Sürprizbozan İnceleme Witcher 3

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Doğru, pedofili bu konu için geçerli değil ancak benim de Triss'e olan bir nefretim var sebebi ise kitaplarda Geralt Yennefer ve Ciri üçlüsünü taraf alacağına locadan taraf alıp onları hiçe saymasıdır ki sonradan locanın Ciri üzerindeki istekleri ortaya döküldüğünde hiç de iyi bir şey olmadığını gördük.

Ben oyunları oynandıktan sonra kitapları okudum. Bu sebeple oyunları oynarken de ilk başta Triss tarafına kaydım. Bunda tabi ki ikinci oyunun büyük etkisi var. Direkt üçüncü oyundan başlasam belki farklı olabilirdi. Bir de ben oyun ile kitapları aynı kefeye koymak istemiyorum. Oyunu daha çok evrenden ve hikayeden ilham alınmış ama oyun kafasıyla değiştirilmiş farklı bir şey olarak görüyorum.

Ben oyunları oynandıktan sonra kitapları okudum. Bu sebeple oyunları oynarken de ilk başta Triss tarafına kaydım. Bunda tabii ki ikinci oyunun büyük etkisi var. Direkt üçüncü oyundan başlasam belki farklı olabilirdi. Bir de ben oyun ile kitapları aynı kefeye koymak istemiyorum. Oyunu daha çok evrenden ve hikayeden ilham alınmış ama oyun kafasıyla değiştirilmiş farklı bir şey olarak görüyorum.

Doğru, bende aynı şekilde başladım ama bende ise ciddiyetçi bir ilişki seven bir yapım olduğu için hiç Triss'e bakmadım ancak Triss sonunu görmek için tekrardan oynamışlığım vardır, kitapları okuduktan sonra ise iyice gıcık oldum Triss'e ama nimet seçilmez dersen de gücenmem.😀

Doğru, bende aynı şekilde başladım ama bende ise ciddiyetçi bir ilişki seven bir yapım olduğu için hiç Triss'e bakmadım ancak Triss sonunu görmek için tekrardan oynamışlığım vardır, kitapları okuduktan sonra ise iyice gıcık oldum Triss'e ama nimet seçilmez dersen de gücenmem.😀

Hocam iş neticede kızıl sevip sevmemeye kayıyor :D

Önce hangisini oynayacağımdan emin değilim herkes farklı bir şey söylüyor. Eğer birbiriyle ve oyunla hikayesel bağlantısı varsa ona göre ilerlemek isterim.
İki DLC bulunuyor ve çıkış sıralamasına göre önce Hearts of Stone, ardından Blood and Wine geliyor. Oyunlar arasında en çok sevdiğim evren Witcher serisi. Tüm oyunları iki kez bitirdim. Hikaye gelişimi açısından Witcher 1 benim favorim, grafik ve hikaye açısından ise Witcher 3'ü tercih ediyorum. Witcher 2'yi sevmiyorum, ayrıca grafikleri kötü ve oyunun atmosferi benim için sıkıcı. Eğer serileri sıralamamı isterseniz, W1 > W3 > W2 şeklinde sıralarım. Eğer merak ettiğiniz bir şey varsa, sormaktan çekinmeyin, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

İki DLC bulunuyor ve çıkış sıralamasına göre önce Hearts of Stone, ardından Blood and Wine geliyor. Oyunlar arasında en çok sevdiğim evren Witcher serisi. Tüm oyunları iki kez bitirdim. Hikaye gelişimi açısından Witcher 1 benim favorim, grafik ve hikaye açısından ise Witcher 3'ü tercih ediyorum. Witcher 2'yi sevmiyorum, ayrıca grafikleri kötü ve oyunun atmosferi benim için sıkıcı. Eğer serileri sıralamamı isterseniz, W1 > W3 > W2 şeklinde sıralarım. Eğer merak ettiğiniz bir şey varsa, sormaktan çekinmeyin, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Sürekli save almak canımı sıkıyor. Söylediğim gibi Canon hikayeyi merak ediyorum. Ayrıca savaşta kimin tarafını tutmam gerektiğini de merak ediyorum. Ve şimdi ben oyundaki bütün yan görevleri, kontratları soru işaretlerini falan hepsini kusursuz bir şekilde tamamlamak istiyorum. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? Başlangıç bölgesinde önce bütün soru işaretlerini, kontratları ve yan görevleri yapmayı denedim daha sonra ana göreve gidicektim fakat ana görev yapmadan level atlayamadığım için kontrat çok zorladı. Kontratı bırakıp görevlerde ilerledim ve geri döndüğümde çok kolay bir şekilde tamamladım. Önce bölgedeki ana görevleri mi mi yapmalıyım? Bir de çoğu görev bizi zaten soru işaretlerine doğru götürüyor bir kere gezip tozdugum bir yeri görevle birlitke tekrar gezmek de can sıkıcı bir durum.

Combat mekaniklerini de tam çözemedim. Vur kaç yapmam gerekiyor onu anladım ama alt ile mi boşluk ile mi kaçmak gerektiğine emin olamıyorum o an hangisinini istersem onu yapıyorum ve çok akıcı hissettirmiyor.

Son düzenleme:
Öyle sürekli save alınacak olayı yok aslında sadece ana görevde önemli bir şey olursa o zaman alırsın ve Canon hikayesi yok ana hikayesi 2 tane son var bunlarda ikisi canon sayılır aslındave DLC Blood and Winede bitiyor orada şimdi spoiler vermeyeyim ve Savaşta kimi tutman gerektiğini onu sana bağlı ama sana link atayım kolay bir şey şekilde rahat anlarsın şimdi burada anlatsam çok uzayacak ve çoğu unutmuşum cidden. ve ben seriyi 2 sefer bitirdim Witcher 3'de hepsni soru işaretleri yaptım sana tavsiye tüm soru işaretleri yapman çünkü çok değişik hikayaler ve ilk önce soru işaretler sonra kontrat sonra ana görev böyle yapabilirsin ben böyle yaptım ama sana bağlı hatta zorlukta zevk alayım diyorsan direkt kontratta geçebilirsin.

Bu arkadaş Witcher konusunda baya bilgili izlemeni tavsiye ediyorum cidden.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Combat mekaniklerini de tam çözemedim. Vur kaç yapmam gerekiyor onu anladım ama alt ile mi boşluk ile mi kaçmak gerektiğine emin olamıyorum o an hangisinini istersem onu yapıyorum ve çok akıcı hissettirmiyor.
CTRL vuruşta kaçarak atlıyor ve ALT vuruşta geri adım atarak kendini koruyor olması lazım.

Öyle sürekli save alınacak olayı yok aslında sadece ana görevde önemli bir şey olursa o zaman alırsın ve Canon hikayesi yok ana hikayesi 2 tane son var bunlarda ikisi Canon sayılır aslındave DLC Blood and Wine'de bitiyor orada şimdi spoiler vermeyeyim ve savaşta kimi tutman gerektiğini onu sana bağlı ama sana link atayım kolay bir şey şekilde rahat anlarsın şimdi burada anlatsam çok uzayacak ve çoğu unutmuşum cidden. Ve ben seriyi 2 sefer bitirdim Witcher 3'te hepsni soru işaretleri yaptım sana tavsiye tüm soru işaretleri yapman çünkü çok değişik hikayaler ve ilk önce soru işaretler sonra kontrat sonra ana görev böyle yapabilirsin ben böyle yaptım ama sana bağlı hatta zorlukta zevk alayım diyorsan direkt kontratta geçebilirsin.

Bu arkadaş Witcher konusunda bayağı bilgili izlemeni tavsiye ediyorum cidden.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CTRL vuruşta kaçarak atlıyor ve alt vuruşta geri adım atarak kendini koruyor olması lazım.

Yabancı forumlarda bir Witcher'ın savaşta taraf tutmaması gerektiğini okudum. Şu an tarafsız olarak seyrediyorum. Lootlanmayı dolaşmayı seviyorum bu yüzden soru işaretlerini yapıyorum, zorlandığım kontratlarda da yan görevlere girip level atlamayı deneyeceğim. Başlangıç ekipmanı olarak ne önerirsiniz? Ekipman kovalamalı mıyım? Veya yolculuk sırasında bulduklarım iş görür mü? Ayrıca özellikle şu iksiri kullan, bu bombayı kesin yap diyebileceğin bir şeyler varsa dinlerim. Şu an engerek okulu çelik kılıcı kullanıyorum. Gümüş kılıcını yapabilmek için gümüşe ihtiyacım var ama bayağı zor bulunuyor sanırım. Veya doğru yere bakmak lazım.

Yabancı forumlarda bir Witcher'ın savaşta taraf tutmaması gerektiğini okudum. Şu an tarafsız olarak seyrediyorum. Lootlanmayı dolaşmayı seviyorum bu yüzden soru işaretlerini yapıyorum, zorlandığım kontratlarda da yan görevlere girip level atlamayı deneyeceğim. Başlangıç ekipmanı olarak ne önerirsiniz? Ekipman kovalamalı mıyım? Veya yolculuk sırasında bulduklarım iş görür mü? Ayrıca özellikle şu iksiri kullan, bu bombayı kesin yap diyebileceğin bir şeyler varsa dinlerim. Şu an engerek okulu çelik kılıcı kullanıyorum. Gümüş kılıcını yapabilmek için gümüşe ihtiyacım var ama bayağı zor bulunuyor sanırım. Veya doğru yere bakmak lazım.
Ben Temerya tarafında tuttum çünkü W1 ve W2'de beri geralt hep yaşadı hizmet etti ama tarafsızlık mantıklı ve şuanlık ekipmana gerek yok daha yeni başlamışsın 20'e kadar level olunca ekipman yaparsın ben full Kurt ekipmanı tercih ettim Geratl Kurt okulunda eğitimli diye ama ekipmana göre oynanışı değişiyor mesela Ayı ağır hasar veriyor ama yavaş hareket ediyorsun, Kurt ya ağır ya hafif yani ortalama hasar veriyor, Kedi hızlı vuruyor ama az hasar veriyor ve hızlı harektli ve Engerek daha çok iksire odaklı olması onu fazla bilmiyorum ve aslında bir sürü malzemeleri çok rahat bulabilirsin soru işaretleri yapıyorsan oraya giderken etrafına incelle bazen sandık oluyor bazen evlerde eşya oluyor onları alıp satıp tüccarda gümüş alabilirsin.

Bombayı hiç kullanmadım yani ihtiyacım olmadı ve kedi iksiri yapabilirsin lazım olur karanlıkta gezerken her yeri aydınlatma yapıyor.

Keşke W1'de başlasaydı o zaman oyunu ve hikayeyi iyi anlardın.

Ben temerya tarafında tuttum çünkü W1 ve W2'de beri Geralt hep yaşadı hizmet etti ama tarafsızlık mantıklı ve şu anlık ekipmana gerek yok daha yeni başlamışsın 20'e kadar level olunca ekipman yaparsın ben Full kurt ekipmanı tercih ettim geratl kurt okulunda eğitimli diye ama ekipmana göre oynanışı değişiyor mesela ayı ağır hasar veriyor ama yavaş hareket ediyorsun, kurt ya ağır ya hafif yani ortalama hasar veriyor, kedi hızlı vuruyor ama az hasar veriyor ve hızlı harektli ve engerek daha çok iksire odaklı olması onu fazla bilmiyorum ve aslında bir sürü malzemeleri çok rahat bulabilirsin soru işaretleri yapıyorsan oraya giderken etrafına incelle bazen sandık oluyor bazen evlerde eşya oluyor onları alıp satıp tüccarda gümüş alabilirsin.

Bombayı hiç kullanmadım yani ihtiyacım olmadı ve kedi iksiri yapabilirsin lazım olur karanlıkta gezerken her yeri aydınlatma yapıyor.

Keşke W1'de başlasaydı o zaman oyunu ve hikayeyi iyi anlardın.

Gümüşü hangi tuccardan satın alabilirim? İlk oyun çok eski oynanacak gibi değil. Ekipman seti olarak şu an sadece engerek kılıcı yapabildiğim için onu kullanmayı düşünüyorum levelime göre bayağı güçlü. Daha sonra büyük ihtimalle ben de kurt okulunu seçeceğim.

Güzel bir inceleme olmuş.
Meditasyon olayı hile gibi geliyor,
Evet, Meditasyon gerçekten hile gibi bir şey. Ne kadar süre Meditasyon yaptığınız fark etmeksizin canınızı tamamen dolduruyor ve toksisite seviyenizi sıfırlıyorsunuz; fakat eğer oyunu ''Kan ve Kırık Kemikler!'' ya da ''Ölüm Marşı!'' zorluk seviyelerinde oynarsanız Meditasyon yaptığınızda sadece toksisite seviyeniz sıfırlanıyor, canınız dolmuyor veya artmıyor.
...ama yiyeceklerle can yenilemek eziyet gibi.
Ben oyunu 3 kere bitirdim, ilk ikisinde sizin oynadığınız zorluk seviyesinde yani ''Hikaye ve Kılıç!'' seviyesinde oynadım. 3. oynayışımda da sırf Meditasyon yaptığımda canım dolsun diye yine aynı zorluk seviyesinde oynayacaktım hatta. ''Kan ve Kırık Kemikler!'' seviyesinde Meditasyon yaptığımda canımın dolmaması ve canımı doldurmak için sürekli yemek yemem gerekmesi bana epey saçma ve uğraştırıcı gelmişti; fakat sonradan, oyunda fazla ilerlemeden oyunu ''Kan ve Kırık Kemikler!'' zorluk seviyesine aldım. Yemek yiyerek can doldurma mekaniği gözümü korkutuyordu fakat oyunda ilerledikçe aslında o kadar da zor bir mekanik olmadığını fark ettim. 1 canınız varken teker teker 3-4 tane su içtiğiniz zaman canınızı bir kaç dakika içinde doldurabiliyorsunuz. Ortalıkta gezinirken, görev peşinde koşarken zaten zaman geçiyor ve canınızı doldurmuş oluyorsunuz.

Pedofili olmak tercihim değil.
Bunu hangi amaçla dediniz hocam anlayamadım ?
Pedofili doğru kelime olmasa da gerçek şu ki; Triss, Geralt için epey genç. Hele hele yaşıtı olan Yennefer varken çok genç.

Yaşıtı olan Yennefer varken Triss'le yakıştıramıyorum. Çok çocuksu geliyor.
Katılıyorum. Geralt'ın bir ağırlığı var, Triss buna gram uymuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı