Windows 10'a geçmek performansı arttırır mı?

atablood.x

Hectopat
Windows 8.1 Pro'dan Windows 10 Pro'ya geçmek istiyorum herhangi bir performans farkı olur mu boşuna geçmiyeceğim.
İşletim sistemim:
i3 2100.
R7 250 2 GB.
8 GB Corsair 1600 MHz RAM.
P8H61-M LX r2.0 anakartım var anakartın sitesinde Windows 8.1 için yüksek performans falan yazıyor ama anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB RAM ile Windows 10 kullanıyorum Rainbow Six oynuyorum. Bence 8 GB kesinlikle yeterli, herhangi bir bellek sorunu yaşamazsın. Ekran kartın cok da guclu değil zaten, 8 GB üstü RAM isteyen oyunları oynayamazsın muhtemelen. Bence yükseltilebilir.

İşlemci grafik sürücüsü hariç hepsinin Windows 10 64 bit desteği var. Pro sürümü konusunda kararsızım (RAM'in MHz değeri yüzünden) ama Home sürümünü kullanacaksan geçebilirsin.

Anakart sürücüleri: P8H61-M LX R2.0 Sürücüler & Araçlar | Anakart | ASUS Türkiye
İşlemci sürücü: Intel® Core™ i3-2100 İşlemci (3M Önbellek, 3,10 GHz) Ürün Teknik Özellikleri
Ekran kartı sürücüsü: https://www.amd.com/en/support/grap...es/amd-radeon-r7-200-series/amd-radeon-r7-250

Düzenleme: ekran kartı sürücüsü yerine işlemci sürücüsünün linkini koymuşum düzeltildi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı