Windows 11 için ilk deneyimlerim

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Hem Windows 11'e geçtim hem M.2 SSD'ye geçtim. Hız olarak iki kat hızlandım diyebilirim. Hem SSD daha hızlı hem Windows'un ana kısımları daha hızlı tepki veriyor.
Birkaç saniyede açılması beni şaşırtıyor. İlk SSD aldığımda da şaşırmıştım. Yine şaşırdım.

Gördüğüm sorunlar: 1 fareye sağ tıklayınca hemen kapanıyor.
2 başlat menüsünde bir şey bulmak zorlaşmış.
3 Refresh butonu her zaman gözükmüyor sağ tıklayınca.
4 her logo icon değişmemiş. Örnek ekran klavyesi. Kütük gibi gözüküyor.
Görev Yöneticisi'nin logosuda bir garip olmuş. Gözüm kolayca seçemiyor.
Bütün sistem uygulamları ne yazık ki karanlık temaya geçmiyor.

Hoşuma giden özellikler: 1 görüntüsü daha yumuşak. İnsanın içine bir güven hissi getiriyor.
2 işletim sisteminin ana özellikleri daha hızlı tepki veriyor.
3 ayarlar menüsü biraz karışık gözükse de bu hali daha iyi olmuş.

Onun haricinde pek de bir fark görmüyorum.

Not: Şu an APK yüklenemiyor sanırsam.(benim versiyonda)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sırf tasarımı çok hoşuma gittiği için geçtim ve gayet memnunum. Tek alışmakta zorlandığım kısım sağ tık yapınca gelen sekmeler eskisine göre farklı bayağı düzen olarak. Ona da zamanla alışılır herhalde.

Ben en az 1 yıl daha bekleyeceğim. Windows 10'da da beklemiştim. Garanti oluyor :)

Evet beklemek bazen mantıklı oluyor. Windows 10'da hiç beklememiştim 8'den kurtulmak için ama 11 için biraz beklenir. Benim görüşüm 2022 başlarında tatlı ve güzel bir genel güncelleme alınca geçilebilir.

Evet beklemek bazen mantıklı oluyor. Windows 10'da hiç beklememiştim 8'den kurtulmak için ama 11 için biraz beklenir. Benim görüşüm 2022 başlarında tatlı ve güzel bir genel güncelleme alınca geçilebilir.
Ben 8 e hiç geçmedim. 7 de uzun süre kalanlardanım. O yüzden sıkıntı olmamıştı benim için :)

Başlat menüsü gereksiz oranda büyütülmüş, Windows 10 kullanırken bile sağdaki uygulama kısmını tamamen siler ve boyutunu en küçüğe ayarlardım. Bunu yapmamın nedeni başlat menüsünü hiç kullanmıyordum bile, görev çubuğundan arama simgesini kaldırır ve arama yapacağım zaman başlat ikonuna basıp oradan yapardım, onun dışında başlat bölümü benim için sadece bilgisayarı kapatmayı sağlıyordu. Bu kadar az kullandığım bir menüyü daha da büyütmüşler, açtığım zaman monitörün yarısını kaplıyor neredeyse. Bir aydan uzun süredir Windows 11 kullanıyorum ve Windows 10'a dönmeyi düşünmeye başladım. Performans konusunda Windows 10 ile 11'in farkı yok benim için.

Başlat menüsü eskisinden daha iyi olmuş işletim sistemine alışınca bunun farkına varıyorsunuz. Görev yöneticisi de kolay seçiliyor.
Bana tek sıkıntı olan kısım maus sağ click menüsü. Hala ingilizce olan kısımlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı