Xbox Series X vs PS5

Xbox'taki Microsoft Edge direk PC dekiyle aynı istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz klavye bağlayarak Word falan acabilirsiniz PS'deki tarayıcı daha kısıtlı ve PS'de kulaklık ve klavye mouse takmak nasıl bilemiyorum ancak Xbox'da istediğin her klavye mouse ve 3.5mm jaklı kulaklığı takabilirsin.

Oyun ön planda değilse, PC toplayın.
Oyun ön planda ise PS5 alın.
Konsol alıp, PC gibi kullanmaya çalışmanın gereği yok bence.

Televizyonu Netflix vb gibi şeyleri desteklemeyen biri konsol alabilir ve istediği filmi televizyondan izleyebilir. Televizyondan istediğini yapabilir. Xbox Microsoft Edge ve klavye mouse desteği ile bir bilgisayara dönüştü resmen. Zaten PC gibi kullanabilir yani.

PlayStation Türkiye'de artık kullanılması zor bir cihaz Sony Türkiye'den cekildiği için Türkiye özel fiyatlandırmaları olmayacak ve PS Store fiyatları Xbox Store'dan 500 600 lira daha pahalı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Televizyonu Netflix vb gibi şeyleri desteklemeyen biri konsol alabilir ve istediği filmi televizyondan izleyebilir. Televizyondan istediğini yapabilir. Xbox Microsoft Edge ve klavye mouse desteği ile bir bilgisayara dönüştü resmen. Zaten PC gibi kullanabilir yani.

PlayStation Türkiye'de artık kullanılması zor bir cihaz Sony Türkiye'den cekildiği için Türkiye özel fiyatlandırmaları olmayacak ve PS Store fiyatları Xbox Store'dan 500 600 lira daha pahalı olabilir.

Şu anki fiyatlar üzerinden konuşursak oyun için PS5 almak daha mantıklı. Sony, Türkiye'den halen çekilmediği için fiyatlar hakkında şimdiden bir varsayımda bulunmak doğru olmaz bence. Ayrıca Xbox her ne kadar iyi bir arayüze ve Edge tarayıcısına sahip olsa da, sonuçta önceliği oyun olan bir cihaz. Oyun ön planda değilse ve arada sırada oynarım deniliyorsa, PC almak daha mantıklı bence. İnternette pek dolaşılmayacaksa ve Netflix vs. yeterliyse Series S de alınabilir. Fakat sırf Netflix için Series X alınmaz bence.

Şu anki fiyatlar üzerinden konuşursak oyun için PS5 almak daha mantıklı. Sony, Türkiye'den halen çekilmediği için fiyatlar hakkında şimdiden bir varsayımda bulunmak doğru olmaz bence. Ayrıca Xbox her ne kadar iyi bir arayüze ve Edge tarayıcısına sahip olsa da, sonuçta önceliği oyun olan bir cihaz. oyun ön planda değilse ve arada sırada oynarım deniliyorsa, PC almak daha mantıklı bence. İnternette pek dolaşılmayacaksa ve Netflix vs. yeterliyse Series S de alınabilir. Fakat sırf Netflix için Series X alınmaz bence.

Kanka yeni fiyatlardan haberin yok galiba PS Store zamlarına biraz bak Atomic Heart gibi bir oyun bile 2200 TL oldu PS Store da varsayım değil gerçekler yani.

O işleri halledecek bir laptop var zaten ama oyun konusunda 2 GB ekran kartı ile hiçbir şey oynanmadığı için almak istiyordum. Ama Xbox'daki performans ve yazılımsal olarak özellikler çok daha fazla sinyalden pixel eşleştirme vb. Ama Xbox alırsanız oyunlar kalitesiz diyorsunuz. Soldaki Xbox sağdaki PS5 Ne diyorsunuz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-08-05-01-50-48-59_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-08-05-01-50-48-59_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 18
O işleri halledecek bir laptop var zaten ama oyun konusunda 2 GB ekran kartı ile hiçbir şey oynanmadığı için almak istiyordum. Ama Xbox'daki performans ve yazılımsal olarak özellikler çok daha fazla sinyalden pixel eşleştirme vb. ama Xbox alırsanız oyunlar kalitesiz diyorsunuz. Soldaki Xbox sağdaki PS5 ne diyorsunuz?

Önceki mesajlarda PC veya PS5 diye belirttim. 2 GB laptop sizin için yeterliyse ve Xbox Series X almak istiyorsanız, alın. Hangisi sizin mantığınıza yatıyorsa, onu alın. Xbox'ın daha güçlü bir cihaz olduğunu zaten biliyorum. Xbox'ın oyunları kalitesiz filan demiyorum, PlayStation'ın oyunları çok kaliteli diyorum. o yüzden PS5 almanızı önerdim. Önerime katılmıyorsanız Xbox alırsınız. Fanboyluk yapar gibi iki konsolu birbiriyle yarıştırmanın mantığı yok, kütüphanelerindeki oyunlara bakarsınız hangi oyunlar ilginizi çekiyorsa o konsolu alırsınız, bu kadar basit.

Önceki mesajlarda PC veya PS5 diye belirttim. 2 GB laptop sizin için yeterliyse ve Xbox Series X almak istiyorsanız, alın. Hangisi sizin mantığınıza yatıyorsa, onu alın. Xbox'ın daha güçlü bir cihaz olduğunu zaten biliyorum. Xbox'ın oyunları kalitesiz filan demiyorum, PlayStation'ın oyunları çok kaliteli diyorum. o yüzden PS5 almanızı önerdim. Önerime katılmıyorsanız Xbox alırsınız. Fanboyluk yapar gibi iki konsolu birbiriyle yarıştırmanın mantığı yok, kütüphanelerindeki oyunlara bakarsınız hangi oyunlar ilginizi çekiyorsa o konsolu alırsınız, bu kadar basit.

Steam desteği oldupu için Steam da RDR2, ETS 2, Battlefield serisi oldupu için ve bunlar Xbox'da oynanabildiği için Xbox daha kârlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı