung VA monitörün ne alakası var? Her VA panel bir mi? Ben burada VA panel mi öneriyorum? Konuyu alakasız yerlere fırlatmakta üstüne yok.

Bana neden AOC 24G2U yerine XG2401 alınmalı bir sebep söyler misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tartışmak faydasız...

Öncellikle şu üslubunu bir düzelt, hakaret etmeden tartışmayı öğrenmen lazım.

IPS ile TN farkını mı anlatayım şimdi? Konu ne? XG2401 alınır mı? Biz neyi tartışıyoruz?

Sana kalsa kimse TN panel kullanmayacak. Otobüs isteyen adama kamyon al diyor muyuz?
TN'nin birçok avantajını henüz IPS panelde bulunmadığını sanırım bilmeyen yoktur. Bu nedenle uzatmak istemiyorum bu konuyu.
IPS-TN konusu kişisel bir tercihtir ayrıca özellikle TN panel almak isteyen insanlar var.

Kanıt gösteriyorum diyorsun ben de diyorum ki attığın sonuç kötü bir sonuç değil. 2 katı fiyatına satılan Dell ile kıyaslamasını ekledim bir üst mesajda.

Seninle bir daha asla tartışmaya girmem, faydasız çünkü.

Son düzenleme:
RTX 2060 için ViewSonic 24" XG2401 alınır mı? Fiyatı makul geldi. G-Sync da var.
Bence alınmaz. Yerinde olsam XG240R modeline yönelirdim. Giriş gecikmesi yani input lag gelişmiş veya ultra yapınca sorun oluşuyorBu konuyu incele bana ait= Viewsonic XG 2401 Siyahlaşma Sorunu - Technopat Sosyal
Tartışmak faydasız...

Öncellikle şu üslubunu bir düzelt, hakaret etmeden tartışmayı öğrenmen lazım.

IPS ile TN farkını mı anlatayım şimdi? Konu ne? XG2401 alınır mı? Biz neyi tartışıyoruz?

Sana kalsa kimse TN panel kullanmayacak. Otobüs isteyen adama kamyon al diyor muyuz?
TN'nin birçok avantajını henüz IPS panelde bulunmadığını sanırım bilmeyen yoktur. Bu nedenle uzatmak istemiyorum bu konuyu.
IPS-TN konusu kişisel bir tercihtir ayrıca özellikle TN panel almak isteyen insanlar var.

Kanıt gösteriyorum diyorsun ben de diyorum ki attığın sonuç kötü bir sonuç değil. 2 katı fiyatına satılan Dell ile kıyaslamasını ekledim bir üst mesajda.

Seninle bir daha asla tartışmaya girmem, faydasız çünkü.
Ben FPS ve Rekabetçi oyunlar oynadığım için özellikle TN panel istiyorum hem sorunyaşamamak hemde hız açıdından . Ben resim photoshop otocat veya programcı değilim vb gibi. Renklere önem veren programlarlada işim yok. Benim işim hız ile verilen tepki ile o yüzden özellikle TN panel monitör tercihimdir.
Alıntıladığın kaynağa bakarsan bunun Ultra fast ayarlarında olduğu yazıyor. Ayrıca Ghosting açısından gayet iyi bir monitör. Bu kötü bir sonuç değil.

Eki Görüntüle 457199
XG2401 için bu resimleri ekleyip çok da kötü bir sonuç değil diyorsanız eğer bence bu monitörü kullanmamışsınız çünkü ben 10 gün önce aldım ve aşırı bi derece overshoot oldu garantiye gönderdim para iadesi aldım o yüzden XG240R doğru bi seçenek bu açıdan.

@walker18 1 monitörde sorun yok diye onu baz alıp o haricindeki bnütün monitörler kötüdür mantığı sizde de var demek ki.

Öncelikle XG240R ile XG2401 aynı paneli kullanıyor ama yazılım olarak XG240R daha başarılı. Ondan ultra fast ayarlarda ghosting sorunu yok.
Ultra fast ayarlarda ghosting sorunu piyasadaki birçok monitörde olan bir şey ve "normal" olarak kabul ediliyor. Reddit'te bununla ilgili açılan konulara bakarsanız herkes "normal" der.

Standart ayarlarda griden girye 3 ms tepkime süresi var, ultra fast ayarlarda 1 ms'ye yaklaşıyor. 1.5 ms daha fazla hız almak istiyorum diyorsanız XG240R güzel bir tercih.

Ben zaten 1.5 ms'lik farkı hissetmem diyorsanız XG2401 alınabilir. Arada 300-400 TL fiyat farkı var.

AOC 24G2U'nun ortalama tepkime süresi :7.5 ms.

Ayrıca 1 yıldır XG2401 kullanıyorum. Başka monitörler de denedim bu süre zarfında. Ayrıca bir de VA monitörüm var.
Standart hızda durum bu. 3 ms civarında. Buna kötü sonuç diyen monitörden gram anlamıyordur.
Referans monitörün fiyatı 3000 TL civarında.
1573644751850.png

@walker18 1 monitörde sorun yok diye onu baz alıp o haricindeki bnütün monitörler kötüdür mantığı sizde de var demek ki.

Öncelikle XG240R ile XG2401 aynı paneli kullanıyor ama yazılım olarak XG240R daha başarılı. Ondan Ultra fast ayarlarda ghosting sorunu yok.
Ultra fast ayarlarda ghosting sorunu piyasadaki birçok monitörde olan bir şey ve "normal" olarak kabul ediliyor. Reddit'te bununla ilgili açılan konulara bakarsanız herkes "normal" der.

Standart ayarlarda griden girye 3 ms tepkime süresi var, Ultra fast ayarlarda 1 ms'ye yaklaşıyor. 1.5 MS daha fazla hız almak istiyorum diyorsanız XG240R güzel bir tercih.

Ben zaten 1.5 ms'lik farkı hissetmem diyorsanız XG2401 alınabilir. Arada 300-400 TL fiyat farkı var.

AOC 24g2U'nun ortalama tepkime süresi: 7.5 ms.

Ayrıca 1 yıldır XG2401 kullanıyorum. Başka monitörler de denedim bu süre zarfında. Ayrıca bir de VA monitörüm var.
Standart hızda durum bu. 3 ms civarında. Buna kötü sonuç diyen monitörden gram anlamıyordur.
Referans monitörün fiyatı 3000 TL civarında.
Eki Görüntüle 458938
1 Monitörde sorun yok diye onu baz alıp o haricindeki bnütün monitörler kötüdür mantığı sizde de var demek ki. Bu yanıtınız hiç hoş değil birisini tanımadan ön yargılı davranmayın bence. Ben AOC kesinlikle alma git XG2401 al daha iyi demiyorum. Benim burada anlatmak istediğim XG2401'i aldım 10 gün oldu iade ettim. Üretici bana bir mal da bir özellik sunmuşsa onu sonuna kadar sorunsuz kullanmakta benim hakkımdır. Bu monitörü alacak arkadaşımızda bunları göz önünde bulundursun alacaksa da ona göre alsın diye yazdım yoksa banane der geçerdim. Ha AOC'da olur çünkü bende düşünmedim değil fakat IPS panel diye hatırlıyorum sizin önerdiğiniz modeli o yüzden vaz geçtim çünkü ben sadece oyun amaçlı aldım monitörümü bu yüzden de bu sorunları yaşayınca da paramı alıp XG240R modelini alıp sorunsuz bir şekilde inşallah kullanmayı planlıyorum. Sorunları anlatmazsak açıklamazsak bu sitenin insanların derdini anlatmanın burada tatlı tatlı tartışmanın ne anlamı kalır? Bu arada bende hiçbir monitör kötü veya iyi diye de bir mantığı yoktur bende öyle bir insan değilim. Bütün seçenekleri değerlendiririm.

1 monitörde sorun yok diye onu baz alıp o haricindeki bnütün monitörler kötüdür mantığı sizde de var demek ki. Bu yanıtınız hiç hoş değil birisini tanımadan ön yargılı davranmayın bence. Ben Aoc kesinlikle alma git xg2401 al daha iyi demiyorum. Benim burda anlatmak istediğim xg2401 i aldım 10 gün oldu iade ettim. Üretici bana bir mal da bi özellik sunmuşsa onu sonuna kadar sorunsuz kullanmakta benim Hakkımdır. Bu monitörü alacak arkadaşımızda bunları göz önünde bulundursun alacaksa da ona göre alsın diye yazdım yoksa banane der geçerdim. Ha aoc da olur çünkü bende düşünmedim değil fakat IPS panel diye hatırlıyorum sizin önerdiğiniz modeli o yüzden vaz geçtim çünkü ben sadece oyun amaçlı aldım monitörümü bu yüzdende bu sorunları yaşayıncada paramı alıp XG240R modelini alıp sorunsuz bir şekilde inşallah kullanmayı planlıyorum. Sorunları anlatmazsak açıklamazsak bu sitenin insanların derdini anlatmanın burda tatlı tatlı tartışmanın ne anlamı kalır ? Bu arada ben hiç bir monitör kötü veya iyi diyede bir mantığı yoktur bende öyle bi insan değilim. Bütün seçenekleri değerlendiririm.
Anlatamıyorum. Gerçekten çok ilginç.
Baştan beri ultra fast ayarlarda ghosting olduğunu söylüyorum zaten. Oyunda yine çok hissedilmiyor da masaüstünde daha çok hissediyorum ben mouse'u falan hızlıca kaydırınca.

Diyorum ki ultra fast de bir miktar ghsoting var bu bende de var. Standart ayarlara alacaksanız. Ultra fast'de ghosting olması o monitörün sorunlu olduğu anlamına gelmiyor, bu genel bir olay XG2401 gibi birçok marka/model monitörde var. Hatta piyasada en hızlı ayarlarda ghosting yapmayan çok az sayıda monitör var.

Standart ayarlarda ne oluyor? 1.5-2 ms kadar yavaşlıyor tepkime süresi ama her şey sorunsuz oluyor.

Yok ben illa 1.1,5 ms kullanırım, 1-2 ms benim için önemli diyorsanız XG240R alırsınız.

Bu kadar basit.

Son düzenleme:
Anlatamıyorum. Gerçekten çok ilginç.
Baştan beri Ultra fast ayarlarda ghosting olduğunu söylüyorum zaten. Oyunda yine çok hissedilmiyor da masaüstünde daha çok hissediyorum ben mouse'u falan kaydırınca.

Diyorum ki Ultra fast de bir miktar ghsoting var bu bende de var. Standart ayarlara alacaksanız. Ultra fast'de ghosting olması o monitörün sorunlu olduğu anlamına gelmiyor, bu genel bir olay XG2401 gibi birçok marka/model monitörde var. Hatta piyasada en hızlı ayarlarda ghosting yapmayan çok az sayı da monitör var.

Standart ayarlarda ne oluyor? 1.5-2 ms kadar yavaşlıyor tepkime süresi ama her şey sorunsuz oluyor.

Yok ben illa 1.1,5 ms kullanırım, 1-2 ms benim için önemli diyorsanız XG240R alırsınız.

Bu kadar basit.
Ben de anlatamıyorum galiba? Sorunsuz bir model varsa o tercih edilmeli diyorum. Bu monitör sorunlu demiyorum. Bu monitörü ben aldım diyorum 10 gün önce diyorum oyunlarda aşırı derecede ghosting oldu diyorum 1 dakika geçmeden gözlerim ve başım ağrımaya başladı ve o gece uykuya dalamadım diyorum ne birazından bahsediyorsun? Masaüstünde ben fareyi hareket ettirince 3 tane fare var sandım bir klasör açıyorum sağa sola kaydırıyorum kalsörde yazılar birbirine giriyor köşelerde net bariz ve aşırı şekilde siyahlaşmalar ghostingler oluyor. Ultra fastta bir miktar değil aşırı şekilde var diyorum. Kullanmasam görmesem eyvallah diyecemde gözlerimle gördüğüm bir şey için niye bu kadar ısrar ediyorsun onu anlamadım ben? Ha evet basit olanı ve sorunsuz olanı seçip elbetteki XG240R modelini alacağım ben parayı çöpten toplamıyorum alınteri döküyorum aldığım üründe parasının son kuruşuna kadar hak edecek ve sorunsuz olacak.

Bende anlatamıyorum galiba ?Sorunsuz bir model varsa o tercih edilmeli diyorum. Bu monitör sorunlu demiyorum. Bu monitörü ben Aldım diyorum 10 gün önce diyorum oyunlarda Aşırı derecede Ghosting oldu diyorum 1 dakika geçmeden Gözlerim ve Başım ağrımaya başladı ve o gece uykuya dalamadım diyorum ne birazından bahsediyorsun ? Masa üstünde ben fareyi hareket ettirince 3 tane fare var sandım bi klasör açıyorum sağa sola kaydırıyorum kalsörde yazılar birbirine giriyor köşelerde net bariz ve aşırı şekilde siyahlaşmalar ghostingler oluyor. Ultra fastta bir miktar değil aşırı şekilde var diyorum. Kullanmasam görmesem eyvallah diyecemde gözlerimle gördüğüm bişey için niye bu kadar ısrar ediyorsun onu anlamadım ben? Ha evet basit olanı ve sorunsuz olanı seçip elbetteki XG240R modelini alıcam ben parayı çöpten toplamıyorum alınteri döküyorum aldığım üründe parasının son kuruşuna kadar Hak edecek ve Sorunsuz Olacak.
Hala sorun diyorsun. Ben bunun bir sorun olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

İlla ben ultra fast'te kullanmak istiyorum diyorsan 300-400 TL üstüne çıkıp XG240R alırsın diyorum.

Aşırı derece ghosting olduysa o seninkine has bir sorundur. Benim monitörde sadece ultra fast ayarlarda hafif bir ghosting var. Aşırı derece falan ghosting yok. UFO test ile de oyunlarda da test ediyorum. Arada hissedilir bir fark yok. Farkı anlamak için çok dikkatli bakmak lazım. Ultra ve standart gecikme ayarından bahsediyorum.

Bunların dışında aşırı bir ghosting oluyorsa o monitöre has bir sorundur yoksa normalde böyle bir durum yok. Kullananların da ghosting'den şikayet ettiğini görmedim zaten.

Ayrıca her mesajını uyarı vermeden düzeltiyorum. Yazım kurallarına uymanı bekliyorum artık.

Son düzenleme:
Hala sorun diyorsun. Ben bunun bir sorun olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

İlla ben ultra fast'te kullanmak istiyorum diyorsan 300-400 TL üstüne çıkıp XG240R alırsın diyorum.

Aşırı derece ghosting olduysa o seninkine has bir sorundur. Benim monitörde sadece ultra fast ayarlarda hafif bir ghosting var. Aşırı derece falan ghosting yok. UFO test ile de oyunlarda da test ediyorum. Arada hissedilir bir fark yok. Farkı anlamak için çok dikkatli bakmak lazım. Ultra ve standart gecikme ayarından bahsediyorum.

Bunların dışında aşırı bir ghosting oluyorsa o monitöre has bir sorundur yoksa normalde böyle bir durum yok. Kullananların da ghosting'den şikayet ettiğini görmedim zaten.

Ayrıca her mesajını uyarı vermeden düzeltiyorum. Yazım kurallarına uymanı bekliyorum artık.
Hala sorun derim çünkü benim monitörümde bu sorun vardı. O yüzden de iade ettim, paramı geri aldığımda da gidip XG240R alıp yoluma devam edeceğim. Aşırı derecede ghosting' de vardı overshoot da vardı. Yazım kurallarına gelince elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum sürekli telefondan yazdığım için atlamalar olabilir.

Hayırlı olsun o zaman. Zaten ne baştan söyledim benimkinde şöyle, seninkinde böyle tarzı değerlendirme olmaz.

Genele bakıldığı zaman sizinki gibi aşırı ghosting durumu yok, size arızalı ürün denk gelmiş.

Durum bu şekilde. Ben bu kadar da fark etmiyorum gerçi oyunlarda bu videoda çok daha net çıkmış.

Ultra fast ve -standart farkı. Aralarındaki tek fark 1.5 ms kadar tepkime süresinin artması. Advaced'e alınca fark daha da az ve o da sorunsuz. Standart ayarda bile eniyi IPS ve VA panellerden 2 kat daha hızlı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı