Windows 10 mu Windows 7 mi?

İkisininde kendine göre iyi yanları var ama düşük sistemler ve/veya eski uygulama/oyunlar kullanılacaksa Win7.
Ama sistem yeteri kadar iyiyse bence Windows 10 ve 7'yi dualboot etmek daha uygundur.

Arkadaşım Windows 7 daha hızlı diye bir şey yok. Oyunlarda daha iyi performans veriyor diye bir şey de yok. Bırakın artık bu muhabbeti. Windows 7'nin övülebilecek tek bir yanı yok.

:D 8 GB RAM miktarına sahip biriyse gayette anlıyorsun övülücek yanını boş RAM kullanımından dolayı oyunlarda FPS düşmesi yiyorum sürekli bu sorunu W7 de yaşamıyordum.

Eki Görüntüle 402233
Eki Görüntüle 402234
Sistem özelliklerim bu şekildedir önceden Windows 10 kurdum fakat oyun konusunda pek iyi değildi 1803 sürümünü kurmuştum tekrar Windows 7'ye geçtim Windows 7 bana daha hızlı geldi oyunlarda daha akıcı. Windows 10 oyun konusunda kendini geliştirdi mi iyi bir performans alır mıyım? Yardımcı olur musunuz?
4 GB RAM için Windows 8.1 daha iyi.

Windows 8.1 Single Language.

Eki Görüntüle 402233
Eki Görüntüle 402234
Sistem özelliklerim bu şekildedir önceden Windows 10 kurdum fakat oyun konusunda pek iyi değildi 1803 sürümünü kurmuştum tekrar Windows 7'ye geçtim Windows 7 bana daha hızlı geldi oyunlarda daha akıcı. Windows 10 oyun konusunda kendini geliştirdi mi iyi bir performans alır mıyım? Yardımcı olur musunuz?

Windows 8.1 tavsiye ederim.

Bu devirde Windows 7 kullanılamaz

Eki Görüntüle 402233
Eki Görüntüle 402234

Büyük ihtimal ile RAM'in az olduğu için böyle bir sıkıntı yaşıyorsun Windows 10 da bu yüzden ileride oyun performansı'nın düzelip düzelmemesini bekleme yapabiliyorsan makineyi minimum 8 GB RAM yapmaya çalış.

Bence yanılıyorsunuz genelde üst Windows 10ları pohpohlamanızın nedeni çok daha iyi bilgisayar sahibi olmanız olmayanlarada küçümseyici sözlerle yaklaşıyorsunuz. Bana kalırsa Windows 7 halen taş gibi sağlam ve sorunsuz daha hızlı bir sistem direckt X 12 olmasa ne olur yani? 11 olsa da oluyor. Güvenliğe gelince işi bilene bir şey olmaz, parasal işlemler falan yapmazsanız bankacılık işlemleri veya kart kullanmassanız, kim neyi kraklıyacak? Bir antivirüs programı koyarsınız bitti. Ben yıllardır antivirüs bile kullanmam. Bir haltda olmadı. Saçma sapan sitelere dalmam. Kişisel bilgilerde yazmam PC de Windows 7 Lite kursun o arkadaş uçar be bir de SSD'si varsa yeme yanında yat roket olur. Kibirlenmeyelim lütfen. Unutmayınki herkesin maddi gücü aynı değil eldekiyle yetinmesi gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı