Windows 8.1 %100 Disk kullanımı

• Konuyu başlatan MY49
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 72
  • Görüntüleme 15B
  • İşletim Sistemi : Windows 8.1 (64bit)
  • İşlemci : İntel Core i7-3770 3.4GHz
  • RAM : 8GB
  • Ekran kartı : Nvidıa GeForce GTX 560 SE 2GB
  • Hard disk : 1 TB
Disk kullanımı sürekli 99-100 hiç düşmüyor. PC'de kasmalar ve donmalar oluyor. Yardım eder misiniz ?
Şimdiden teşekkürler.
Kaspersky ve Norton açık olmayınca da aynı oluyor.

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuma hızı çok yavaş ve dengesiz bir grafik var. Sabit diskinizde sorun olabilir. Health kısmının görselini paylaşırsanız sorun daha net anlaşılır.

Aynı sorun bende de var. Konuyu takipteyim. Ben de kendi değerlerimi paylaştığım bir konu açmıştım ama cevap gelmedi. Arkadaşın işini gördükten sonra benim sorunuma da yardımcı olursanız sevinirim.

2 gündür araştırıyorum ve hala araştırıyorum bulamadım sıkıntıyı ve çözümünü.

Norton+Kaspersky hocam ciddi olamazsınız :) Yazık ediyorsunuz işlemcinize.
Değerler çok enteresan, bence bilgisayarınızı uzman kişi elle müdahale edip incelemeden problemi bulmak zor.
En basit çözüm bir tanıdığınızdan denemelik harddiskini ödünç almak, eğer takacağınız harddiskte bu şekil kasılmalar olmazsa sizin harddisk mefta demek en kısa zamanda ihtiyacınıza göre 120 veya 240gb bir SSD almanız gerek.

Çok sık donmalar oluyor indirmeye çalışıyorum.

Buyur Recep abi.

Eki Görüntüle 63841

Bu test ne kadar doğru emin değilim. HDD'yi sömüren bir şey var ise bu değerlerin çıkması gayet normal. Bilgisayarı güvenli modda açıp tekrar test eder misiniz?

Not: Benchmark değil Health kısmının'da ekran görüntüsü paylaşın lütfen.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı