Virüs kapma korkusu nasıl aşılır?

• Konuyu başlatan Fabi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 691
Hocam biraz abartmadınız mı? :D
Çok belli güvenilir siteler var şu an burada isimlerini veremem fakat ufak bir araştırmayla bulabilirsiniz. Oradan virüs kapma şansınız olmuyor. Sadece ufak googlelamanız lazım.
Biliyorum ama cracka tövbe ettim hele bu sitede okuyunca virüs secenekleri çoğalıyor

Bu yaşa kadar genellikle orijinal oyun almak yerine crackli oyunları tercih etmiştim. Belki virüs bile indirmişimdir; o kadar kötü bir durumdaydım. Virüs bulaştığında Kaspersky'i indirir, temizler, ardından oyunu geri silerdim. Ancak eski bir bilgisayarım vardı ve pek değerli bir şeyim yoktu. Ta ki 2023 başlarına kadar; o zaman yeni bir bilgisayar almayı düşündüm.
Steam ve Epic Games üzerinden oyunlar alarak, okulda yemek yememeyi tercih ettim ve bu parayla oyunlar aldım. Yaz ayları oldukça keyifli geçti, ancak eylül ve ekim aylarında virüslerle ilgili haberler okumaya başladım. RAT'lerden ve benzeri durumlardan çok korkmaya başladım. Yeni bilgisayarımda 2 crackli oyun vardı, PES 13 ve 17, çünkü bunları satın almak istemediğim için indirmiştim. Kaspersky'i tekrar indirip tarama yaptım, Appdata'da işlenemeyen dosyalar bulundu. Bu durum benim uykularımı kaçıracak kadar stresliydi ve derslerde odaklanamıyordum.
Sonra eski bilgisayarıma bir trojan bulaştırdım ve bunu temizledim. Ancak daha da korkunç bir hale geldi. Kaspersky Plus'ı satın alıp, RAT'lerden trojanlardan korkuyordum. Bilgisayarıma birkaç kez format attım. Sadece bir crackli oyun indirecektim, virüs kapandı. Bir daha format attım, başka bir siteden denedim, yine trojan kapandı. Bir daha format attım ve crackli oyun indirmemeye karar verdim.
Ancak arada ruh halim kötü oluyor, sanki bir virüs gelecekmiş gibi hissediyorum. Telefonumda da aynı endişeler var. Steam hesabımı bir daha almaya çalışsam imkansız gibi, bu yüzden tüm önemli hesaplar için yeni bir Gmail açtım ve şifrelerini sık sık değiştiriyorum. Psikolojik bir destek alınır mı? Çok korkuyorum.
Korkma bu kadar sana tavsiyem ufak bir virüs kodlamayı öğren. 2-3 günde öğrenip virüslerin çalışma mantığını az çok kavrarsın bu sayede korkunu aşarsın.

Geri
Yukarı