Vodafone'un yaşattığı olaylar

Bütçe
107YTL Tarife Ücreti

LinusTechTips

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Muhendisi
Bu ayın başında 2 hattımı da Turkcell'den 16 GB'lık Vodafone tarifelerine geçirdim. Birkaç gün sonra hatlar geldi. Taktım hatlardan birini sonra aktivasyon için Vodafone Yanımda'yı indirdim. Aktivasyon bölümüne girmiyordu ve ilk günlerde bir hatayla karşılaşıldı yazıyordu. Neyse 542'yi aradım yaklaşık 5 kere aynı gün. Biri kotanız ne kadar diye alakası olmayan bir soru sorup kapattı. Diğerleri ev interneti mobil satış gibi saçma santrallere aktardı. Birkaç gün sonra gelen güncellemeyle aktivasyonun son kısmına kadar geldim ancak onaylaya basınca yine hata aldım. Ve bunlar benim Vodafone'la ilk sorunum değil. 2014 gibi geçtiğimde Avea ve Türk Telekom'dan arama yapamıyordum ve alamıyordum. 2019 gibi denediğimde yine TT ile arama yapamıyordum. Ve rezil müşteri hizmetleri de cabası hatta 2019'da bir tane müşteri hizmetleri çalışanı sanki 40 yıllık arkadaşımmış gibi konuşuyordu. Şimdi de o gitmiş saçma santrallere atanlar gelmiş. Sonuç: Vodafone pişmanlıktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ayın başında 2 hattımı da Turkcell'den 16 GB'lık Vodafone tarifelerine geçirdim. Birkaç gün sonra hatlar geldi. Taktım hatlardan birini sonra aktivasyon için Vodafone Yanımda'yı indirdim. Aktivasyon bölümüne girmiyordu ve ilk günlerde bir hatayla karşılaşıldı yazıyordu. Neyse 542'yi aradım yaklaşık 5 kere aynı gün. Biri kotanız ne kadar diye alakası olmayan bir soru sorup kapattı. Diğerleri ev interneti mobil satış gibi saçma santrallere aktardı. Birkaç gün sonra gelen güncellemeyle aktivasyonun son kısmına kadar geldim ancak onaylaya basınca yine hata aldım. Ve bunlar benim Vodafone'la ilk sorunum değil. 2014 gibi geçtiğimde Avea ve Türk Telekom'dan arama yapamıyordum ve alamıyordum. 2019 gibi denediğimde yine TT ile arama yapamıyordum. Ve rezil müşteri hizmetleri de cabası hatta 2019'da bir tane müşteri hizmetleri çalışanı sanki 40 yıllık arkadaşımmış gibi konuşuyordu. Şimdi de o gitmiş saçma santrallere atanlar gelmiş. Sonuç: Vodafone pişmanlıktır.

Vodafone'u hiçbir zaman tavsiye etmedim etmem. Turkcell bile daha iyi arama ve interneti neredeyse her yerde çekiyor.

Bende anlatayım. Turkcell faturasızdan Vodafone faturasıza ama sabit bir pakete geçtim. 1 Ay kullandım 2. Ay pakete zam yaptılar hala kabul edilebilir duzeyde idi. 3. Ay artık sabit paket diye bir şey olmadığını söyleyip o paketi kullanamazsınız dediler. Turkcell'den Vodafone geçme sebebim fiyatlar iken artık bir avantajı kalmadı geri faturasız olduğum için direk Turkcell'e geçtim. Hani bana haber falan da verilmiyor gidince öğreniyorum.
Bunun dışında ilk telefon kullanmaya başladığımda da Vodafone kullaniyordum(faturalı idi bu sebeple zaten hayatım boyunca hep faturasız kullanacağım) İnternetsiz bir döneme gireceğimden ayrı olarak YouTube paketi aldım ne kadar olduğunu hatirlamiyorum. Lakin paket 720p üstünü desteklemiyormuş(bunu tam hatirlamiyorum ama 480'de olabilir) Bunu paketin bilgisinde yazıyor sanıyorsunuz ama hayır yazmıyor müşteri hizmetleri aradığımda uyguluma ile bir sıkıntı olduğunu soyleyip 1 haftalik 1GB verdiler. Fatura ne kadar odedin derseniz o ay 300TL+ fazla odedi babam. Kendi telefonum 800du yarısını faturaya ödedim anlayacağınız.

Vodafone'a yeni geçtim. Geçmemin tek nedeni fazla interneti ucuza alabilmek. Turkcell her konuda daha iyi lakin müşterisini çok silkeliyor. Çok aşırı pahalı. Vodafone ise daha bir uygulamasını bile stabil yapamıyor. Ama ucuz yani ne yapalım. Turkcell'de faturalı 10GB 240TL aylık. Vodafone'da daha 3 ay oldu geçeli, 135TL 24GB 1000 dakika alıyorum. Taahhüt bitince sanırım artık en ucuz tarife hangi operatördeyse ona geçerim. Bimcell falan...

Güncelleme;
Sözde ayın 11ne kadar yapılması gerekiyormuş. Dün 542'den aradılar adam bir SMS atamadı neymiş çok fazla denemişim. Yahu daha ilk arayışınız cok fazla denemişim sözde. 3 farklı cihazdan denedim olmuyor arkadaş. Bıktım Vodafone'dan yav.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam siz ne düşünüyorsunuz ?

Son düzenleme:
Uzak durulması gerektiğini düşünüyorum. Bir müddet kullandım ve gerçekten pişman olmuştum.
Benimde dalgınlağıma geldi galiba ucuz diye herşeyi unutup aldım. Ama gariptirki benim çoğu akraba Vodofone kullanıyor ve memnunlar 🤨

Geri
Yukarı