Windows 12, yakın bir zamana kadar gelmeyecek!

MuhammedA

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Uyarı: Aşağıdaki bölüm, Windows Central gönderisinden bir alıntıdır.

1706973924259.png

Yeni Windows ekibi ve parçalanan Windows platformu, Windows 12 için bir engel oluşturuyor.

Microsoft'un bu yıl Windows için önemli bir güncelleme göndermeye hazırlandığı ve bunların çoğu Intel, AMD ve Qualcomm'un yeni nesil silikonu tarafından desteklenecek olan yeni AI deneyimlerine odaklanacağı bilinen bir durum. Kod adı "Hudson Valley "olan bu sonraki sürümün yaz başında tanıtılması ve Eylül-Ekim gibi gönderilmesi bekleniyor.

Bunu önemli kılan şey ise, Microsoft'un bu bir sonraki Windows güncellemesini tam olarak ne olarak adlandırmayı planladığı konusunda bazı tartışmalar. Başka bir Windows 11 özellik güncellemesi mi olacak yoksa Microsoft her şeyi yapıp Windows 12 gibi yeni bir şey mi oluşturacak? Cevap şu ki, henüz bilinmiyor ve Microsoft, birkaç ay içinde Hudson Valley'i tamamlamaya hazır olana kadar muhtemelen kesin olarak bilemeyeceğiz.

Markalaşma ile her iki rotaya da gitmenin artıları ve eksileri var ve kişisel olarak Hudson Valley'in "Windows 12" olarak gönderilmesi pek olası görünmüyor.
Nedenleri arasında;

1) Windows ürününün birden çok kez parçalanması ve bunun endişe oluşturması

2) Microsoft'un bir UI değişikliğine güvenmemesi

3) Windows 10'un yeniden ön plana çıkması

4) Yeni bir sürüm oluşturmak yerine var olanı güncellemek, kullanıcıların güncellemeyi reddetme potansiyelini azaltır.

5) Kullanıcıların Windows'un yeni sürümünü umursamaması

Windows 10, destek sonuna ulaştığında kararlar değişebilir ancak o zamandan önce piyasada Windows 12'ye yer yok.

Daha fazlasına detaya erişin;

Son düzenleme:
Gelmese de olur, ben 11'i bile gerekli bulmuyorum. Hatta Windows 10'dan farkını göremiyorum. Birkaç yeni özellik ve arayüz güncellemeleri ile yeni işletim sistemi yaptık diye çıktılar. Olmaz ki böyle.

Ben de Windows 11 kullanıyorum hatta. Neden? Zorunluluktan, bilgisayarımın touchpad vs. sürücüleri Windows 10 için yayınlanmadı. Mecbur 11 yükledim. Baktılar millet hala 10 kullanıyor, 11'e zorla geçiriyorlar.

Aynen 10 çıkınca da öyle diyorlardı :D. 11 ilk çıkışı faciaydı ondan 12 çıkması ihtimali bence çok daha yakın bir sürede olur. Yapay zeka ve aylık ödeme sistemleri ile dolmuş bir işletim sistemine merhaba deyin şimdiden.

Aynen 10 çıkınca da öyle diyorlardı :D. 11 ilk çıkışı faciaydı ondan 12 çıkması ihtimali bence çok daha yakın bir sürede olur. Yapay zeka ve aylık ödeme sistemleri ile dolmuş bir işletim sistemine merhaba deyin şimdiden.

İnanın Windows 10'un çıkışı daha büyük faciaydı. 8.1 kullanıyordum Windows 10'a bir iki sene geçememiştim.

İnanın Windows 10'un çıkışı daha büyük faciaydı. 8.1 kullanıyordum Windows 10'a bir iki sene geçememiştim.

Ben 10 çıkışını hatırlıyorum Windows 7'den geçmiştim o zamanlar. Bence açık ara en iyi çıkıştı. 8 gibi olacak bu 11, çok yakın olmasa da 12 gibi bir şey çıkartır.

Yeni konular

Geri
Yukarı