ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms Nasıldır?

@ViewSonic Türkiye bu monitörde oyunlardayken freesync açmak 1msden daha iyi diyorlar doğrumu freesync açıkken monitör kaç ms oluyor low input lag mı 22 ms mi seçilmeli o yorum da bu konuda 19.sayfada birisi yorumun fotoğrafını paylaşmış oradan görebilirsiniz doğrumu o oyun oynarken hangisi seçilmeli etiketleyince bildirim gidiyorsa forumda beni etiketleyip cevap verirmisiniz

Freesync açmak nedir? neden yapar ? monitörlerde ms değeri tam olarak neyi ifade eder? bunları iyice araştırırsanız bu konuda iki monitördede sorun yaşamayacağınızı anlarsınız. İkiside güzel monitör siz bilirsiniz.

@Alataria ben viewsonici 1000tlye sipariş ettimde o konular bildiğim kadarıyla uzun konular sanırım siz söylediğinize göre araştırma yapmışsınız o yüzden oyun için viewsonicte aynı anda freesync ve 1ms açılmaması sizin sipariş ettiğiniz aoca göre bişey değiştirir mi oyun için hangisini tercih etmeliyim pubg gibi fps oyunları da oynayacağım monitörle sizin sipariş ettiğiniz aoc da en ucuz 1044tl fiyat farkı az o yüzden soruyorum ona göre iade edebilirim monitörü

Hem başlıktaki monitörü hem de AOC G2460PF modelini kullandım. AOC olanda ciddi color banding sorunu mevcut.
Fakat iki cihazda da yaptığım UFO testinde AOC çok daha başarılı sonuçlar verdi. PUBG oynarken de AOC daha güzel göründü.

Üstündeki Wiewsonic yazısının harfleri düştü.
Servise 2 kez gönderdim, adaptör arızalıymış full kutu göndermeme rağmen farkedemediler. Ürün bizde çalışıyor diyip tekrar gönderdiler. Bende 2.kez gönderdim adaptörü değiştirdiler. Onun dışında sorun yok, Fakat aldığım güne dönecek olsam Aoc veya Benq tarzı başka birşey alırdım.

Dosya Ekleri

• IMG_20191002_152559.jpg
    IMG_20191002_152559.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 96
Hem başlıktaki monitörü hem de AOC G2460PF modelini kullandım. AOC olanda ciddi color banding sorunu mevcut.
Fakat iki cihazda da yaptığım UFO testinde AOC çok daha başarılı sonuçlar verdi. PUBG oynarken de AOC daha güzel göründü.
color banding sorunu ne oluyor birde UFO testi ne oluyor
Bende sadece PUBG oynuyorum AOC ile gayet memnunum alabilirsin üzmez.
Viewsonicte pubg oynamadınmı hiç görüntünün akıcılığında renklerde falan fark varmıydı
daha güzel göründü dediğiniz renklermi akıcılık mı akıcılıksa gerçekten farkediliyormu

UFO test ghosting testi. UFO ghosting test diye arattığınızda site karşınıza çıkar. Mevcut monitorünüz ile de test yapabilirsiniz.

Color banding daha çok siyah ve tonlarında görünen renk geçişi başarısızlığı diyebiliriz.

PUBG de güzel göründü derken düşmanı daha rahat fark ettim. Renkler VA panel olanda daha güzeldi. Akıcılık ki konusunda iki monitör de aynı ancak ghsoting konusunda AOC daha iyi.

@Alataria @OtoburPirana bu konuda 19.sayfada bir yorumun fotoğrafını atmış birisi orda o yorumdaki 1ms freesync dışında söyledikleri hakkında ne diyorsunuz hangisini açmalıyım 22ms mi low input lag mı gecikme süresi ultra hızlı 5ms seçince low input lag da açılıyormu monitörü bu hafta sonu bir problem olmazsa kullanmaya başlıyacağım ayarlarını düzgün yapayım diye soruyorum

VX2458 XG2401’den her zaman 200-300 TL daha ucuzken şu an onu geçmiş.

Ah şu Türk satıcılar hangi ürün tutarsa fiyatına bindirim yapıyorlar hemen. O nedenle TR fiyatları çok tuhaf.
Tüm dünyada X Y’den daha pahalı iken burada tam tersi olabiliyor, bunu çok görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı