Xbox SX vs PS5

Şuan iki konsol içinde exclusive oyun sayısı az. Bilgisayarınız varsa yine de Ps5 almak daha mantıklı.

Şuan iki konsol içinde exclusive oyun sayısı az. Bilgisayarınız varsa yine de Ps5 almak daha mantıklı.
Xbox'da exclusive yok zaten PC olduktan sonra...
PC olmasa bile exclusive konusunda çok yetersiz kaldılar bu sene.
Kendi stüdyolarının yaptığı oyunlarda da yeni bir hareket yok.
Starfield çıkınca PS'e çıkmayacak belki o zaman dengeler değişir.

Xbox'da exclusive yok zaten PC olduktan sonra...
PC olmasa bile exclusive konusunda çok yetersiz kaldılar bu sene.
Kendi stüdyolarının yaptığı oyunlarda da yeni bir hareket yok.
Starfield çıkınca PS'e çıkmayacak belki o zaman dengeler değişir.
Playstation cephesinde de aynı durum var. Pc'ye neredeyse tüm exclusive oyunlarını çıkararak konsolun büyüsünü bozdu. Stalker 2 ve Atomic Heart için Xbox Series S aldım. Eğer doğru adım atarsa bu nesil Xbox'ın nesli olacak.

Abi aslında bu nesil Xbox'ın da değil PS'in de değil.
Direkt PC'nin nesli oldu bu.
Exclusive'ler geliyor aynen ama 1-2 sene sonra geliyor.
Benim de konsol sadece Gow Ragnarok için duruyor ama bu sene bakalım Spider Man 2 ile işler değişebilir.
Game Pass direkt her şeyi etkiledi, Sony'nin PS Plus paketi aynı etkiyi veremedi üzerine de. Ama tabii dediğim gibi, PC yoksa Xbox alınır, PC varsa PS.

Pc varsa ikisine de para harcanmamalı aslında (Ülkemizde en azından). Ps oyunları 1-2 sene içerisinde geliyor. Xbox almak zaten mantıksız. Aynı parayı eski parçalarınızı satıp yükseltmeyle harcasanız oyun kaliteniz ps5 almaya göre daha fazla yükselir bence.

Pc varsa ikisine de para harcanmamalı aslında (Ülkemizde en azından). Ps oyunları 1-2 sene içerisinde geliyor. Xbox almak zaten mantıksız. Aynı parayı eski parçalarınızı satıp yükseltmeyle harcasanız oyun kaliteniz ps5 almaya göre daha fazla yükselir bence.
Ya orası kesinlikle öyle de illa konsol da isteniyorsa PS mantıklı.

Abi aslında bu nesil Xbox'ın da değil PS'in de değil.
Direkt PC'nin nesli oldu bu.
Exclusive'ler geliyor aynen ama 1-2 sene sonra geliyor.
Benim de konsol sadece Gow Ragnarok için duruyor ama bu sene bakalım Spider Man 2 ile işler değişebilir.
Game Pass direkt her şeyi etkiledi, Sony'nin PS Plus paketi aynı etkiyi veremedi üzerine de. Ama tabii dediğim gibi, PC yoksa Xbox alınır, PC varsa PS.
Activision firmasını satın alırsa büyük değişim olacak. 2023 için çok sayıda exclusive AAA oyunlar getirecek Xbox. Tabii burdan karlı çıkan pc fakat Xbox marka olarak karlı çıkıyor.

Ya orası kesinlikle öyle de illa konsol da isteniyorsa PS mantıklı.
İkisi arasından evet ben de ps'i önerdim dediğim gibi pc varsa xbox tamamen gereksiz. Ps ise aşırı lüks. Pc varken yükseltmek yerine gidip ona 17.000tl vermek muazzam bir israf.

Geri
Yukarı