Çözüldü WattMan hatalı RX 580 değiştirilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EdoMeister

Centipat
Daha fazla  
Elimde ASUS RX580 Dual 4G modeli var. Ve uzun zamandır WattMan hatası alıyorum.
Sistem yeni alalı 2-3 ay civarı oldu, ve ben aldığım yere gidip (Vatan Computer) bu kartı iade edip, tam 14 TL daha ucuz olan(nasıl daha ucuz bende bilmiyorum) RX580 8 GB Nitro+ OC modelini almak istediğimi söylesem, elimdeki kartı alıp o kartı verirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun donanımsal kaynaklı olmadığı ve çözümleri olduğu için sorun yok denilip geri gönderilir. WattMan hatası ile ilgili çoğu yerde ayarlar var, bakın derim.
2 - 3 ay geçtiği için almazlar diye düşünüyorum. WattMan hatası sadece yazılımsal bir hata çünkü benim RX580'de de vardı fakat uzun süredir (6 - 7 aydır) o hatayı almıyorum. Son güncellemeleri yapmaya bak belki o zaman düzelir.

Değişim kararı verilirse birebir aynı modelle yapılır eğer ellerinde yoksa muadillerine bakılır öyle kafanıza göre raftan beğenip alamıyorsunuz 😊
Peki kartı iade alıp paramı geri ödeme alma şansım varmıdır ?
Çünkü bu sistemi toplarken çok acele ettim. Bi anlık dalgımlığıma gelip ASUS RX580 DUAL ile kala kaldım 😀
2 - 3 ay geçtiği için almazlar diye düşünüyorum. WattMan hatası sadece yazılımsal bir hata çünkü benim RX580'de de vardı fakat uzun süredir (6 - 7 aydır) o hatayı almıyorum. Son güncellemeleri yapmaya bak belki o zaman düzelir.
Neredeyse elimden gelen bütün sürümleri yüklemeyi denedim. Maalesef ☹

Sorun donanımsal kaynaklı olmadığı ve çözümleri olduğu için sorun yok denilip geri gönderilir. WattMan hatası ile ilgili çoğu yerde ayarlar var, bakın derim.

Çözüm
Bulabildiğim bütün çözümleri denedim. (Msi afterburner,Voltaj ayarları vs..) Ama hiçbiri çözüm olmadı
Bu arada niye sorun yok diyip gönderiyorlar? Elimde videolu kanıt var.
Şuanda sorunu çözdüm. 19.11.3 sürümünü çok duydum ve yükleyip denediğimde baya bir undervolt yapmama rağmen. Hiçbir sorun çıkmadı hem ısı hem ses hemde bu sorunda kurtuldum.
Yardımlarınız için sağolun

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı