Windows 11 neden bu kadar seviliyor?

O senin kendi düşüncen bana göre görüntü gayet modern ve şık duruyor, fakat gereksinim konusunda haklısın belli bir kalibrenin üstünde sistemin yoksa normalde alacağından çok daha düşük performans/fps alabiliyorsun, ki daha dün GTX 1660 Ti ve Ryzen 2600Xli, 16 GB RAM'li bilgisayarımı 2 yıllık Windows 11 kullanımından sonra çok sevsem de performans düşüklüğünü fark ettiğim için Windows 10'a düşürdüm, fakat dediğim gibi görüntüsüne, getirdiği ve getirmeye devam ettiği yeniliklerine laf ettirmem o konuda çok iyi işletim sistemidir Windows 11.

Eklenen hiçbir şey yok. Boşta RAM kullanımı Windows 10'a göre çok daha fazla. Görüntüsü çok kötü. Çoğu kişiselleştirme özelliği çıkartılmış, gereksiz hizmetler ve abartılı sistem gereksinimleri... Microsoft'un görev çubuğu ve simgelerini değiştirmesi için 6 koca yıl bekledik ve karşımıza çıkan şey bu. Zamanında çıkan Windows Vista'dan 1000 kat daha kötü en azından bir şeyleri değiştirmişlerdi sistemde. Hatta neredeyse baştan aşağı tasarladılar. 6 yıl Microsoft'tan gelen şey bu ve herkes çok seviyor hala ben hiçbir şey anlamadım.

Windows 10'un görüntüsü çok daha kötü Windows 11 daha stabil ve daha sade senin söylediğine göre sen Windows95 bile kullanabilirsin ayrıca senin sistemin gördüğün en eski sistemlerden biri.

Güncellik her zaman iyi bir şey olsaydı, her çıkan Radeon sürücüsünü direkt indirmemiz gerekirdi, her şeyin vakti var.

Ben indirdim iyi b*k yedim

Tasarımı çok hoş ve bazı bilgisayarlarda iyi performans veriyor çoğu hatalar düzeltildi aradan zaman geçti ama hala bazı bilgisayarlarda çok kötü performansta verebiliyor. Bence kullanılır çok iyi.

Hocam ben orada sistem gereksinimleri konusunda abartmışsınız diyen arkadaşa cevap verdim. Tek sevmeme sebebim sistem gereksinimleri değil sadece onlardan bir tanesi. 10. nesil işlemcim var SSD'im var 24 GB RAM'im var ve Windows 11'i benim bilgisayarım "kaldıramaz".
Orada kaldırmıyor olarak göstermesinin sebebi donanımınız değil. Anakartınızda TPM 2.0 desteği bulunmadığı için öyle gösteriyor olabilir. Rufus yazılımı sayesinde TPM kontrolünü atlayarak, çok daha eski donanıma sahip bir bilgisayara Windows 11 kurdum ve bal gibi kaldırıyor.

Ayrıca AMD ekran kartına sahip olanlar belki bilir. Özellikle bazı modellerinde Wattman sorunu var ve bu sorun yıllardır kesin bir şekilde kalıcı olarak çözülemiyor.

Aynı ekran kartıyla Windows 10 kullanırken zibilyon kere Wattman sorunu yaşıyorken, Windows 11 kullanırken daha bir kez bile Wattman hatası ile karşılaşmadım. Sadece bu bile benim için yeterli bir neden.

Üstelik Windows 11'in kendi fotoğraf görüntüleyicisi, Windows 10'unkine kıyasla çok daha kaliteli. Çoğu kişi için önemli olmayabilir belki ama benim taktığım konulardan biriydi bu.

Sırf bu yüzden Windows 10 kullanırken her zaman ya klasik fotoğraf görüntüleyicisini ya da Honeyview yazılımını kullanmak zorunda kalıyordum. Windows 11'de ise böyle bir derdim kalmadı.

Seviliyor olduğunu kim çıkardı ya? Kullanım oranları Windows 10'a göre büyük oranda geride hala.

Kullananlar da görsellikten dolayı kullanıyorlardır. Daha modern teması var, daha hoş, daha soft falan falan diye gider işte.

Bir de 10. nesil sistemde çalışmaması imkansız, W11 Intel 8. nesil üstüne destek veriyor. BIOS TPM ayarı kapalıdır belki.

Eklenen hiçbir şey yok. Boşta RAM kullanımı Windows 10'a göre çok daha fazla. Görüntüsü çok kötü. Çoğu kişiselleştirme özelliği çıkartılmış, gereksiz hizmetler ve abartılı sistem gereksinimleri... Microsoft'un görev çubuğu ve simgelerini değiştirmesi için 6 koca yıl bekledik ve karşımıza çıkan şey bu. Zamanında çıkan Windows Vista'dan 1000 kat daha kötü en azından bir şeyleri değiştirmişlerdi sistemde. Hatta neredeyse baştan aşağı tasarladılar. 6 yıl Microsoft'tan gelen şey bu ve herkes çok seviyor hala ben hiçbir şey anlamadım.

Windows 11 daha hoş görünüyor ha bir de mesela bir uygulamayı küçülttüğünüzde kenarları daha yumuşak görünüyor.

O senin kendi düşüncen bana göre görüntü gayet modern ve şık duruyor, fakat gereksinim konusunda haklısın belli bir kalibrenin üstünde sistemin yoksa normalde alacağından çok daha düşük performans/fps alabiliyorsun, ki daha dün GTX 1660 Ti ve Ryzen 2600Xli, 16 GB RAM'li bilgisayarımı 2 yıllık Windows 11 kullanımından sonra çok sevsem de performans düşüklüğünü fark ettiğim için Windows 10'a düşürdüm, fakat dediğim gibi görüntüsüne, getirdiği ve getirmeye devam ettiği yeniliklerine laf ettirmem o konuda çok iyi işletim sistemidir Windows 11.

Hocam Benim de İşlemci desteklemiyor APU sisteme sahibim ama 22H2'den sonra hiçbir sorun yaşamadım performans düşüklüğü olarak şu anda da sorunsuz kullanıyorum FPS olarak da Windows 10'a göre daha stabil FPS'ler alıyorum.

Geri
Yukarı