WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR (124) hatası

İşletim sistemi
Windows 10

SoNMeZ_25

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 2 günde 1 WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatasını alıyorum. Donuyor 1sn sonra mavi ekran veriyor ve sonra yeniden başlatıyor. Yeniden başlattıktan sonra herhangi bir sorun yok normal devam ediyorum çoğu foruma baktım bir sonuca ulaşamadım bilgisi ya da önerisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şüphelendiğim şey 1 ay önce anakart devrem yanmıştı anakart değişmiştim format falan atmadan anakartı takıp direkt kullandım. Overclock yok. Driverları kurdum.

Mindump: 030623-29171-01.dmp

Sistem:
• i7 3770.
• 1660 Ti.
Asus P8H67-M EVO

Son düzenleme:
WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR adli hata kodu işlemci, RAM, PSU gibi parçalardan birinde veya birden fazlasında problem varsa alacağın bir hatadır. Anakart devren yandıktan sonra büyük ihtimalle bu olay diğer parçalardan birini veya fazlasını etkilemiş olabilir. Hangisinin arızalı olup olmadığını bulmak için sürekli parça değişimi yapman lazım. RAM'lerden ve ekran kartından başlamanı öneririm.

Alttaki işlemleri sırayla yap aldığın hata sayısını tamamen veya azaltarak çözüme ulaştırır.

1- Nvidia driverını alttaki şekilde sıfırdan yükle.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için:
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa): Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.
2- Sistemden kaspersky'yı Revo ile kaldır.
Revo Uninstaller Pro trial sürümünü alttaki linkten indirin.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Sisteminizi yeniden başlatın.
3- Chipset driverını attığın anakart linkindeki yerden win7 seçtiğinde göreceksin. Onu yüklemeyi dene.
4- Battleye kullanan oyununun klasörüne gir. Battleye ile ilgili olan anti cheat klasörünü sil. Ardından bütün güvenlik programlarına ve windows gerçek zamanlı korumaya oyun klasörünü istisna olarak ekle. Daha sonra oyun dosyalarını doğrula de.

Umarım bunlar sorununu çözer. Eğer çözmezse yeni dosyalar atarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı