Windows 11 hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Corsair Spec-Delta RGB + VS550
ASUS B450M-Dragon
AMD Ryzen 5 3600 4.1 GHz (1.2v)
ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti Gaming OC
XPG Gammix D30 2x8 GB 3000 MHz CL16
WD Blue SN570 500 GB M.2
Samsung 860 EVO 250 GB SATA III
Samsung 870 EVO 500 GB SATA III
Philips 242E1GAEZ 144 Hz 1 ms FreeSync VA
SilverStone Hydrogon D120

Bu sistemle sorunsuz kullanıyorum. Geçen yaz beta sürümünü dahi sorunsuz kullanmıştım.

Şu an gördüğüm tek sorun, görev çubuğundaki saatin üstüne tıklayınca takvimin bazen açılmaması.

Ben gayet memnunum şuanki kullanmış olduğum sistemden. StartAllBack ile Görev Çubuğunu, Başlat Menüsünü, Dosya Gezginini rahat bir şekilde Windows 10'a benzer şekilde yapabiliyorum yani özelleştirebiliyorum. Bunun yanında Android uygulamalarını da çok rahat bir şekilde kullanabiliyorum.

Ekran Görüntüsü (65).png

Ekran Görüntüsü (66).png

Ekran Görüntüsü (67).png

Ya bugün dedim ki artık her şey oturmuştur da güzelce kullanırım. Ya hayatımda bu kadar kötü bir OS görmedim. Güzel mi güzel temalar ve animasyonlar ama bu kadar kötü bir OS olamaz, en azından ben görmedim daha kötüsünü.

İşlemciyi tamamen kullandıramıyorum bir türlü. İşlemci desteği olmadığından da olabilir orasını bilmiyorum da ne kadar denediysem de işlemci tam verimle çalışmadı. Stres testinde önceden sabit %100 kullanım alabilirdim her çekirdek için. Şimdi ise %95 ile %100 arasında değişiyor.
(i7-7700HQ)

Görev Yöneticisi'ni açıyorum. Kapattıktan sonra döngüsel explorer.exe çökme ve başlatma sorunu oluyor.

ZIP dosyasının içindeki reg dosyasıyla karşılaştığı an şalterleri attı resmen. Yanıt Vermiyor'a geçti her şey birden. Ve evet kontrol ettim. ZIP'in içindeki reg dosyasını gördüğü an yapıyor. 5 dakika bekleyince reg dosyasına erişebildim orası ayrı konu. Başka programla girmeyi denedin mi derseniz denedim. 7-ZIP ile girmeyi denedim. Onda da aynı şey oldu. Reg dosyasını gördüğü anda o program da yanıt Vermiyor'a attı. Reg dosyasıyla Windows 11 pek iyi anlaşamıyor belli ki.

Görev çubuğu resmen çökmeye yer arıyor. Birkaç program kapatıyorum birden donuveriyor. Yanıt vermiyora geçip yine explorer.exe yeniden başlıyor.

Daha nicesi var da doldurmaya gerek yok. Sizin fikirleriniz nelerdir Windows 11 hakkında? Benzer sorunları yaşayan çok insan olmuş. Acaba burada da var mı?

Sistemim:
GTX 1650 4 GB
A320M-S2H anakart
Ryzen 5 1600 AF işlemci
8 GB RAM
240 GB James Donkey SSD
465 GB harici HDD

Birkaç aydır Windows 11 kullanıyorum hala daha hataları olan bir işletim sistemi sonuçta daha tam sürümü çıkmadı ancak ben kullandığım süre boyunca hiçbir hataya rastlamadım gayet stabil bir şekil de kullanıyorum sistemi ( Ama 10'dan 11'e geçmek için hala zaman var bence en azından tam sürüm beklenebilir sisteminiz iyi bir performans veremiyorsa ya da belki performans sorunları bir güncelleme ile çözülür )

Yeni konular

Geri
Yukarı