Windows vs Linux

Sistem kullanımını gösteren basit bir şey bile yapamamışlar kısaca.

Boşa övmenin, sevmeye çalışmanın bir anlamı yok.

Destek konusuna da bir şey bulur musun? 😀
1643876983800.png

@gamecover Diğer mesajlarda oyun desteği dediğinizi gördüm. Linux'ta gerek proton gibi uyumluluk katmanları olsun gerek native olsun çoğu iyi çalışıyor. Özellikle Valve gibi oyunları sıfırdan Linux'a yazan firmaların oyunları Linux'ta daha stabil çalışıyor. Ayrıca proton ile oynadığım her oyun daha stabil geldi Windows'tan.

Evet maksimum 7 sayfa ve 3 GeForce NOW Free oturumunda The Witcher 3 dayanabildim. Şu Linux program desteği kötü demeyi bırakın özellikle oyunlarda.
Program desteği konusunda 2 seçeneğin var "Wine" ya da "alternatifleri".
Seçenek olarak Wine, proton ile bile çalışmayan Wallpaper Engine seçtim.

Ekran Alıntısı.PNG

Diğer seçeneğik olan benim tabirimle tercüman görevi gören wine var "Wine" yazısına basarak program arayabilirsiniz örnek olarak ben "brave'i" seçtim. Varsayılan destek var ama Wine bir konteynırda çalışınca zararlı yazılımlar bile işe yaramaz diye düşünüyorum.

Oyun konusunda seçenekler çok fazla.
-Lutris. Linux için oyun başlatıcısı.
-Play on linux. Linux için oyun başlatıcısı.
-Heroic Games Launcher!. Linux için Epic Games başlatıcısı.
-Proton. Valve tarafından geliştirilen oyun Linux oyunculuğunu daha iyi hale getiren bir tercüman.
Ve daha fazlası ve bunlar topluluk tarafından geliştirilip daha iyi hale getirilmeye çalışıyor sadece geliştiriciler değil.
Evet benim sabrımın taşması sonucu bunu yazmam o kadar uzun sürmüş ki GeForce NOW oturumum kapanmış bana boş geçecek bir 20 dakika hediye ettiğiniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı