Windows'tan Linux'a geçişte veriler nasıl aktarılır?

Yeni bir linuz için alan oluşturup oraya Linux dağıtımını kurabilirsiniz. Kurduktan sonra zaten Windows dosyalarını da görüyor. Almak istediğiniz dosyları kopyalayıp kurduğunuz dağıtımda nereye istiyorsanız yapıştırabilirsiniz.

Linux'u ne için kullanacaksınız? Sanal makine de kullanabilirsiniz VirtualBox gibi. VirtualBox'ta Kali kullanıyordum.

Photoshop ile uğraşıyorum Windows 8.1 ile 2 GB RAM kullanımı var hem sistemi hızlandırmak hem de Photoshop işlerimi daha hızlı yapabilmek için kuracağım.
Yeni bir linuz için alan oluşturup oraya Linux dağıtımını kurabilirsiniz. Kurduktan sonra zaten Windows dosyalarını da görüyor. Almak istediğiniz dosyları kopyalayıp kurduğunuz dağıtımda nereye istiyorsanız yapıştırabilirsiniz.
Alanı nasıl oluşturacağım?

Photoshop ile uğraşıyorum Windows 8.1 ile 2 GB RAM kullanımı var hem sistemi hızlandırmak hem de Photoshop işlerimi daha hızlı yapabilmek için kuracağım.

Alanı nasıl oluşturacağım?

Windows'ta pencere kısmıma sağ tık yapınca disk ile ilgili bir ye var oradan yapabilirsiniz.

Linux'te photshop kullanamayabilirsiniz. Alternatifi GIMP var hocam.

Öncelikle merhaba.

D sürücüsünü biçimlendirmenize veya benzeri bir işlem uygulamanıza gerek yok.
Bu benim sürücü listem. "Bilgisayar" yazan sürücü haricinde tüm sürücülerim NTFS. Dual Boot, Windows ile kullanan bir kullanıcıyım. Debian tabanlı dağıtımlar veya Fedora haricinde denemedim. Yine de tüm Debian tabanlı dağıtımlar veya Fedora için bu dediğim kesinlikle geçerli olduğunu söyleyebilirim. NTFS sürücüleri herhangi bir ek ayarla uğraşmadan görebiliyor, içindeki verileri okuyabiliyor/değiştirebiliyorum.
1639500197872.png

Öncelikle merhaba.

D sürücüsünü biçimlendirmenize veya benzeri bir işlem uygulamanıza gerek yok.
Bu benim sürücü listem. "bilgisayar" yazan sürücü haricinde tüm sürücülerim NTFS. Dual boot, Windows ile kullanan bir kullanıcıyım. Debian tabanlı dağıtımlar veya Fedora haricinde denemedim. Yine de tüm Debian tabanlı dağıtımlar veya Fedora için bu dediğim kesinlikle geçerli olduğunu söyleyebilirim. NTFS sürücüleri herhangi bir ek ayarla uğraşmadan görebiliyor, içindeki verileri okuyabiliyor/değiştirebiliyorum.
Eki Görüntüle 1241985

Merhaba, peki Linux'u yükleriken nasıl bir yönerge izleyeceğim, başka bir şey yanına kur Dual boot diğer seçenek gibi seçenekler var oradan C sürücüsünü mü sececeğim ne yapacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı