Witcher 3 beklentimi hiç karşılamadı

Hikayesini gram beğenmemiştim ben de. Oynarken ana görevlerde başımın ağrıdığı oluyordu Witcher 3'de kontrat alıp yaratık kesiyordum en eğlenceli şey o bence dene derim. Quen fulleyip kendinden 20-30 level yüksek yaratıklara dal. Tek yeme ihtimaline karşılık ortalama 25 dakikada kesiyorsun ama zevkli geçiyor. Tepeden tırnağa donanıp tek atınca neresi zevkli ?
+ Origins'te de Phylake'ler var mapte gezinip bizi arayan özel savaşçılar, seviyenden düşük olsa bile öldürmesi çok uzun sürüyor ve çok güçlüler.
Çünkü her anlamda dünyadaki en iyi belki ilk 3 rpg oyunundan birisi. Sevmek zorunda degilsiniz tabii ama bu kadar derin hikaye anlatimi sunan, cutsceneleri bile kendini izleten, 30TL'ye aldiginiz bir oyunun DLC sinin piyasadaki cogu oyundan cok daha iyi olmasi gibi etmenler var.
Bence abartılıyor hocam genelde atlayasım geliyor ara sahneleri.

Aksiyon-macera oyunu olan AC serisine RPG oyunu demeye başladılar, sonuç olarak gerçek bir RPG oyununa geçince sudan çıkmış balığa dönmen normal.
Abartılıyor sadece başka bir şey demiyorum. Witcher 3'ü oynamadan önce başka RPG oyunlarını oyna Witcher 3'den sonra diğerlerinden zevk alamayacaksın diyorlardı. 40 saat AC Origins oynadım belki sadece 1 saatinde sıkılmışımdır, Witcher 3'e 6 saat dayanabildim belki 10 dakika zevk almışımdır o da ilk dövüş sahneleri.

Bu oyun değil 30 TL 300 TL'de olsa alırım o kadar kaliteli bir oyun. Beğenmediyseniz biraz daha oynayın ve oyunun ortalarına kadar gelin sonra hikayesini geldiğiniz kısma kadar okuyun bakın ondan sonra büyük ihtimal o adrenalini yaşarsınız hikayenin devamında. Yine yok diyosanız oyun sizlik değildir yapacak bir şey kalmaz :D.

Oyunu hangi zorluk seviyesi ile oynuyorsunuz? Zor veya daha yüksek ayarda oynarken dümdüz dalıp rakiplerinizi kesebileceğinizi sanmıyorum. Herkes her oyunu sevemez. Çoğu kişinin sevmesi sizin seveceğiniz anlamına gelmez. Bence biraz daha oynayın ve beğenmezseniz bırakın.

Witcher'ın derin bir oyun yapısı var, AC odyseey her ne kadar değiştirsede sadece sol tık oyunu, bu yüzden oyun sana sıkıcı gelmiş olabilir ancak ilerledikçe daha çok sarıyor. İstersen 2. oyundan başla hem karakterleri hem evreni öğrenmiş olursun, ayrıca 1. oyunda yaptıklarının 2. oyuna, 2. oyunda yaptıklarının 3. oyuna etkisi var.

Abartılıyor sadece başka bir şey demiyorum. Witcher 3'ü oynamadan önce başka RPG oyunlarını oyna Witcher 3'den sonra diğerlerinden zevk alamayacaksın diyorlardı.
Diğer RPG oyunlarından kasıt nedir? RPG oyunlarında genel olarak aksiyon-macera oyunlarındaki gibi savaş mekanikleri zaten olmuyor. Sizin sorununuz bence oyunun türüyle ilgili.

Bu oyun değil 30 TL 300 TL'de olsa alırım o kadar kaliteli bir oyun. Beğenmediyseniz biraz daha oynayın ve oyunun ortalarına kadar gelin sonra hikayesini geldiğiniz kısma kadar okuyun bakın ondan sonra büyük ihtimal o adrenalini yaşarsınız hikayenin devamında. Yine yok diyosanız oyun sizlik değildir yapacak bir şey kalmaz :D.
Okudum hocam ara sahneleri hiçbir zaman geçmiyorum. Ama adrenalin 0 oyunda. Origins'te ana karakter savaşırken vahşileşiyor hep, buradaki ana karakter sürekli sakin. Sanki cansız bir varlık ile dövüşüyor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı