Witcher 3'ü bitirdikten sonra boşlukta hissediyorum

@Stebph ne olursa olsun, Yennefer'in Ciri'ye olan sevgisi ve Geralt'ın ona olan aşkı ortada. Yennefer sevmese bile adam onu seviyor, yapacak bir şey yok :D Yennefer'de zaten dediğim gibi belli etmese de, tabiri caizse köpek gibi seviyor.

Triss sadece fırsatçı bir karakter. Yani pek bir ağırlığı yok bu hikayede. Dizisini izlediyseniz eğer orada da üstüne pek düşülmediğini görmüşsünüzdür. Olay hep geralt, Yennefer ve ciri etrafında dönüyor. Seçtikleri Triss karakteri bile çok özensiz bir şekilde seçilmiş. Yani çok değer vermedikleri bir karakter olduğu anlamına geliyor. En azından bu benim gözlemim :D.

Triss ile Eskel'in fingirdeştiklerine dair bazı kanıtlar da var oyun içinde :D internette Triss'in ne kadar bencil bir karakter olduğunu güzelce anlatan kanallar oluyor. Biraz daha araştırırsanız belki fikriniz değişir. Bebek yüzlü şeytan olduğu söylemleri bile vardı :D.

Her şey bir kenara geralt ile Triss birbirine hiç yakışmayan iki karakter. Uyumsuzlar yani. Dediğim gibi Geralt'ı dizginleyebilecek tek Yennefer var. Triss'in, Geralt'a yaranmak için yapmayacağı şey yok. Her şeye he diyen bir kadın da, aksiyon olmadığı için sıkar. Boşuna kavgasız ilişki olmaz denmiyor. Yennefer ile geralt dengeleri bu noktada çok iyi sağlıyor. Kavga da yapıyorlar, birbirlerini de seviyorlar, yeri geliyor ölümü de göze alıyorlar. İkisinin de ciri için yapmayacak şeyi yok. Dediğim gibi çok başka bir boyutta ilişkileri. Triss gerçekten dış kapının mandalı olarak kalıyor ki, zaten hikayeye göre de öyle.

Triss hayranlığınız var belli ama bu aşkın kaderi geralt ve Yennefer :D daha çok anlatacak şey var da, uzar gider. Oyunda Triss'i seçip, Yennefer'i seçmediğiniz zaman bile Yennefer'in nasıl üzüldüğünü içten hissediyorsunuz. İçim parçalanıyor o haline :)

Hocam kitaplarda yan karakter zaten Sapkowski önem vermemiş kitaplarında Triss'e. Oyunlarda Eskel ile olan bir olayı yok hocam. Aynı şekilde Lambert ile de yok. Zaten birkaç araştırma ile Lambert teorisinin çürütüldüğünü görürsünüz. Triss'in Geralt'dan başka herhangi bir ilişkisi gözükmüyor. Sadece something ends something begins kitabında Eskel ile bir olayları var. O kitap ise Witcher serisinin içinde barınmayan Sapkowskinin arkadaşlarının evliliği için yazdığı yan bir kitap değerlendirilmemesi gerekiyor. Hocam yanlışınız var hem de çok büyük bir yanlışınız. Geralt gwent için herşeyinden vazgeçebilir. Ciri,Yennefer veya Triss farketmez (!)

@Stebph Bu arada ben Lambert demek istemiştim. Yanlışlıkla Eskel yazmışım :D

Bir çok teori ortaya atılıyor. Oyun yapımcıları ve oyun yazarı bu durumdan memnundur. Olayı nereye çekersen, oraya gider çünkü.

Gwent ayrı bir dünya. Oyun içinde oyun. Çok büyük bir başarı. Fiziksel kart koleksiyon setini almak için çok uğraşmıştım ama alamadım. Belki Cyberpunk için de böyle güzel mini bir oyun koymuşlardır :)

@Stebph

Triss, Geralt'ı o kadar seviyor ki Lambert'la yatıyor. 😙
Hocam bahsettiğim çürütülen teori o işte. Buraya yazmam biraz uzun zamanımı alacağı için xLetalis adlı içerik üreticisinin yaptığı videoya bakabilirsiniz.

Küçük bir şekilde bahsedeyim yinede. Teorinin ilk kanıt olarak sunulan maddesi Triss'in 1. oyundaki ayak izleri. Ayak izlerinin başının genel olarak yataktan geldiğini zannederek bu kanıt sunuluyor. Ayak izleri Triss'in küvetinden gelmekte. Triss Geralt'ı lağımdan kurtardıktan sonra duş alıp pencereye çıkıyor olay bukadar ilk maddede. Üstelik Lambert'ın ayakları 35-36 santimetrelik kadın ayağı değil cüsseli bir abimizdir kendisi.

İkinci kanıtları Lambert'dan Triss kartının gelmesi. Bu hiçbirşeyi ifade etmiyor zaten. 3. Oyunda Thaler bize Geralt kartını veriyor. Bir dakika o zaman Thaler Geralt'la...

Teorinin üçüncü kanıtı Witcher 3'de Kaer Morhen'de olan 3'lünün konuşması. Burda da tam olarak bir kanıt ortaya sunulamıyor. Çünkü Lambert konudan bahsederken bir arkadaşımdı diyor. Bahsettiği arkadaşı büyük ihtimalle kedi okulundan olan Aiden. Lambert'ın nadir dostlarından. Jad Karadin tarafından suikaste uğruyor oyunda. Üstelik bunu söylerken Geralt'a bile bakmıyor Lambert'ın gözü Eskel'de oluyor.

Son düzenleme:
Hocam bahsettiğim çürütülen teori o işte. Buraya yazmam biraz uzun zamanımı alacağı için xLetalis adlı içerik üreticisinin yaptığı videoya bakabilirsiniz.
Evet, biliyorum. Zaten teoriyi de ilk başta o kanaldan görmüştüm. Şakasına yazdım zaten, Witcher olarak sevdiğimize bağlılık konusunda birilerini eleştirebilecek konumda değiliz. 🤗

Evet, biliyorum. Zaten teoriyi de ilk başta o kanaldan görmüştüm. Şakasına yazdım zaten, Witcher olarak sevdiğimize bağlılık konusunda birilerini eleştirebilecek konumda değiliz. 🤗
Hocam çok da kötü değil aslında Geralt'ın partnerine olan sadıklığı :D Kitaplarda Fringilla Vigo ve Triss ile bir ilişkisi oluyordu sanırım sadece. Buna karşılık Yennefer'den de birkaç hareket oluyor :D

Hocam çok da kötü değil aslında Geralt'ın partnerine olan sadıklığı :D Kitaplarda Fringilla Vigo ve Triss ile bir ilişkisi oluyordu sanırım sadece. Buna karşılık Yennefer'den de birkaç hareket oluyor :D
Evet, "Yennefer Geralt'ı aldattı." mevzusu da buradan geliyor zaten. Tabii burada yapılabilecek savunma "Yennefer o zamanda Geralt'la beraber değildi ki."

Evet, "Yennefer Geralt'ı aldattı." mevzusu da buradan geliyor zaten. Tabii burada yapılabilecek savunma "Yennefer o zamanda Geralt'la beraber değildi ki."
Hocam yanlış hatırlamıyorsam beraberlerdi hatanız olabilir. Kitaplar elimde olmadığı için şimdilik kontrol edemeyeceğim. Ama Geralt'la beraber olduktan sonraki sabah Istredd'in yanına gidiyordu diye hatırlıyorum. Ultra mega boynuz yani :D Daha 24 saat geçmeden.

Hocam yanlış hatırlamıyorsam beraberlerdi hatanız olabilir. Kitaplar elimde olmadığı için şimdilik kontrol edemeyeceğim. Ama Geralt'la beraber olduktan sonraki sabah Istredd'in yanına gidiyordu diye hatırlıyorum. Ultra mega boynuz yani :D Daha 24 saat geçmeden.
Ben de yanlış hatırlıyor olabilirim. Yennefer intikam için yapıyor diye biliyorum, Geralt'ın yaptığı yüzünden ayrı gibi bir duruma da düşüyorlar. Tabii ben kitapları adam gibi okumadım ve okuduklarımı da çok önceden okudum. Benden daha iyi bilirsiniz.

Geri
Yukarı