Windows 11 hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Windows 7'den beri yanlış geliştirdiklerini düşünüyorum zaten.
Sistem performansı, çıkan sorunlar, arayüzün uyumsuzluğu da düşüncemi kanıtlıyor.

Bilgisayar dünyasının son yıllarda aşırı hızlı gelişmesi Windows'u etkiledi. Microsoft artık bilgisayar dünyasına hizmet etmeyi bırakıp kullanıcı odaklı şirkete dönüştü. Kendi bildiğini okumaya başladı.

Görsellik olarak hoş fakat ben mydockfinder kullandığım için beni etkilemedi pek. Performans açısından ilk çıktığı sürüme göre bayağı bir artış var bence. Şu an sorunsuz kullanıyorum. Memnunum genel olarak.

Ben bug falan yaşamadım şu ana kadar fakat arayüz hiç uyumlu değil.

Bir uygulamayı açıyorsunuz yeni arayüz çıkıyor, diğer uygulamayı açıyorsunuz Windows 7'den kalma arayüz sizi karşılıyor. Sanki Windows 10'a tema uygulayıp bunu yeni sürüm yapmışlar gibi (gerçi öyle).

Ayrıca aşırı kullanışsız. Mesela artık taskbara sağ tıkladığımda sadece ayarlar çıkıyordu, eskiden Görev Yöneticisi'ni hep buradan açardım. Artık sabitlemek zorunda kaldım.

Veya sağ tık menüsü, istediğim şeylerin yarısından fazlası yok. Her seferinde "daha fazla seçenek göster" tuşuna basmak zorunda kalıyorum.

Uyumsuzluğa örnek vereyim. Mesela normalde sağ tık menüsü yenilendi. Fakat "geri dönüşüm kutusu"nu açınca eski menü geliyor. Masaüstü bile uyumlu değilse uygulamaları siz düşünün artık.
3. ve 4. paragrafa imzamı atarım. Elinize sağlık, tam ben yazmaya hazırlanıyordum. Aynen de boyle.

Bir uygulamayı açıyorsunuz yeni arayüz çıkıyor, diğer uygulamayı açıyorsunuz Windows 7'den kalma arayüz sizi karşılıyor. Sanki Windows 10'a tema uygulayıp bunu yeni sürüm yapmışlar gibi (gerçi öyle).

Ayrıca aşırı kullanışsız. Mesela artık taskbara sağ tıkladığımda sadece ayarlar çıkıyordu, eskiden Görev Yöneticisi'ni hep buradan açardım. Artık sabitlemek zorunda kaldım.

Veya sağ tık menüsü, istediğim şeylerin yarısından fazlası yok. Her seferinde "daha fazla seçenek göster" tuşuna basmak zorunda kalıyorum.

Uyumsuzluğa örnek vereyim. Mesela normalde sağ tık menüsü yenilendi. Fakat "geri dönüşüm kutusu"nu açınca eski menü geliyor. Masaüstü bile uyumlu değilse uygulamaları siz düşünün artık.
Düzeldi onların çoğusu geliştirici sürümünde. Kararlıya ne zaman gelir bilmiyorum ama. Ben geçen temmuzdan beri kullanıyorum başlarda can sıkıcı problemler vardı çökme donma gibi. Yaklaşık 2 3 aydır problem yaşamamakla beraber her şeyi birbiriyle uyumlu hâle getirdiler. Bir iki tane eksik var sadece ama göze çarpmıyor.

Düzeldi onların çoğusu geliştirici sürümünde. Kararlıya ne zaman gelir bilmiyorum ama. Ben geçen temmuzdan beri kullanıyorum başlarda can sıkıcı problemler vardı çökme donma gibi. Yaklaşık 2 3 aydır problem yaşamamakla beraber her şeyi birbiriyle uyumlu hâle getirdiler. Bir iki tane eksik var sadece ama göze çarpmıyor.
3. ve 4. paragraf duzeldi mi?

Düzeldi onların çoğusu geliştirici sürümünde. Kararlıya ne zaman gelir bilmiyorum ama. Ben geçen Temmuz'dan beri kullanıyorum başlarda can sıkıcı problemler vardı çökme donma gibi. Yaklaşık 2 3 aydır problem yaşamamakla beraber her şeyi birbiriyle uyumlu hâle getirdiler. Bir iki tane eksik var sadece ama göze çarpmıyor.
Onu bilemem, ama söylediklerim birkaç örnekten ibaret.

Bunlardan tonla örnek var, ki bunlar kurulu gelen uygulamalarda oluyor. Bir de sonradan kurulan
uygulamaların sisteme uymaması konusu var.

Insider'a katılmak istemiyorum şu anlık. Stabil olsun, kurduğumuzda görürüz.

Hala genel olarak Windows 11'de olan "daha güzel, ama daha kullanışsız" trendi devam ediyor. Yeni
gelecek olan Görev Yöneticisi ekran görüntüleri de bunu kanıtlıyor.

3. ve 4. paragraf duzeldi mi?
3. paragraftaki olay hâla aynı fakat artık direkt Shift + Sağ click yaparsanız daha çok seçenek olan menü geliyor. Ben bunu kullanıyorum işim olduğunda. 4. paragraftaki olay da çözüldü.
Onu bilemem, ama söylediklerim birkaç örnekten ibaret.

Bunlardan tonla örnek var, ki bunlar kurulu gelen uygulamalarda oluyor. Bir de sonradan kurulan
Uygulamaların sisteme uymaması konusu var.

Insider'a katılmak istemiyorum şu anlık. Stabil olsun, kurduğumuzda görürüz.

Hala genel olarak Windows 11'de olan "daha güzel, ama daha kullanışsız" trendi devam ediyor. Yeni
Gelecek olan Görev Yöneticisi ekran görüntüleri de bunu kanıtlıyor.

Yani ben uzun zamandır insiderdayım en azından Windows 11'in. Gelişimini izledim ve haftada bir büyük güncellemelerle sorunlar gideriliyor ve yenilikler gelmeye devam ediyor. Uyumsuzluk sorunu tamamına yakın düzelmiş durumda. Görev Yöneticisi'ni de 2 3 haftadır kullanıyorum ve katılıyorum. Tasarımı güzel fakat sıkıntılar var. Ama geliştirici sürümü olduğundan yargılamıyorum ben.

Şu masaüstündeki yazı tiplerine bile uğraşmamışlar. Halbuki macosa bakılınca çok yumuşak geçişli fontlarla karşılaşıyoruz.

Geri
Yukarı