Windows 11'in artıları ve eksileri neler?

Ybert

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci.
Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum ama karar veremedim, sizce Windows 11'e geçilmeli mi, yaygın hataları neler? Ayrıca oyun performansı da düşer mi?

Sistemim:

-Ryzen 3 3200G (Vega 8 GPU)
-Patriot Burst 240GB SATA SSD.
-Crucial Ballistix 8*2GB RAM.

Düşünüyordum derken, Win 11 olmazsa Linux tabanlı bir sisteme geçmeyecekseniz çok düşünmeyin zira Win 10 desteği bitti, bitecek. Biraz Mac biraz Linux esintileri olsa da en günceli en iyidir.

Son düzenleme:
Oyun performansı düşmez. Ben Windows update e geldiğinden beri kullanıyorum. Bir hata ile karşılaşmadım.
Onun dışında son kullanıcı için bir artısınıda rastlamadım açıkçası. Genelde oyun oynayan biri için bir değişiklik yok gibi.

Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum ama karar veremedim, sizce Windows 11'e geçilmeli mi, yaygın hataları neler? Ayrıca oyun performansı da düşer mi?

Sistemim:

Ryzen 3 2200G kullanıyorum. Temiz kurulumla Windows 11'e geçtim. RAM kullanımı veya oyun performansı konusunda gerileme yaşamadım. Hemen hemen aynı Windows 10 ile. Ama bilgisayarın açılış süresi bayağı fark etti. Öyle abarttıkları kadar sorunlu olduğunu düşünmüyorum. Bence şu an geçilir. Arayüzü de ben çok beğendim. Tek sorun sürükle bırak özelliği olmaması. O da 22H2 sürümüyle gelecekmiş.

Sürükle-bırak özelliği olmaması çok yorucu.
Hocam sürükle bıraktan kastınız birlikte aç özelliğini kestirme yolu mu?
Çünkü insanlar sırf bu özellik için Win 11 e geçmiyormuş fakat ben bu özelliğin yokluğunu hiç hissetmedim açıkçası.

Sistemim:

Eğer Windows 10 kullanıyosan bence geçme eğer geçmeyi kafaya koyduysan TPM 2.0 özelliğin bilgisayarda varsa geç yoksa onu başka bir yolla halledip sakın geçme ben yaptım çok pişman oldum çoğu programı açmıyor TPM 2.0 olan bir bilgisayarla da geçtim ancak o bilgisayarlada ben pek memnun olmadım bence hiç kullanışlı değil.

Hocam çok fazla güncelleme alıyor. Güvenlik artırıldı. Tabi bir linux değil ama ek yazılım kullanarak çözebiliriz bu sorunu. Onun dışında bir eksisi yok.

Hocam sürükle bıraktan kastınız birlikte aç özelliğini kestirme yolu mu?
Çünkü insanlar sırf bu özellik için Windows 11'e geçmiyormuş fakat ben bu özelliğin yokluğunu hiç hissetmedim açıkçası.

Hayır o değil. Mesela bir uygulamayı tutup görev çubuğuna sürükleyip yerleştiremiyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı