Protein tozu alınır mı?

Evet ama kana karışma hızı? Antrenmandan sonra direk protein tozu alırsan hemen kana karışır ve etki göstermeye başlar. Yumurtanın 13 gr proteini olabilir ama onun sadece %50'si emilebiliyor yani aslında 6 gr protein var. Üstelik kolestrolü yükseltebilir.
Proteinin yarısını alsan bile yine de protein tozunun neredeyse iki katı kadar protein alıyorsun. Kana karışma hızına gelirsek bu arkadaşın ne kadar kas kütlesi varki bu detayları hesaplıyoruz? Kolestrol konusunda bir şey diyemicem genetiğe bağlı.

Tamamdır hocam sağ olun. Peki günde aldığım proteinin nasıl hesaplayacağım.

Hocam amaç kilo vereyim ve boy uzatayım aynı zamanda kas olsun.
Hassas tartı alıp makro hesaplamaya başlayabilirsin.

Evet ama kana karışma hızı ? Antremandan sonra direk protein tozu alırsan hemen kana karışır ve etki göstermeye başlar. Yumurtanın 13 gr proteini olabilir ama onun sadece %50si emilebiliyor yani aslında 6 gr protein var. Üstelik kolestrolü yükseltebilir. Sen bence uzanamadığın ciğeri mundar ediyorsun. Sana protein tozu versek havada kaparsın ama paran yetmiyor diye gereksiz oluyor. Neyse tartışmayacağım daha fazla.
Karışma hızı nedir dostum ya?
Adam yarışacak değil ya.

Ufak detaylar şimdilik önemli değil.

Birde ergenliğiniz zor geçiyor gibi.

Hassas tartı alıp makro hesaplamaya başlayabilirsin.

Karışma hızı nedir dostum ya?
Adam yarışacak değil ya.

Ufak detaylar şimdilik önemli değil.
Senin için olmayabilir ama bunlar önemli şeyler. Önem vermezsen 2 yıl gidip ağırlık kaldırıp yine de küçücük kalırsın bizim salonda var öyleleri. Diğer adam da 6 ayda seni 2ye katlar.
Adam burada maddi açıdan bir şey dememiş almalı mıyım diyor alması yararına olur gereksiz olmaz.

Lütfen ergenliğin getirdiği sinirle insanlara karşı kırıcı olmayın.

Senin için olmayabilir ama bunlar önemli şeyler. Önem vermezsen 2 yıl gidip ağırlık kaldırıp yine de küçücük kalırsın bizim salonda var öyleleri. Diğer adam da 6 ayda seni 2ye katlar.

Böyle bir şey şu anda bu arkadaşımız için söz konusu olamaz.

İleride kullanabilir ben de ara sıra kullanırım.

O zaman kreatin almanı önermem. Sen bir Full body programından bölgesel programa geç o zaman bakarsın suplementlara.

Hocam benim spor salonunda 1 aydan sonra program yapmaya başlıyolar o zaman başlamalı mıyım protein tozuna.

Kafa karıştı hocam maddi durumum var çok şükür alayım mı almayayım mı?

Hocam benim spor salonunda 1 aydan sonra program yapmaya başlıyolar o zaman başlamalı mıyım protein tozuna.

Kafa karıştı hocam maddi durumum var çok şükür alayım mı almayayım mı?
Maddi durumun varsa al gitsin 3 4 ay sonra falan boş hiçbir anlamı yok şuan asıl gelişeceğin dönemdesin ilk zamanlarında. Tavuk yemekten yumurta yemekten farkı yok bu toz un hatta imkanın varsa kreatin de al.

Geri
Yukarı