Xbox Series S almaya değer mi?

@mrtcN0 Açtığınız konu Series S almaya değer mi olduğu için şu şekilde cevaplayım. Aklınızda bütün nesil boyunca AAA oyunlarda sorun yaşatmayacak bir cihaz varsa Ps5(digital/blu-ray) veya Series X sürümünden şaşmayın. Xbox Series S ne kadar fiyat bakımından güzel gözükse bile ileride AAA oyunlarda bir şekilde kaliteden kısmak zorunda kalıcaksınız.

Benim fikrimi sorarsanız şu an bir konsola sahipseniz, yeni nesil konsollara elinizi sürmeyin.
Eğer almaya kararlıysanız güzel orta seviye bir bilgisayarınız varsa, Playstation 5 alın.
Hem bilgisayar hem önceki nesilden konsolunuz yoksa oyun oynamak için (AAA veya indie fark etmeksizin) Series X almanız nesil boyunca destek ve bütçe açısından en mantıklısı olacaktır.
@mrtcN0 Açtığınız konu Series S almaya değer mi olduğu için şu şekilde cevaplayım. Aklınızda bütün nesil boyunca AAA oyunlarda sorun yaşatmayacak bir cihaz varsa Ps5(digital/blu-ray) veya Series X sürümünden şaşmayın. Xbox Series S ne kadar fiyat bakımından güzel gözükse bile ileride AAA oyunlarda bir şekilde kaliteden kısmak zorunda kalıcaksınız.

Benim fikrimi sorarsanız şu an bir konsola sahipseniz, yeni nesil konsollara elinizi sürmeyin.
Eğer almaya kararlıysanız güzel orta seviye bir bilgisayarınız varsa, Playstation 5 alın.
Hem bilgisayar hem önceki nesilden konsolunuz yoksa oyun oynamak için (AAA veya indie fark etmeksizin) Series X almanız nesil boyunca destek ve bütçe açısından en mantıklısı olacaktır.
Daha önce asla ne konsol ne de kaliteli PC sahibi oldum. Gündelik işlerimi görebileceğim bir laptopum olduğu için sadece oyun oynayabileceğim, özel oyunları uzun yıllar deneyimleyebileceğim bir cihaz istiyorum. Bu yüzden konsol almak istiyorum.

Bence Series S alın.

Çünkü kütüphanesinde 50 binden fazla oyun var. PS5'te ise 2600 oyun var. (4000 adet yok, çünkü 4000 oyunun içerisine PS Now kütüphanesi de dahil ve bu servis Türkiye'de hala yok.)

Onun dışında dijitalde oyunlar PS' ye göre daha ucuz olabiliyor. Mesela Metro Exodus bilgisayar ve PS' de 300 lira iken Xbox'ta 180 liraydı -ön sipariş zamanlarına-.

Performans konusuna da pek takılmayın. Series S yeni nesil oyunları en az 5 sene daha 1080P'de rahatlıkla oynatır. İleride güçsüz kalsa bile DLSS gibi bir teknoloji geliştirip düşük çözünürlükteki oyunları daha kaliteli gözükmesini sağlayabilirler.

Şu an Series S alın, çünkü geriye uyumluluk çok büyük bir avantaj. Daha önce bilgisayar ve konsol da kullanmadığınızı söylüyorsunuz, o yıllarda oynamadığınız 50 bin tane oyunu deneyimleyebilirsiniz.

PS5'i hemen almayın, daha hangi oyunların geleceği belli değil. En azından bi' 3 sene kadar bekleyin özel oyunları duyurmalarını.

Bence Series S alın.

Çünkü kütüphanesinde 50 binden fazla oyun var. PS5'te ise 2600 oyun var. (4000 adet yok, çünkü 4000 oyunun içerisine PS Now kütüphanesi de dahil ve bu servis Türkiye'de hala yok.)

Onun dışında dijitalde oyunlar PS' ye göre daha ucuz olabiliyor. Mesela Metro Exodus bilgisayar ve PS' de 300 lira iken Xbox'ta 180 liraydı -ön sipariş zamanlarına-.

Performans konusuna da pek takılmayın. Series S yeni nesil oyunları en az 5 sene daha 1080P'de rahatlıkla oynatır. İleride güçsüz kalsa bile DLSS gibi bir teknoloji geliştirip düşük çözünürlükteki oyunları daha kaliteli gözükmesini sağlayabilirler.

Şu an Series S alın, çünkü geriye uyumluluk çok büyük bir avantaj. Daha önce bilgisayar ve konsol da kullanmadığınızı söylüyorsunuz, o yıllarda oynamadığınız 50 bin tane oyunu deneyimleyebilirsiniz.

PS5'i hemen almayın, daha hangi oyunların geleceği belli değil. En azından bi' 3 sene kadar bekleyin özel oyunları duyurmalarını.
Yorumunuz için teşekkür ederim.
Xbox Series S ve bir adet kontrolcü almaya karar verdim. Toplamda 370 CHF ediyor. Bu kararı almamda en önemli etkenler:
1- Gamepass ve EA Play
2- Playstation’a nazaran çok daha ucuz olması
3- Playstation tarafında oyunların çok pahalı olması.

Üniversiteye geçene kadar Series S ile devam edeceğim. O zamanda yolumuza tekrar bakarız. Ne zaman ki Sony, Microsoft gibi geniş kütüphaneye sahip abonelik sistemi getirir ve bunu erişilebilir kılarsa o zaman Playstation cephesine dönerim.

Son düzenleme:
Bugün bile RDR2 gibi bir oyun 1080P 30-60 Kare arası açıyor. Hiç sanmıyorum dediğiniz gibi olduğunu.
rdr2 ps5 ve xbox series x'te 4k 30fps açıyor. Bunun sebebide daha oyunu yeni nesil konsollar için optimize etmediklerinden kaynaklanıyor. Series s rdr2 için 1080p 60 fps verebilir diye düşünüyorum.
@StardewValleyTavuğu 3 sene önce PS5 mi? PS5 1 ay önce çıktı.
öbür adamla dalga geçmiştim.

Xbox Series S ileride işkence çektirebilir. Şimdiden 1080p altına düşen oyunları var. Bence kesinlikle PlayStation.

Bu arada iki konsolda da oyun fiyatları benzer.

Ps5 oyunları 600-700 lira bandında çıkarken x-boxta bu durum game pass ile çok daha ucuza geliyor. Görüntü kalitesi için çok iyi olacağını sanmıyorum ancak bütçeniz yoksa kesinlikle tavsiye ederim.

Xbox Series S ileride işkence çektirebilir. Şimdiden 1080p altına düşen oyunları var. Bence kesinlikle PlayStation.

Bu arada iki konsolda da oyun fiyatları benzer.
gamepass olayı var. Bir playstation oyununa 1,5-2 sene gamepass alabiliyorsun. Ayrıca nerde 1080in altına düşen oyun? Rdr2 bile 1080pde 60fps oynatıyor şuan.

Hocam bende seneye Series X alacağım yurtdışından. Şöyle söyleyim aradaki 200$ farka değer X için çünkü ikinci el DVD oyun alıp, takas ederseniz bir süre sonra 200 $ kendini amorte edecektir. Biraz düşünün dediğim mantıklı gelecektir.
Nerede 2600 ₺? Söyleyin ben alacağım.
Philadelphia, Amerika Birleşik Devletleri.

Game Pass olayı var. Bir PlayStation oyununa 1,5-2 sene Xbox Game Pass alabiliyorsun. Ayrıca nerede 1080p'nin altına düşen oyun? RDR2 bile 1080p'de 60fps oynatıyor şuan.
Xbox'ın sahip olduğu firmaların oyunları ilginizi çekiyorsa Xbox Game Pass cidden güzel bir abonelik sistemi. Özellikle Bethesda oyunlarının onlarda olması çok iyi. Ama mesela Ubisoft, EA vb. firmaların oyun fiyatları ikisinde de aynı.

RDR2'yi öyle oynattığından emin misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı