ViewSonic VX2458-C-mhd 60 Hz üstüne çıkmıyor

Rononcy

Hectopat
Makaleler
1
Geçtiğimiz günlerde Captcha Verification model monitör aldım. 144 Hz ve 1ms yazdığı üzere ama max. 60 Hz gösteriyor. Bu ekran kartımın desteklemediği için midir? Kutudan sadece HDMI çıktı onu bağladım o yüzden midir? Ayrıca ekran kartım AMD Radeon HD 5570. Eski bir kart. Yarın gelecek kartım GTX 1660 Ti model ekran kartı. Onunla bir sorun çıkartırlar mı? Görüşlerinizi bekliyorum.
Ayrıca monitörün alt kısmı daha karanlık. Üstten alta gittikçe karanlıklaşıyor. Bu da aynı sebepten ötürü müdür?

Dosya Ekleri

• 60hz.png
    60hz.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 111
-Alt kısımlar hafif karanlık sağ ve sol yanların altlara olan tarafıda dahil,bakış açısından kaynaklı değil arkadaşlar farklı incelemerde youtube'da VX2458-C-MHD, VX2758-C-MH ve VX3258-2KC-MHD' Monitörlerinde de bu karanlıklar mevcut.
-F/p ürünü fakat şunları bilmekte yarar var aynı anda 1 ms ve Freesync açılmıyor (ikisinden birini kullanmak durumundasını.(Bununla alakalı güncelleme veya bir ayar şu an için söz konusu değil)
Gsync kullanmak için ise:
1-1000 ve 2000 serisi bir kartınızın olması
2-Son güncellemelerin yapılmış olması
3-Monitörün Freesync özelliğinin açık olması(bu monitörde 1 ms devre dışı kalır malesef)
4-Display port kablosu gereklidir(İçinden çıkan HDMI kablosu ile 144 hz alamazsınız) DP kablo çıkmaz kutudan)
4-Denetim masasından gerekli ayarların yapılması gereklidir(Bu ayarlar ve daha fazlası için Tecnopat Rehber Youtube )

-Monitörün görüntü kalitesi kötü değil fakat bir IPS e göre soluk kalabilir.Doygunluk ayarlarından bu sorun birazda olsa çözülebilir.
-Ses ayarlarından sesi yükselttiğinizde coil whine hissedilmeye başlar,sesi kapattığınızda ses azalır fakaz az da olsa devam eder.Bu bir sorun gibi görmemek gerekir çünkü alacağınız kulaklık ve ayrı bir hoparlör bu durumu çözebilir.)
-Duruşu,curved olması,menüsü güzel
-Bazı yorumlarda yazıların netlik kalitesi iyi değil denmiş,ayarları mevcut bu sorun çözülebilir.
-Bu mönitörü alan kişi 1660 ti dan yukarısını almasına gerek yok şahsen çünkü 2K bir monitör değil alacağınız rx 590,1660,1660 ti ve aşağısı bu mönitör için gayet yeterli olacaktır.
-HDMI çıkışı bu modelde sadece 1.4 kablo destekler
-Çok film izleyenler,kesinlikle VA panel alsınlar.Renkler VA da daha güzel ve canlı.
-Uzun vadeli bir monitör değil,oyun oynarım film az izlerim,youtube takılırım 3-5 yıl güncel oyunları 1080p oynarım diyen alsın bu monitör size göre arkadaşlar.

Şu an için ekran kartı araştırıyorum özellikle Inno3d nin 1660 ve 1660 ti modellerini.Bu monitörle uyum nasıl olur bilemiyorum,çünkü freesync monitörde nvdıa ekran kartı tam performans çalışmayabilir gibisinden inceleme ve yorumlar gördüm bu araştırmam süresince bu ekran kartlarından birini aldığım zaman monitörle nasıl bir uyum içinde olacağını yazarım arkadaşlar iyi forumlar

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı