West Nutriton protein tozu alınır mı?

Ben Swiss'in hem protein tozunu kullandım hem tüm aromalarını denedim hem de gainerini kullandım. Aromaları şahane ve topaklanma yapmıyor.

Arada bir gainerin kutusunu açar koklarım. Big Joy gibi markalara göre daha düşük kalitede ham madde kullanıyor.

Marka sahibiyle birebir sohbet etmiştim çok bilgili ve kibar birisiydi, bana 400 gram protein tozu hediye etti kibarlığımı falan beğendiği için.

Dün bayram indirimi bitmeden swiss aldım 2 tane 1.8kg deneyeceğim bakalım aromasını filan bayağı övüyorlar güzeldir herhalde.

Dün bayram indirimi bitmeden swiss aldım 2 tane 1.8kg deneyeceğim bakalım aromasını filan bayağı övüyorlar güzeldir herhalde.
West nutrition'un alt kalır bir yanı yok aslında. O da amino doldurmuş ürüne o da doldurmuş, o da Türkiye de üretiyor öbürü de Türkiye'de üretiyor, o da yerli wpc70 alıyor o da yerli wpc70 alıyor. Hatta Swisste karbonhidrat miktarına bakarsak wpc35 içeriği de muhtemelen var. Yani burada arkadaşların bir markayı tamamen yerip, hiç bir sebep belirtmeden alma uzak dur deyip bunu al gayet iyidir demeleri baya garip bir durum olmuş. Bunun altını doldurmaları gerek. Servis fiyatı o esnada hangisinin daha iyiyse alabilirsin hani ikisi de orta segment yarı wheyler.

Son düzenleme:
West nutrition'un alt kalır bir yanı yok aslında. O da amino doldurmuş ürüne o da doldurmuş, o da Türkiye de üretiyor öbürü de Türkiye'de üretiyor, o da yerli wpc70 alıyor o da yerli wpc70 alıyor. Hatta Swisste karbonhidrat miktarına bakarsak wpc35 içeriği de muhtemelen var. Yani burada arkadaşların bir markayı tamamen yerip, hiç bir sebep belirtmeden alma uzak dur deyip bunu al gayet iyidir demeleri baya garip bir durum olmuş. Servis fiyatı o esnada hangisinin daha iyiyse alabilirsin hani ikisi de orta segment yarı wheyler.
Swiss'in fabrikası belli ham maddesi belli, fabrikadan da ufak tefek görüntüler verdiler.

Ama dediğiniz firma, Run Nutrition vb. markalar ne ham madde bilgisi verirler ne de fabrika bilgisi.

Sizin yaptığınız şey kağıt üstündeki bilgileri okuyarak yorumlamak. Ama atladığınız bir şey var; Türkiye'de denetleme yok, bu sebeple özel firmadan parayı verip sahte belge alıyorlar, ürünü kutuya koyup gönderiyorlar.

Ben buna araştırırken Bioh**t adlı firmayla davalık oluyordum. Adamlara ham madde soruyorum özel bilgi veremeyiz diyorlar, fabrika soruyorum; Kardeş firmaya yardım etmiştim eskiden, şimdi bana üretim yapıyorlar diyor.

Swiss'in fabrikası belli ham maddesi belli, fabrikadan da ufak tefek görüntüler verdiler.

Ama dediğiniz firma, Run Nutrition vb. markalar ne ham madde bilgisi verirler ne de fabrika bilgisi.

Sizin yaptığınız şey kağıt üstündeki bilgileri okuyarak yorumlamak. Ama atladığınız bir şey var; Türkiye'de denetleme yok, bu sebeple özel firmadan parayı verip sahte belge alıyorlar, ürünü kutuya koyup gönderiyorlar.

Ben buna araştırırken Bioh**t adlı firmayla davalık oluyordum. Adamlara ham madde soruyorum özel bilgi veremeyiz diyorlar, fabrika soruyorum; Kardeş firmaya yardım etmiştim eskiden, şimdi bana üretim yapıyorlar diyor.
West nutrition tesisi DÜAG yıllardır öyle İzmir'de gayet güzel bir tesis. Adı çıkmış bir iki tesiste üretilmiyor yani. Ayrıca ben west'i övmüyorum burada. Ülkede yerli hammadde üreten 3-4 yer var zaten hepsi buralardan alıyorlar aynı çıkma olasılığı bile çok yüksek. Türkiye'de denetleme yoksa Swiss'e de yok hani burada swiss daha iyi denebilir mi evet buna itirazım yok ama birisini çöp yapıp diğerini almalısın derseniz ortaya elle tutulur şeyler sunmanız gerekir. Yani burada ilginç ayrımlar var gıda dedektifi bazı markaları ifşa ediyor onların üstünde o leke kalıyor mesela aynısını bu övdüğün whey için de söyledi glisin basılmış diye. Kendin mi analiz ettirdin bu wheyleri ? Tabi ki kağıt üstünde verilen değerleri değerlendireceğiz biz. Benim bu kanal aracılığı ile elime her markadan onlarca test sonucu bir şekilde el altından geliyor ama nerden bileceğim bir kasıt olup olmadığını, doğruluğunu ? Bu bizim işimiz değil. İki marka da birbirine uzak ürünler değiller, tat olayı da göreceli basarsın aroma verici ve topaklanma önleyicileri olur biter. İki ürün de üst segment değil bana göre. Biohiit markası da grizzone ile yürütüyordu işleri birlikte tesis açmışlardı sonra biohiit ayrılıp haan firmaya geri döndü diye biliyorum

Son düzenleme:
West nutrition tesisi DÜAG yıllardır öyle İzmir'de gayet güzel bir tesis. Adı çıkmış bir iki tesiste üretilmiyor yani. Ayrıca ben West'i övmüyorum burada. Ülkede yerli ham madde üreten 3-4 yer var zaten hepsi buralardan alıyorlar aynı çıkma olasılığı bile çok yüksek. Türkiye'de denetleme yoksa Swiss'e de yok hani burada swiss daha iyi denebilir mi evet buna itirazım yok ama birisini çöp yapıp diğerini almalısın derseniz ortaya elle tutulur şeyler sunmanız gerekir. Yani burada ilginç ayrımlar var gıda dedektifi bazı markaları ifşa ediyor onların üstünde o leke kalıyor mesela aynısını bu övdüğün whey için de söyledi glisin basılmış diye. Kendin mi analiz ettirdin bu wheyleri? Tabii ki kağıt üstünde verilen değerleri değerlendireceğiz biz. Benim bu kanal aracılığı ile elime her markadan onlarca test sonucu bir şekilde el altından geliyor ama nereden bileceğim bir kasıt olup olmadığını, doğruluğunu? Bu bizim işimiz değil. İki marka da alınır bayağı yakın ürünler ama iki ürün de üst segment değil. İki firmanın wheyi de tamamiyle aynı mantıkla üretilmiş amino ile doldurulmuş WPC70 ağırlıklı tamamiyle yerli ürünler hani birisi çöp birisi çok iyi al denilecek bir fark kesinlikle yok. Biohiit markası da Grizzone ile yürütüyordu işleri birlikte tesis açmışlardı sonra biohiit ayrılıp haan firmaya geri döndü yani bunlar öğrenilmeyecek şeyler değil.

West'in karışımı ve tadı rezaletti adamlara ürün WPC mi diye sordum cevap dahi vermediler üründen bildiğiniz peynir tadı geliyor ondan güvenemedim.

West'in karışımı ve tadı rezaletti adamlara ürün WPC mi diye sordum cevap dahi vermediler üründen bildiğiniz peynir tadı geliyor ondan güvenemedim.
karışım tat başka konular birisi silikon dioksiti, aroma vericiyifazla koyar olur biter ben zaten git west al demiyorum. Şu an bu fiyatla ikisi arasında muhtemelen ben de Swiss alırdım sana da hangisinin fiyatı iyiyse değerlendir demişim zaten. Ben sadece birisi ne yapıyor belli değil, tesisi belli değil, wpc si belli değil yorumuna karşıyım. Senin soruna cevap vermeleri gerekiyordu ama yani tabi ki ürün wpc başka ne olacak ki ? Bir de amino asit eklemişler onu da yazmışlar neyden ne kadar var diye.

Karışım tat başka konular birisi silikon dioksiti fazla koyar olur biter ben zaten git West al demiyorum. Şu an bu fiyatla ikisi arasında muhtemelen ben de Swiss alırdım sana da hangisinin fiyatı iyiyse değerlendir demişim zaten. Ben sadece birisi ne yapıyor belli değil, tesisi belli değil, WPC'si belli değil yorumuna karşıyım. Senin soruna cevap vermeleri gerekiyordu ama yani tabii ki ürün WPC başka ne olacak ki? Bir de amino asit eklemişler onu da yazmışlar neden ne kadar var diye.

WPC80 olduğunu söylemişlerdi bana wp üzerinden. Sos filan yapınca da bayağı kötü oldu tane tane aşırı kötü ve kalitesiz geldi normalde supplementler kullanıyordum. WPC mi sorusunu sormamın sebebi içinde maltodekestirin mi var diye şüphelendim aşırı tuzlu bir tadı vardı bir de. Olimp iyi mi sizce?

WPC80 olduğunu söylemişlerdi bana wp üzerinden. Sos filan yapınca da bayağı kötü oldu tane tane aşırı kötü ve kalitesiz geldi normalde supplementler kullanıyordum. WPC mi sorusunu sormamın sebebi içinde maltodekestirin mi var diye şüphelendim aşırı tuzlu bir tadı vardı bir de. Olimp iyi mi sizce?
Maltodekstrin tadı tuzlu değildir zaten. Bazen bazı serilerde ülkemizdeki hammadde üreticileri bu tuzu ayrıştırma işlemini iyi yapamıyorlar bunu birçok marka için duydum sonuçta bir peynir altı suyu ürünü maalesef böyle şeyler olabiliyor firmalar da fazla katkı maddesi basmak istemeyince bu oluyor. Ben bu tadı fransız markası Eric Favre'de bile almıştım. 2 seri önceki ürünü öyle olan ürün 2 ay sonra bambaşka bir lezzette çıkabiliyor. Burada tat başka bir durum ama sen kötü bir tecrübe yaşamışsın zaten Swiss al ya da denk olan başka markalar al supplementler com al alabiliyorsan gayet iyi olur hani sorun yok, beni ilgilendiren kısım senin ne alacağın değil zaten. Neyse ben anlatamıyorum sanırım.

Son düzenleme:
West nutrition tesisi DÜAG yıllardır öyle İzmir'de gayet güzel bir tesis. Adı çıkmış bir iki tesiste üretilmiyor yani. Ayrıca ben west'i övmüyorum burada. Ülkede yerli hammadde üreten 3-4 yer var zaten hepsi buralardan alıyorlar aynı çıkma olasılığı bile çok yüksek. Türkiye'de denetleme yoksa Swiss'e de yok hani burada swiss daha iyi denebilir mi evet buna itirazım yok ama birisini çöp yapıp diğerini almalısın derseniz ortaya elle tutulur şeyler sunmanız gerekir. Yani burada ilginç ayrımlar var gıda dedektifi bazı markaları ifşa ediyor onların üstünde o leke kalıyor mesela aynısını bu övdüğün whey için de söyledi glisin basılmış diye. Kendin mi analiz ettirdin bu wheyleri ? Tabi ki kağıt üstünde verilen değerleri değerlendireceğiz biz. Benim bu kanal aracılığı ile elime her markadan onlarca test sonucu bir şekilde el altından geliyor ama nerden bileceğim bir kasıt olup olmadığını, doğruluğunu ? Bu bizim işimiz değil. İki marka da birbirine uzak ürünler değiller, tat olayı da göreceli basarsın aroma verici ve topaklanma önleyicileri olur biter. İki ürün de üst segment değil bana göre. Biohiit markası da grizzone ile yürütüyordu işleri birlikte tesis açmışlardı sonra biohiit ayrılıp haan firmaya geri döndü diye biliyorum
Dediğiniz yere baktım, West'de de firmanın kendi sitesinde de yer aynı ama görsel yok. Google Haritalar'dan baktım fabrika yok, gösterilen yer satış yapmak için olan bir yer. Etrafa da göz attım bir şey yok.

Ayrıca bunu bilmek bizim işimiz değil diyerek kurtulamazsın, önerdiğin her ürün için iyice araştırmalısın. Araştırmadan sahte ürün önerirsen kişinin hakkına girmiş olursun ve kul hakkı İslam'da çok büyük bir günahtır.

Ben Gıda Dedektifi'nin analiz sonuçlarına inanmıyorum, belki bir firma kendisini fonladı ve yalan sonuçlar paylaştırdı. Eğer doğruysa dedikleri; Analiz sonuçlarını kağıdıyla beraber paylaşır.

Türkiye'de denetleme yok derken çakma ürünler de var, bu sebeple iyice araştırılmalı diyorum firma. Swiss Nutrition'un fabrikası da belli ham maddesi de Astosan, orta halli bir firma. Ürünlerini de kullandım, aromaları da şahane topaklanma da yapmıyor.

Ben Grizzone markasına da güvenmiyorum, zamanında araştırdım pek fazla şey bulamadım bunu da sanırım bir konuda göstermiştim tüm detayları ile.

Madem ürünler hakkında bir kanalın var; Her şeyi bilmelisin. Hem bunun hakkında kanal açıp hem de bu bizim işimiz değil demek nasıl bir mantık?

@SupplementGurmesi Dediğiniz yerin resimleri.
Screenshot_20240413_233301_Maps.png

Screenshot_20240413_233345_Maps.png

Screenshot_20240413_233421_Maps.png

Son düzenleme:
Dediğiniz yere baktım, West'de de firmanın kendi sitesinde de yer aynı ama görsel yok. Google Haritalar'dan baktım fabrika yok, gösterilen yer satış yapmak için olan bir yer. Etrafa da göz attım bir şey yok.

Ayrıca bunu bilmek bizim işimiz değil diyerek kurtulamazsın, önerdiğin her ürün için iyice araştırmalısın. Araştırmadan sahte ürün önerirsen kişinin hakkına girmiş olursun ve kul hakkı İslam'da çok büyük bir günahtır.

Ben Gıda Dedektifi'nin analiz sonuçlarına inanmıyorum, belki bir firma kendisini fonladı ve yalan sonuçlar paylaştırdı. Eğer doğruysa dedikleri; Analiz sonuçlarını kağıdıyla beraber paylaşır.

Türkiye'de denetleme yok derken çakma ürünler de var, bu sebeple iyice araştırılmalı diyorum firma. Swiss Nutrition'un fabrikası da belli ham maddesi de Astosan, orta halli bir firma. Ürünlerini de kullandım, aromaları da şahane topaklanma da yapmıyor.

Ben Grizzone markasına da güvenmiyorum, zamanında araştırdım pek fazla şey bulamadım bunu da sanırım bir konuda göstermiştim tüm detayları ile.

Madem ürünler hakkında bir kanalın var; Her şeyi bilmelisin. Hem bunun hakkında kanal açıp hem de bu bizim işimiz değil demek nasıl bir mantık?
1- DÜAG'ı arar durumu sorarsınız orada bir tesis var bir sürü marka ürün üretiyor orada. Burada sorun ''Fabrikası, hammaddesi belli değil'' demeniz. E işte belliymiş.

2- Her ürünü iyice araştırmışım işte yani sahte ürün önerirsen ne olacak diyorsun benim kanalımda 20'den fazla markanın adının bile geçmediğini, kulağımın delik olduğunu, zaten birçok şeyi bildiğimi ama söylemeye yetkim olmadığını başımın belaya gireceğini biliyorum. Ayrıca bir marka önermemişim burada nesi anlaşılmıyor ki bunun, bir markaya çöp alma diyor tesisi nerde bilmiyorum diyorsun bir markayı övüyorsun ama senin de elinde veri yok. Hakkında bir şey bilmediğin bir markayı alma çöp derken kul hakkına girmiş olmuyor musun ? Yani bu ürünlerin bir tesisi yok hayali bir tesis üretilmişler diyorsun google mapse bakıp inanılır gibi değil...

3-Ben de pek inanmıyorum aslında orada sadece bir örnek verdim zaten tamamen inansam ''ürün alınabilir'' demezdim gene anlaşılmamış belli ki.

4- Ülkede çakma ürün çok iyimser bir tahminle piyasanın %50 si kirli. Bu arada Astosan ile ilgili de az dedikodu çıkmadı ama zaten diyorum ya ülkede bu üretimleri yapan 4-5 yer var hatta bunların 3'ü akraba zaten :) Firmaların paylaştığı analiz raporları hükümsüzdür. 1 seri iyi ürün üretirsin onun analizini paylaşırsın sonra ne ürettiğini kimse bilmez yani bu bir kıstas değil. Hem ben Swiss'i kötülemiyorum West'in bu kadar sebepsiz aşağılanması biraz komik kaldı sadece yoksa bu takviye dünyasına bakışımız aynı sen farkında değilsin.

5- Ben önerdiğim bunu alın dediğim tüm markaların her şeylerini biliyorum zaten. Kanalda bir tane bile west whey videosu olsaydı A'dan Z'ye her şeyini bilir öyle yapardım. Ama ben burada illa git west al demişim gibi davranılıyor o ilginç. Sadece gömmeye gerek yok yakın ürünler dedim olayın geldiği yere bak. Lafınıza laf gelmesin diye garip garip şeyler yazıyorsunuz. Bu bizim işimiz değilden kastım da bu devlet eliyle yürütülmek zorunda olunan bir iş. Benim bana el altından verilen analiz raporlarını ya da bu ürünleri kendi çabamla analiz ettirip paylaşmaya hukuken yetkim yok. Yasak bu dünya kadar tazminat öderiz. Ama işte bazı firmaların artık kokusu fazlaca çıkınca sadece önermiyoruz deyip geçiyoruz. Milyon takipçisi olan bu garip kişilik gıda dedektifi bile o gönderilerini geri çekmek zorunda kaldı seni beni çiğ çiğ yerler ve her paylaşıp övdüğü ya da yerdiği ürünün analizini attığını görmedim biz gıda mühendisi değiliz ve bakanlıkta çalışmıyoruz çünkü.

Tesis fotoğrafı durumuna çok taktın ama run ve grizzone tesisleri net ve belli tesisler kendi tesisleri var. Görüntüde paylaştılar gelin ziyaret edin de diyorlar ha ben burada senle aynı düşüncedeyim de hani olay tesisse tesisten 2-3 fotoğrafsa o zaman run ve grizzone'u da övmen gerek.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı